Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"Mağduriyet" İkinci el malzeme alacaklar lütfen okuyun...

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında günay tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. günay

günay Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Malatyadan forum aracılığıyla tanışmış olduğumuz “saruz26” nickli Süleyman arkadaşımız bisiklete yeni başlıyacağını bu işe hevesli olup bir an önce kendine güzel bir dağ bisiketi toplamak istediğini söyledi ve bende Elazığdan kendisine yardımcı olabileceğimi, bisikletin bazı parçalarını sıfır bazı parçalarını forumdan ikinci el alarak hem daha kaliteli hem de maliyeti düşük bir bisiklet toplanabileceğini belirttim ve işe giriştik...
    Yaklaşık iki seneden beri forumdan bir çok alış verişim olduğundan ve şu ana kadar sorun yaşamadığım için ikinci el temiz parçalar için ilanlara göz atmaya başladık ...
    Kadro,gidon seti,fren acakları,ön aktarıcı,fren kolları nı forumdan “wrangler” ve “elektroşok” nickli arkadaşlarımızdan temin ettik...İlanlarını inceledik, msn de konuştuk, fotoğraf lar incelendi ve konuşulduğu gibi parçalar belirtildiği temizlikte,sorunsuz şekilde elimize ulaştı, alış veriş ten her iki tarafta gayet memnun kalmış oldu.Buradan kendilerine ayrı ayrı teşşekkür ediyorum...

Şimdi gelelim ayna kol ve arka aktarıcıya,
    Bisikletin teker seti ,selesi , rublesi,zinciri vs bir çok parçasını izmirden sıfır temin ettik ve geriye ayna kol ve arka aktarıcımız kaldı...
    Benim 2 eylül deki izmir yarışında bizzat tanışıp muhabbet edip,birlikte yarıştığımız ve ardından muhabettimizi msn ortamında uzun süre devam ettirdiğim ve aynı zaman forumda moderatör olan İsmail AĞILLI ile msn den konuşurken..durumu belirttim ve elinde parça olup olmadığını sordum...Kendisi hali hazırda kullanmakta olduğu truvativ stylo ayna kolunu ve xt arka aktarıcısını değiştirip daha üst mode parça alabilceğini söyledi ve bende madem tanıyoruz muhabettimiz var iki parçayı da aynı elden alarak hem ayrı ayrı uğraşmıyarak zaman kazanalım hemde güvenilir, forumda moderatör olan birinden alıyoruz diyerek aynakol ,arka aktarıcı,spd pedallar ve barendler için anlaştık...

(Anlaşmanın, parçalar hakkında konuşmanın en başından başlıyoruz)

İşte asıl sorun ve mağduriyetimiz buradan sonra başladı...
    İsmailden parçaları görmek için fotoğraf istediğimde gelen şu iki fotoğraf oldu,

Fotoğrafları inceledikten sonra ve İsmail'in parçaların gerçekten temiz olduğunu herhangi bir sorunlarının olmadığını,ayna kolun üzerinde ufak tefek çizikler in olduğunu ve arka aktarıcının çiziksiz tertemiz araziye bile 2 kere girdiğini söylediğinde ve fotoğrafa baktığımda parçalar içime sinmişti(sonuçta forumda moderatör olan birinden alıyorduk) ve aynakol için 160 ytl arka aktarıcı içinse 60 ytl fiyatta anlaşarak...olayı kapadık...
    (Not: Arka aktarıcı ve ayna kol haricinde, shimano m505 spd pedal ve barend te aldım..fakat spd pedalın kalleri unutulmuştu..tabi kargo elime ulaşmamışken bunlar küçük sorundu.... )
    Neyse sadete gelirsek,

Aradan 4 gün geçti ve parçalar elazığa geldiğinde bu haldeydi!......

Akşama msn den İsmail'e parçalar beklediğim gibi söylediğin gibi çıkmadı dediğimde durumu kabullenmedi...Ne yaptıysam akıl mantık yoluyla insanlar konuşarak yazışarak anlaşır dedim ,anlatmaya çalıştım anlatamadım durumu...

