Magura asgard rst omega air ?????

powered

Üye
Tepki
17
sitede gördüğüm kadarıyla kimse magura asgard dan bahsetmiyor.bu amortisör nasıldır kalite ve performans olarak.türkiyede ki modelleri yaklaşık 1.7 kg civarında sanırım.bu amortisörle ilgili bilgiler verirseniz sevinirim.ve adı yarış dünyasında pek olmayan rst nin omega air modeli nasıl kalite ve performans olarak.ben ağırlığını çok beğendim 1.45 kg !!. ikiside performans olarak yeterli bir seviyede mi ?? bu modelleri önerir misiniz ?

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
RST'nin o ağırlığı sitesine bakarsanız şaft borusu olmadan verilmiş ağırlığıdır. Şaft borusu da eklendiğinde 1750+ olarak gelecektir :).
Öte yandan her ne kadar Magura Asgard kullanmamış olsam da kesinlikle bu iki maşa arasındaki tercihim Magura olacaktır. Kalite ve dayanıklılık + performans olarak bence karşılaştırılamazlar.

powered

Üye
Tepki
17
magura asgard sanırım artık üretilmiyor yani 2007 modellerinde asgard yok.peki rst nin ağırlığı 1750 gram ise bende de rst gila sl 100 mm var ve sitesinde 2050 gram olarak gösteriliyo.o zaman benim amortisörümün toplam ağırlığı ne kadar ??? bunu bilmem benim için çok iyi olacak. ve magura asgardın verilen ağırlığı bildiğim kadarıyla 1.7 kg civarlarında toplam ağırlığı mı yoksa eksik olan konuları var mı rst gibi ???

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bu şaft borusu eksik ağırlıkları sadece RST veriyor bildiğim kadarıyla. Üstelik her modelde böyle değil durum. Açıklamalarında yazıyor şaft borusu dahil veya değil diye. Şu anda RST'nin sayfası açılmıyor açılsa bakıp söyleyeceğim :).

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Rst amortisörleri kafadan tavsiye etmiyorum.Ayrıca bizim 2 arkadaş salcano ng 255 almıştı ve üzerlerinde RST gila tc-5 vardı.Amortisörler gereginden fazla yumuşak.Yükseklik ayarı mevcut.Ama çok yumuşak oldugundan yaylşarı kesinlikle tavsiye edilmez bir amortisör bence.MAgura ya gelince bulaiblirsen al derim.Kimsenin almadıgını görmen o amortisör kesinlikle kötü anlamına gelmez.MAgura amortisörlerin oldukça kaliteli olduklarını biliyorum.(kullanmadım ama) MAguraları tavsiye edebilirim.Rock shox veya manitiu da alabilrsin ama RST den uzak dur bence ;)

• Beğen
Tepkiler: powered

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Geçen sene RST Omega Combo kullandım. Sitesinde ağırlığı 1950 gr şeklinde belirtilmişti. Dijital terazide tartınca dumur oldum. Kesik şaftına rağmen 2350 gr dı. Üstelik performans olarak hobi-gezi seviyesine hitap ediyor. :(

powered

Üye
Tepki
17
bendeki rst gila sl de aşırı yumuşak değil sert yani en yüksek ayarında bile amortisör hala sert.zaten bu kalitede bir amortisördende fazla bişey beklememek lazım.eğer sitesinde yazanla kendi ağırlığı aynı değilse bende en iyisi tarttırayım.birde merak ettiğim rock shox dukeler en son kaç senesinde üretildi ? hala üretiliyor mu ? magura asgard da şu anda sitesinde yok galiba 2007 lerde üretilmiyor.ama asgard yinede satılır tahminim.bir amortisör üretimden kalktıktan kaç ay sonraya kadar satılabilir ?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bir amortisör üretimden kalktıktan seneler sonra bile satılabilir :). Malum burası Türkiye, elimizde kalan malın fiyatını indirip anında bitirmek yerine raflarda toza boğar, çürütüp sonra da heba ederiz :p.
Rock Shox Duke'ler 2002-2005 yılları arasında üretildi. 2005'te Rock Shox'ın sitesinde yoktu. Artık da üretilmiyor.

powered

Üye
Tepki
17
rst nin sitesinde ağırlıkları verilmiş tabi doğal olarak peki bendeki gila sl in ağırlığının toplam mı yoksa bişeyleri eksik hali olup olmadığını nerden görebilirim sitesinde ???

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Sitede açıklama şu şekilde; WEIGHT(W/O STEERER) yani AĞIRLIK (ŞAFT BORUSUZ). Bu da demek oluyor ki 1,9-2,05 arasında değişen Gila SL ağırlıkları, amortisörün şaft borusu dahil olmadan verilmiş ağırlıkları. Gila SL için (link)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar halil ağırlık konusunda gerekli bilgileri vermişken bende biraz Asgard tan bahsedeyim...Asgard sınıf olarak rock shox duke ile aynı klasmanda ve üretiminin bitmiş olması kullanılmaz anlamına gelmiyor...

magura markası tamamen Amortisör ve fren üretiyor bu konudada gayet başarılılar fakat şimdiye kadar kimse itahalatını yapmadığı için satılmıyordu..insanlar kullanıp kalitesini gördükçe tercih etmeye başlayacaktır emin olabilirsin...

• Beğen
Tepkiler: bisikletcanavari

powered

Üye
Tepki
17
sanırım benim gila sl yaklaşık 2.3 kg toplam ağırlığa sahip yada daha fazla olabilir. magura eğer satılmaya devam ederse büyük ihtimal ondan alacağım hem zaten 1.7 kg ağırlık o fiyata çok iyi bence ah keşke magura devamlı ülkemize gelsede bütün ekipmanlarından faydalansak.