Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Made in evkur :D

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Kenan Çeliktaş tarafından paylaşıldı.

1. Kenan Çeliktaş

Kenan Çeliktaş Kıdemli Üye

Seviye:
    Aşırı aptalca bir şey yaparak zamanında evkurdan aldığım bisikleti modifiye etmeye karar verdim.Bisiklet ilk aldığımda turuncu beyaz kabak gibi bişeydi.Dedim bu bisikleti bi adam ediyim.kendisi yaklaşık 7 senelik.Boyasıydı sticker lardı üzerindeki parçalar falan %95 i yeni.ama yaptığıma çok pişman oldum.yaklaşık 700 lira harcadığım bisikletin bi halta yaramadığını sizlerin arasında takıla takıla öğrendim.ama artık iş işten geçti.Kendileri 23 kilo gelmekte.Ben bisiklette hareket falan yaprım diodum ama ne mümkün :boese157:
    Şu an naapsamda yeni aldığım parçaları değerlendirsem diye düşünmekteyim.ki zaten bunu bu linktede belirttim.Göreceğiniz gibi alet çok tozlu.burdan bile kendisi toplamaktan ne kadar pişman olduğumu anlayabilirsiniz.zamanında 210 ytl ye aldığım bisikletin şu an 2 tekeri 250 ytl :mad: herneyse lafı fazla uzatmadan resimlere geçelim.

Verdiğim paraya acımasam hemen parçalayasım geliyor.

2. Kenan Çeliktaş

Seviye:
    nedenini anlayamadığım bir şekilde linkler çalışmıyor.düzeltmeye çalışıcağım.

3. fecredall

fecredall Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aynen arkadaşım sana katılıyorum aynı durumdayız. Ama benim bisikletim emin ol ki 23 kg. den fazla gelir. Benim bisikletimde ki parçaları yeni bir bisiklete aktarmak istiyorum. Ama biraz sabrecem iyi bir bisikletimin olması için. :)

4. fecredall

fecredall Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşım ben resimlere bazı düzeltmeler yaparak bakabiliyorum. Şu şekilde; http iki tane çıkıyor linkte onun için. Ve : çıkmıyor sorun orada burayı düzelt hallolur.

Sefa,

5. Kenan Çeliktaş

Seviye:
    Linkler düzeltilmiştir.Acemiliime verin:D

6. _kartal_

_kartal_ Forum Demirbaşı

Seviye:
    dostum sana tavsiyem orta bi alü kadro alıp prçaları ona aktarmak
    inan çok şey farkedecek

7. bugsy

bugsy Aktif Üye

Seviye:

seni kimse yönlendirmedimi bu parçaları alırken ? En azından bunları takan bisikletçin !

Petite ve @ R D @ bunu beğendi.
  8. Kenan Çeliktaş

Seviye:
    Parçaları Doğubankın arka sokağındaki bisikletçilerden birinden aldım.Aldığım yer kron un üreticisi bir firmaydı.Adam çok sölyle yapma etme diye bu kadroya bu parçalar yazık olur diye ama ben dinlemedim.
    Eşşekliğime doymıyım.

9. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    Moralini bozma, parçalar uzun süre dayanır. İleride yeni bir kadro alır bu parçaları ona aktarırsın.

10. çağdaş

çağdaş Kıdemli Üye

Seviye:
    Gercekten üzüldüm keşke ilk aldığınızda o kadar masrafa gırmeseydınız ama yapacak birşey yok arkadaşlarımızın dediği gibi bisikletinize masraf edep sonradan eklenığınız parçaları hafif bir kadroya aktarırsanız olay çözülmüş olur canınızı sıkmaya deymez.Güle güle kullanın

11. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    güzel parçalar kısa zamanda kendine bir tane kadro al zararın neresinden dönersen kardır bide maşa v.s

12. Kenan Çeliktaş

Seviye:
    Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler.Peki size şöyle bir soru sorsam.Bu parçaların kalitesi nasıldır?hiç anlamadan bilmeden tamamen satıcının tavsiye ettiği ürünleri aldım.Birde kadroyu değiştirince bisikletimle daha çok akrobatik harekeler yapmak istiyorum.Jant göbek vs bu iş için uygunmudur yada dayanıklımıdır?Birde Deore göbeklerim Disk fren için uyumlumudur.tabi fren kollarımda.

13. Kenan Çeliktaş

Seviye:
    masumane bir up :D

14. mustynk

mustynk Üye

Seviye:
    öncelikle olur böyle şeyler canını sıkma diyerekten olaya bir el atalım ilk olarak resimden görüldügü kadarıyla göbeklerin disk göbek değil jantlarına gelince disk göbekli bir jant seti oluşturmak istiyorsan güvenlik açısından disk uyumlu bir jant almalısın ( gecici olarak onuda kullanabilirsin) vites sistemini 24 veya 27 vitese yükselteceksen arka kaydıracını deore almalısın yok 21 viteste kalsın diyorsan yine olmaz alacagın yeni kadroya uyumlu olması için (kanca sistem diğil vida sistemli almalısın) gelelim ön sispansiyona oda olmaz en azından yeni kadron için suntuor yada rst bir amatisör almalısın ( çünkü alımunyum kadron için uyumlu dğil ) bişey unuttum bilmiyorum diğerlerinide arkadaşlar yazsın

15. Kenan Çeliktaş

Seviye:
    Öncelikle tavsiyelerin için teşekkürler.
    Dün gece 03:00 sularında kesin kararımı verdim :D
    Bu parçaları 2 . el bölümünde satışa sunucam.Scot voltage YZ 35 yada YZ 25 almaya karar verdim.Umarım doğru bir tercih yapıyorumdur.

16. çağdaş

çağdaş Kıdemli Üye

Seviye:
    bir kadro alıp bu işin içinden sıyrılabılırdınız ama bence de yeni bir bisiklet almanız sizin için çok çok daha güzel olacak.Bir bisiklet alırken ben acıkcası başkasına degil ilk önce kendime danısırım yani daha çok hangi arazilerde kullanacagım, ne tür bir sürüş keyfi nasıl özellikler istiyorum diye kendim belirlerim ve sonra seceneklerin arasından en iyisini secerim,bisikleti sonuçta sız kullanacaksınız Sizin için en iyisi hangisiyse tereddüt bile etmeden onu alın...:in:

17. ugurcani

ugurcani Kıdemli Üye

Seviye:
    ilk bisiklet oyledir cahiliye devri öğrendikçe artık bundan sonra hata yapmamaktır yakın zamanda bisikletini satıp güzel bişey alırsın takma kafana :) çünkü bende öle yapacağım :)

18. Kenan Çeliktaş

Seviye:
    Vay be neler yapmışım ben böyle :D Cahillik dönemi işte...Aradan geçen zamana bakıyorum da, şimdi kaskımla,eldivenimle,gözlüğüm ve merida'mla birlikte tam bir bisiklet sürücüsü olmuşum :)
    Genede resimleri görünce içimde garip bir burukluk olmadı desem yalan olur.O bisikletin ilk halini seviyordum aslında ben :/

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  19. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kadroyla maşa demir yığını bence geotech race falan tak yakışır sonrada erdoğanlardan 2.el maşa yeter bence

20. Mehmet Fatih Karakaş

Mehmet Fatih Karakaş Aktif Üye

Seviye:
    forumda 2. el kısmında çok uygun fiyata mtb kadro bulabilirsen bu parçaları orada değerlendirebilirsin. bilmediğim zamanlarda ben de çok eşeklik ettim. demek ki neymiş tecrübeli arkadaşlarımızı dinliyormuşuz :)