İsmail parçaları kargoya verdikten sonra parçalar elime ulaşmamışken unutupta söylemediği husus;
    Ayna kolun yatağını montaj yapılırken hafif sıyrılmış olduğunu anahtar tutmasında falan sorun olmadığını ve kalleri unuttuğunu söyledi...(kendi kendime;bi gelsin görelim diyerek sesimi çıkartmadım)
    Aynakolun 3, yaprağı lx yaprağı ile değiştirilmişti..ve ayna kolun orta yatağının durumu yetmiyormuş gibi montajı için gereken 3 puldan 1 tanesi eksikti...bunlarda yetmiyormuş gibi yatağın rulmanlar ömrünü tamamlamış,boşluk yapmışlar ve sesli takılarak dönüyorlardı...araziye girmemiş o kadar temizki inanamazmışız denilen arka aktarıcının durumunu sanırım fotoğraflar anlatıyor...
    Bu durumların hiç biri malum şahıs(artık ismini telefuz etmenin bi anlamı yok) tarafından kabullenilmeyip,temiz sorunsuz nasıl söylenilmişse o şekilde gönderildiği belirtilmekteydi...
    Bir anda karşımda 220 ytl için farklı bir kişilikle muhatap olmak zorunda kalmıştım....ve hala mağduriyetimiz ve bisikelte yeni başlamak isteyen,bisiklet forumdan çok şey öğrenmek isteyen birisinin hevesi,forumda moderatör olan birisi tarafından çok ucuza kırılmıştı...bisiketimizi ayağa kaldırıp doğu anadoluda pedallamak için hala beklemekteyiz...mağduriyetimizin nasıl giderileceğini hala bilemiyoruz ...

Çözümünü tüm bisikletforum ailesi olarak birlikte bulabiliriz umuduyla konuyu sizlerle paylaşmak istedim...

2. ugurcani

ugurcani Kıdemli Üye

Seviye:
    parçalar şavaştan çıkmış gibi duruyor inş gerekeni yaparlar forum yöneticileri

Deniz ve günay bunu beğendi.
  3. erhan438

erhan438 Aktif Üye

Seviye:
    İnşallah durum düzeltilir yoksa forum 2. el konusunda büyük güven kaybı yaşar(bence)

4. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar gerekli açıklamalar en kısa zamanda gelicektir,bir taraf hatalı ise özür dilemek bize düşer gereken husus neyse yapılır..

Arkadaşımız sıkıntısını dile getirmiş,bizde gerekli olan hadiseyi ayrıntısı ile ele alacağız..

saygılarımızla..
    BF Yönetimi.

5. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Açıkcası şaşırdım.
    İnşallah çözülür.

6. İlker Gök

İlker Gök Üye

Seviye:
    Böylesine samimi ve seviyeli bir forumda, hiç kimsenin kişisel bilgilerini paylaşmaya tereddüt etmediği bir forumda böyle kötü örneklerin yaşanması çok üzücü. Günay umarım mağduriyetiniz en kısa zamanda giderilir.

7. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    inş. en kısa sürede çözümlenir. cidden parçaları görünce şok oldum..

günay bunu beğendi.
  8. günay

günay Forum Bağımlısı

Seviye:

Yaklaşık 10 gündür sorunu aramızda halletmek için çok uğraştım...sabrettim ama bir sonuç elde edemeyip konuyu foruma taşıdım..işşallah en kısa zamanda çözüme kavuşur ve gerekli olan yaptırımlar yapılır...bizde bisikletimizi toplayıp pedallamaya başlarız....

Deniz bunu beğendi.
  9. Tarık Şengöz

Tarık Şengöz Üye

Seviye:
    yazıyı okuyup parçaları gördükten sonra gerçekten şok oldum inşallah en kısa zamanda çözümlenir ve içiniz rahatlar

günay bunu beğendi.
  10. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    Her iki tarafıda dinlemek gerektiği kanısındayım. Bence İsmail Ağıllı da buraya bu konu ilgili bir açıklama yazısı yazmalı.

11. günay

günay Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yazması gerekir,gerekli zaten. Yargısız infaz yapmıyoruz burada.Ben insan gibi akıllı,mantıklı bir şekilde kendisiyle konuşamadım, konuşmayı beceremedim, belkide başka dilden konuşmak gerekliydi.İşşallah burada konuşabilen çıkar.Elimde tüm msn konuşmalarının kayıtları mevcut gerekirse onlarıda yayınlıyacağım...

