Magura Asgard ile ilgili 100mm -> 80mm

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Merhabalar,

Bu aralar birşeye kafam takıldı. Maşa olarak magura asgard 100mm kullanıyorum. RockShox'ın bazı modellerinde olduğu gibi içeriye bir parça eklenerek (ya da çıkartılarak) 100mm, 80mm ye düşürülebilir mi? Fikri olan varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim. Magura'ya bu konuda mail attım fakat cevap gelmedi henüz.

Teşekkürler

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bendeki Magura Asgard'ı sattım ama yine de bilgilenmek için yanıt bekliyorum. Umarım bilen, kullanan birileri açıklama yapar...

bikernomad

Daimi Üye
Tepki
234
@dgt97

Düşüremezsiniz.Zaten çalışma aralığı 80mm.civarında.Her iki bacak ta hava ile çalışıyordu bildiğiniz gibi.Hobi kullanıcısı için uygun,bir hayli kaliteli malzeme ile itinalı üretilmiş bir malzemedir.QR bağlantı yeerlerindeki çelik parçalar,borusunun da aliminyum oluşu filan gibi.ben de 3 yıl kadar kullandım.Beğendiklerim.Fiyatı malzemesi.beğenmediklerim.2.5 hadi en fazla 3 atü basıncı kabul etmesi.Fazlasında hassaslığın yol olmasıydı.bacaklardaki basınçları da oldukça sık kontrol etmek zorunda kaldım.Benzer fiyat aralığında tekrar bir amortisör alacak olsam sanırım marzocchi için tercihimi kullanacağım.

• Beğen
Tepkiler: mcanb

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sanırım farklı versiyon Magura Asgard kullandınız, çünkü 100mm ve 80mm'lik farklı versiyonları da bulunuyor. 100mm'lik olan bizim bahsettiğimiz ve 80mm'ye indirebiliyorsunuz diye birçok yerde geçiyor...

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Türkiye'de yok fakat belki 80mm kullanmış olabilirsiniz, ama 100mm lik maşa, üzerine oturunca zaten 20mm iniyor, o zaman hareket 80mm oluyor derseniz bilmiyorum. Benim bunu sorarken amacım aslında ilk 80mm maşamı değiştirdikten sonra 100 lik maşa takınca bisikletin önü biraz fazla kalkmıştı. Eğer 80mm yapabilirsem ön kısmı biraz daha indirebilirim diye düşündüm. Ama bu hafta yeni kadro alacağım için beklesem daha iyi olabilir, çünkü yeni kadroda aynı problem olmayabilir. Tamamen farklı geometri çünkü.

Tabi yine de 80mm'ye düşürmenin bir yolunu bilen varsa ve anlatabilirse sevinirim.

Teşekkürler

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
100mm'den 80mm'ye parça (takoz) eklenerek düşürülen maşalarda,
sadece hareket mesafesi düşüyor.
Amortisörün taç kısmından, tekerleğin bağlandığı notkaya kadar olan
mesafe değişmiyor diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: mcanb

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
@Atacan

bu tam olarak cevap oldu, teşekkürler. yani ben mesafeyi düşürsemde istediğim şeyi elde etmem mümkün değil.

• Beğen
Tepkiler: cruphasulie