Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Madone 3.1 için sele önerilerinizi bekliyorum

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Ali YILDIRICI tarafından paylaşıldı.

1. Ali YILDIRICI

Ali YILDIRICI Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    herkese merhaba

madone 3.1 aldım daha yeni ve uzun sure binme fırsatım olmadı ancak uzun km yapmayı seviyorum ve daha rahat bir sele bulamadım sizin kullandıgınız rahat ettiginiz seleleri öğrenmek isterim en azından denenmis seyleri duyma sansım olur

simdiden herkese bilgileri icin tesekkur ederim bunlarda benim dusundugum seleler bu arada bu seleler ile ilgilide yorum yaparsanız sevirim

tesekkurler

http://bontrager.com/model/09439

http://bontrager.com/model/09859

not: konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın sele ile ilgili baslık goremedim bende yol bisikleti kategorisine açayım dedim

2. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Malum herkesin canak farkli oldugu icin sele icin genel bir formul yok. Ben nedense su ana kadar kullandigim hicbir selede fazla bir agri yasamadim.

Su anki sele kac km'de agri yapmaya basliyor? Surerken ne siklikta ayaga kalkiyorsunuz? Pedli tayt kullaniyor musunuz?

Ali YILDIRICI bunu beğendi.
  3. Ali YILDIRICI

Ali YILDIRICI Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    daha madone ile yola hic cıkmadım uzun km li 6500 ümle cıktım onda da 90 km gibi bir yol yaptım valla 45 50 kmden sonra canakla sele kaynadı birbirine yani resmen selenin izi cıktı gibi hissettim tayt kullanıyorum ancak ayaga kalkmıyorum genelde pek

onun dısında tabiki canak farklı ama belki örnek veriyorum 10 kisi bir seleyi tavsiye ederse belki banada uygun olabilir o sele diye dusundum bide siz benden daha uzun suredir biniyorsunuzdur muhtelemelen oyuzden size sele cok birsey farkettirmiyordur ben daha yeni oldugum icin canak daha narindir :)

ayrıca cok fazla model deneme sansım olmaya bilir magazaya vs sele almak icin gittigimde ki ben yurt dısından getirtmeyi dusunuyorum ozamanda en azından su iyi su kotü gibi yorumlar bazı modellerde yogunlasırsa bende secenekleri aza indirebilirim

tesekkurler

4. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Herkesin vücut yapısı farklı olduğu için "şu sele çok rahattır" demek olmuyor maalesef.

Mesela, ortası delik seleler benim canıma okuyor tam anlamıyla. Tayt da giysem, çok kısa bir süre sonra dayanılmaz ağrılar başlıyor, hatta ağrıyı geçiyor acıyor.

Bu nedenle, Sedona 761 ile gelen ortası delik seleyi hiç kullanamadım. Bütün arkadaşlarıma oldukça rahat gelen kocaman jelli selem ise beni rahatsız ediyor.

Fakat birkaç arkadaşıma rahatsız gelen, jelsiz fakat ortası delik olmayan sele ise bana diğerinden sonra koltuk gibi geliyor :D

5. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Genelde çok beğenilen Fizik seleleri araştırabilirsiniz ben san marco concor light kullanıyorum ve çok memnunum. iyi günler