Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

macerAda - Adalar'da Macera Yarışları Basın Bülteni

Konu, 'Extreme ve Macera Yarışları' kısmında Bülent Özden tarafından paylaşıldı.

 1. Bülent Özden

  Bülent Özden Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Salcano
  BASIN BÜLTENİ
  Macera sevenler MACERADA!
  İstanbul adalarından Burgazada ve Heybeliada ‘Adalararası MACERADA Yarışları 2013’ ile spor müsabakalarına tanıklık ediyor. Yüzme, bisiklet, oryantiring parkurları ve bonus etaplardan oluşan yarışma 8 Eylül 2013 tarihinde gerçekleşecek.

  Adalar’da Doğal Kültürel Miras ve Adalar Turizm Geliştirme Merkezi Projesi etkinlikleri kapsamında ISTKA tarafından desteklenen ve bu yıl ilki düzenlenen MACERADA Yarışları farklı spor disiplinlerini ve eğlenceyi aynı yarış içerisinde topluyor. Oryantiring, bisiklet, atletizm gibi sporun birçok dalında kendini sınamak isteyen sporcular MACERADA yarışları ile doğada keyifli anlar geçirme fırsatı elde ediyor. İki kişilik gruplarla katılım MACERADA Yarışları kondisyon, güç, dayanıklılık, motivasyon gibi unsurların yanı sıra; planlama, strateji, takım olma gibi sosyal yetileri de gerektiriyor.
  Yarışmacılar Lefter Penaltı Noktası’ndan şut çekecek!
  8 Eylül’de Saat 09:00 - 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek yarışın yüzme etabını Burgazadası ve Heybeliada arasında tamamlayan yarışmacılar, bisiklet ve oryantiring etabını Heybeliada’da tamamlayacaklar. Yarışmacılar İsmet İnönü, Hüseyin Rahmi Gürpınar, Aziz Nesin, Lefter gibi Adalar’da iz bırakmış isimlere ithaf edilecek bazı etaplarda güçlerini sınayacak. “Lefter Penaltı Noktası”na gelen yarışmacının beş adet penaltı atışı gerçekleştireceği ve attığı gol kadar puan kazanacağı yarışmada siz de yer almak ister misiniz?

  İlgili Kişi:
  Esra Şavkın
  Marjinal Porter Novelli
  0212 219 29 71 / 0537 858 85 49
  esras@marjinal.com.tr
  Adalararası Macerada Yarışları

  Macerada, Adalar Turizm Geliştirme Merkezi çatısı altında Adalar Belediyesi, Adalar Vakfı, Heybeliada Gonüllüleri Derneği, Heybeliada Su Sporları Kulübü tarafından, Adalar’daki su sporları kulüpleri (Büyükada Deniz Kulübü, Adalar Su Sporları Kulübü (ASSK), Burgaz Deniz Kulübü, Kınalıada Su Sporları Kulübü, Yıldırım Spor Kulübü) ve Kızılay Adalar Şubesi işbirliğiyle düzenlenmektedir.