12. dawson_46

dawson_46 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Günay sorununuzun bir an evvel çözülmesini canı gönülden diliyorum(Seninle sürekli konuşan ve alışveriş yapan bir kişi olarak sende bir sorun olmayacagına eminim)

13. nasuh

nasuh Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende garipsedim başta günay söyleyince vayy bee dedim ama yapmış umarım ; kısa sürede çözerler sorunu :(

14. mkaramikoglu

mkaramikoglu Yeni Üye

fotoğraflar anlatıyor.söze gerek yok.konunun yönetimce sahiplendiğini gördüm.Konunun çözümleneceğini inanıyorum.sevgi ve saygılarımla

günay bunu beğendi.
  15. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:
    ArkadaŞlar Merhaba Hepİnİze Çok TeŞekkÜr Ederİm . GÜnayinda DedİĞİ Gİbİ Sorun Ortada Ve Çok MaĞdur Durumdayim. Bİsİklet Sporuna BaŞlamaya Karar VerdİĞİm Zamankİ Hevesİmİ GÖrseydİnİz İnanin Altinizdakİ Bİsİkletİ Bedavaya Verİrdİnİz Ama Şİmdİ GeldİĞİm Durum Bİsİkletİn AldiĞim ParÇalarini Da Gerİ Satmak Şeklİnde Yanİ Heves Şevk HİÇbİrŞey Kalmadi. Neden KİŞİlİksİz Çikarci Bİrİ YÜzÜnden. Kusura Bakmayin Ama Ben BİsİkletÇİlerİ BÖyle Bİlmezdİm(hala Bİlmİyorum Ama ???) Bİr Aydir Beklİyorum Bİsİklet Alabİlmek İÇİn Ve Hala HİÇbİr GelİŞme Yok. Buradan Forum YÖnetİcİlerİ İÇİnde BİrkaÇ BİrŞey SÖyleyeceĞİm. Bu Tİp İŞler Çok Cİddİ Yapilmali Ve BÖyle Tİp İnsan ModeratÖr OlmuŞsa Oturup Bİr Kere Daha Forumun GİdİŞati Sorgulanmali GeleceĞe IŞik Tutulmali. İnŞallah Bende Bu Olayi Unutur Araniza Katilirim DeĞİlse DİĞer ParÇalarim Satiliktir.İlgİlenenlere Duyurulur. Saygilarimla
    Bİsİkletzede(İsmaİlzede) Saruz26

Deniz ve İsmail Ağıllı bunu beğendi.
  16. okokok

okokok Yeni Üye

Seviye:
    :boese157: Ticaret ahlakı denilen birşey var.. 220 ytl lik ' insan 'a acıyorum..Sizede geçmiş olsun abi ,bence bundan sonra internetten alışveriş yapmayın

İsmail Ağıllı ve günay bunu beğendi.
  17. günay

günay Forum Bağımlısı

Seviye:
    sanırım "gittigidiyor" daki sistemin getirilmesi gerekiyor...alıcı olan kişi üründen memnun kalmayıp
    beklediği gibi değilse mazeretini belirttikten sonra havuzda bekleyen para geri iade edilmeli...yoksa böyle değer yargıları, etik değerleri,ticaret ahlakı bozuk kişiliklerle uğraşmak zorunda kalınacaktır...

Saruz26 bunu beğendi.
  18. sevims

sevims Aktif Üye

Seviye:
    Peki bununla kim uğraşacak?

Eğer karşıdaki kişiye güvenemiyorsanız ve güvenli bir alışveriş olmasını istiyorsanız ürünü Gittigidiyor'a hemen sat opsiyonuyla koymasını ve linkini size atmasını isteyebilirsiniz. Böylece iki taraf da güvende olur...

Geçmiş olsun...

günay bunu beğendi.
  19. unlu

unlu Kıdemli Üye

Seviye:
    günay arkadaşımızın bu mağduriyeti zaten herkesi yeterince şaşırtmıştır. doğal olarak millet bi moderatör bunu yapıyosa başkası hayli hayli yapar diye düşünür. günay yöneticilerimize zaten bildirmiş olayı. onlarda forumun prestiji için olayın düzelmesi konusunda uğraşıyolardır muhtemelen. ismailin de ayrıca günaydan parayı alınca bu malzemelerin karşılığında pardon döküntü dicektim ardından xtr parçadır vs. alarak parayı hemen değerlendirmiş sanırım acelesi vardı biraz.
    arkadaşlar 220 ytl belki sizin için az para olabilir ki sanıyorum öyle değildir. e düşünün elazığda öğrenci olupta bide bisiklet gibi masraflı ama vazgeçilmeyecek bişeyle uğraşan biri için 220 ytl ne kadar değerlidir.anket yapalım isterseniz.
    yöneticilerimiz bu konu ile ilgileniyodur tabiki ama bu söylediklerimi dikkate alıp işin biraz daha hızlandırılmasını rica ederiz.saygılarımla arz ederim.

