Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

magura hidrolik v fren

Konu, 'Frenler' kısmında burak altınsoy tarafından paylaşıldı.

1. burak altınsoy

burak altınsoy Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar magura'nın resmi sitesinde 50 60 paund civarında satılan hidrolik v frenler var ama ingilizcem yeterli olmadığı için o fiyatın tek frenmi yoksa ön - arka takımmı olduğunu anlayamadım...yani o fiyat tam setmi değilmi...anlayabilen banada anlatsın çünkü set ise almak istiyorum onları...

2. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:

Sanırım hs33 lerden bahsediyorsunuz. Bahsettiğiniz fiyat sadece ön veya arka fiyatıdır. HS33 lerin takım olarak fiyatı 100 pound un üstünde.

burak altınsoy bunu beğendi.
  3. burak altınsoy

Seviye:
    teşekkürler..bende öyle düşünmüştüm ama emin olamadım....saolun

4. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    ancak bi uyarı yapmadan geçilmemesi lazım olan bi konu.

magura hs33 hidrolik jant freni muhteşem güçlü bir frendir. normal xc jantlarını sert bi frende yırtabilir. kullanım alanı trialdir genelde. ayrıca bu kadar güçlü bir fren olması frenlemeler sırasında kadroya aşırı basınç uygulayarak esnemesine ve bi zaman sonra kırılmasına neden olur. kısacası trial bisikleti dışında kullanılması kadro ve jant sağlığı açısından pek tavsiye edilmez. fakat kullanılamaz değildir. kişinin kendi kararıdır, bize sadece uyarmak düşer.

5. burak altınsoy

Seviye:
    ben şu açıdan ilgilendim biraz...uzun turlarda (bu arada ben tur bisikletçisiyim ) ağır yük taşıyoruz genelde..bazen 30 kg civarı eee..80 de ben etti 110 120 kg civarı normal frenlerle acil durmaq mesafeside çok uzuyor normal olarak...bu fren sistemi bu kadar güçlü ise..bu durumu telafi edecek daha mantıklı bir sistem varmı peki...varsa onuda uygulayabilirim...benim için önemli olan bu ağır yüklerde dahi beni güvenli bir mesafede durdurması yoksa magura olmuş yada başkası pek farketmez benim için...

6. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Şahsen bu frenleri daha önce kullanmadım ama daha önce internetten araştırdığım için biraz bilgim var. Açıkçası hs33 lerin gücü bazen abartılabiliyor, gerçekten de jant frenleri içinde en güçlü frenler ama bu frenlerle bile kadronuzu veya jantlarınızı kırmak o kadar kolay değildir.

Bu frenlerin asıl avantajları mekanik v frenler gibi açık değilde kapalı bir hidrolik sistem oldukları için çok daha az bakım istemeleri. Bu frenleri bir kere taktıktan sonra tek yapmanız gereken fren papuçları bittikçe değiştirmek. Bu yüzden de pek çok tur bisikletçisi tarafından tercih edilen bir sistem. Kısacası, imkanınız var ise alın derim.

7. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    bende frenleri daha önce kullanmadım, fakat benim kendi araştırmalarıma göre bu freni kullanan birçok sürücünün kadroyu esnetmemesi için booster kullandıklarını ve pink bikeda hs33 kullananların fren profili kısmından yırtılmış veya yamulmuş jantlarını gödükten sonra bu uyarıyı yapma ihtiyacı duydum. ayrıca forumda ''Alican'' nickli üyemiz daha önce bu frenleri kullanıp benimle aynı yorumları yapmıştı.

evet kapalı sistem olduğu için çok sık bakım gerektirmez, kullanımı rahat ve performanslıdır. ama bence tur bisikleti için iyi ayarlanmış ve kaliteli pabuç kullanılmış normal v fren oldukça iş görücektir.

8. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hidrolik v fren alacağınıza hele tur bisikletçisisiniz yağmur çamur yollar belli olmaz hidrolik disk 120 kg yükü çok rahat durduracaktır yada paralel bacaklardada pabucun bütün yüzeyi baskı yaptığı için onlarda çok rahattır artık bakımıda kolaydır turlarda

9. burak altınsoy

Seviye:
    evet arkadaşlar hem risklerinden ötürü hemde maliyetinden ötürü :) zennederim xtr paralel bacakta karar kıldım zahmetleriniz, ilginiz, önerileriniz ve verdiğiniz bilgiler için hepinize çok teşekkür ederim...sağlıcakla...

gurkankas ve Barış BİRLİK bunu beğendi.