AYRICA VE AYRICA HER ZAMAN BU FORUM AİLE DİYORUZ HEPİMİZ HEMFİKİRİZ BU KONUDA ŞÜPHESİZ. SADECE ŞU TURUN FOTORAFLARINI ATİYİM YADA BANA UYGUN PARÇA VARMI DİYE Bİ BAKİYİM DİYE GİRMİYORUZ.
    KİMİLERİ İÇİN SADECE FORUM BİZİM İÇİN AİLE DİYORUZ HEPİMİZ. O YÜZDEN ÇOK ÇOK ÇOK ÇOK VE SAYFALARCA ÇOK RİCA EDİCEM ŞU YAZDIKLARIMIZ ARGO KÜFÜR OLUMSUZ ÖRNEK VS. İÇERMEDİĞİ SÜRECE SİLİNMESİN Kİ İNSANLAR DA BURANIN SADECE Bİ FORUM OLDUĞUNU ZANNETMESİN.
    SAYGILAR SAYGILAR SAYGILAR.
    BU FORUM BU KADAR UCUZ DEĞİL.

Deniz, ugurcani, Saruz26 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  20. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaslar oncelikle karara varmadan once Ismail'den gelecek aciklamayi (veya savunmayi) beklemek zorundayiz bunu hatirlatmak isterim.

Diger yandan, Ismail'in MSN uzerinden yapmis oldugu bir satis gelip Bisiklet Forum'a nasil baglanir, nasil nagdastirilir? Ismail'in ailesi otel isletmeciligi de yapiyor, odadaki klima bozulsa da gelip buraya yazmazsiniz degil mi? Konu bisiklet, satis yapan kisi de bir Bisiklet Forum uyesi oldugundan konunun acilmasi dogal, ancak Ismail bir moderator oldugu icin bu durumun BF uzerine atilmasini hakli bulmuyorum (Gunay sozum sana degil, genel bir aciklama bu)

Gittigidiyor sistemi foruma getirilemez, bu hukuki bir sorumluluk demek olur ve satistan yuzde kesmemizi gerektirir. Bizim amacimiz forumdan para kazanmak degil, forumdaki arkadaslarimiza ortak bir nokta olusturup, herkesin faydalanmasini saglamak. Elinde fazla malzemesi olana bir nakit firsati, cok parasi olmayan ama iyi bisiklet isteyenlere de uygun fiyatli malzeme bulma firsati yaratmaktir amacimiz.

Diger yandan sunu da soylemeden edemeyecegim.
    Ben bu malzemeleri cok cok iyi taniyorum, cunku ayna kolu ve arka attiriciyi Ismail'e bir kac ay once ben sattim. Ancak Ismail urunleri almadan once defalarca web cam'den gormek istedi, gordu ve boy boy detayli fotograflarini gonderdim. Gorsel olarak sorunlu kisimlarin tamaminin fotografini gonderdim ki bir surpriz olmasin, zaten mekanik anlamda gonderdigim tum parcalar kusursuzdu ancak bu su anda konumuz disinda.

Ismail'in soyledigi dogru cikmis veya cikmamis olabilir, ayri bir yere koyuyorum. Ancak bana ozel mesajla "Bu parca nasildir, aliyim mi?" diye soran herkese de mumkunse parcasi canli gormesini, mumkun degilse de cok detayli fotograflarini istemesini oneririm.

O nedenle Gunay, Ismail'in gonderdigi 2 adet cok genel fotografin uzerine alisverisi kabul etmen de bana gore cok hatali bir davranis. Eger ki Ismail arka vitesin 2 defa araziye girdigini soylemisse o da cok hatali bir davranis cunku oyle olmadigini ben biliyorum.

PS: Lutfen bu sozlerim taraflardan birisini savunuyor veya birisini sucluyor gibi algilanmasin, kisisel goruslerimi yazdim.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.