Macera başlıyor... Yaşasın Yaşam Bisikletle Türkiye Kıyıları Turu

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
Sevgili encralis,ilginize tesekkür ederim,katılmanız beni mutlu eder.Özel mesajınız var :)

Scudo

sevims

Aktif Üye
Tepki
159
Harika! Gerçekten tebrik ederim... Çok güzel planlamışsınız, ve gerçekten çok güzel yerlerden geçeceksiniz. Mükemmel bir tur olacağına eminim...

Keşke Mersin'e kadar gelmişken Hatay'a kadar gitseymişsiniz ki, tüm kıyıları tam olarak geçmiş olsaymışsınız :) Ama olsun, böylesi de güzel... (Gerçi Mersin'den sonra Akdeniz kıyısından gidilmiyor diye sanıyorum... En azından Adana-Hatay bölümüne eminim. Şimdi anladım :))

Allah sağlık kuvvet versin, haberlerinizi bekliyoruz.

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
bir terslik olmazsa 21 temmuz gibi ayvalıkta olacaksınız. bende o tarihlerde orada olacağım sizlere eşlik etmek isterim. yolunuz açık olsun....

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
@ozgurluk_tutkunu

güzel bir proje, tebrikler
aslında "süppperrr, brraavvvoo" gibi daha coşkulu yazacaktım ama kıskançlığım izin vermedi :)
ancak haftasonuna denk gelmesi halinde turun bu bölümüne katılmak isterim.

bölge hakkında kısaca bilgi vereyim:

Zorlu bölgeler:
* Yeniköy-Uçmakdere arası: sürekli iniş-çıkış. (Kumbağ'dan geçecekseniz Kumbağ-yeniköy arası da aynı şekilde zordur, emin değilim ama belki kıyıdan saparak Naipköy üzerinden gitmek yolu uzatsa da daha kolay olabilir... dediğim gibi emin değilim)
* Şarköy-Yeniköy arası: uzun ama hafif eğimli bir rampa

Keyifli bölgeler:
* Uçmakdere-Şarköy arası: denize sıfır, dümdüz, solda Marmara adası manzarası eşliğinde süpper bir parkur
* Yeniköy-Koruköy arası: iniş veya düz

kamp alanı:
uçmakdere'de kapalı kamp alanı mevcut, deniz kenarında.

ne yenilir:
Tekirdağ'da elbet Tekirdağ köftesi (Meydan lok. veya Özcanlar)
Tekirdağ'da peynir helvası (Çukurçeşme'de Yunus Çakır)
Mürefte ve Şarköy'de üzüm ve şarap

bitmedi, özelde mesajınız var

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
@sevims

Çok teşekkürler turun planı feyyaza ait olduğu için neden hataya kadar gidilmeyeceğinin cevabını biliyordur.

@temu90

inş bi terslik olmaz.Beraber pedallamak ümidiyle...

@gatila

Böylesine güzel yorumunuz için çok teşekkürler umarım haftasonuna denk gelir de tekirdağ köftesini beraber mideye indiririz...Bilgileriniz içinde ayrıca teşekkür ederiz muhakkak göz önünde bulundurucaz sağlıcakla kalın:)

• Beğen
Tepkiler: Feyyaz Alaçam

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
Sevgili sevims, ilginize cooook tesekküe ederim.Bu turu önce Hatay'a kadar planlamıştım.Ancak sizinde dediginiz gibi Mersinden sonra ne kıyı seriti kalıyor ne dag taş.Kocaman kamyonların eksoz dumanlarında yaklaşık 250 km gitmek pek cekici gelmedi.Ayrıca Mersin'li oldugum için Ufak bi karsılama söz konusu olacak.Bu yüzden bu yaşam turu :) Mersin'de bitiyor... Bütün bisiklet severlerin haberdar olması için resimler yazılar mutlaka yayınlanacak mutlukalın...

Sevgili temu90, umarım bir terslik olmazda bu turun renklerinden olursunuz.Bu macerada birlikte pedallamak dilegiyle...

Sevgili gatila, öncelikle projemi begenmenize cok sevindim... keşke projemin tamamına katılabilseydiniz inanın cok isterdim... inanın yardım severliginizi doruklarda hissettim.Cok büyük bir ilgi,sevgi eksik olmayın.Verdiginiz bilgiler benim için cok degerli,bir insan ancak bu kadar güzel bilgilendirilir.Bu arada özel mesajınızı aldım numarayı kaydettim.Yoldaşım,dostum Maxicef in de dedigi gibi Köfte fikri kafamıza yattı dogrusu :) Tekrar Çok saolun,tura renk katmanız dilegiyle mutlukalın...

• Beğen
Tepkiler: Ümit Bozyılan

elmas

Üye
Tepki
34
sevgılı ozgurluk tutkunu bu guzel turunda sana nıce mutluluk ve saglıklı pedallamalar sunuyorum gectıgın her yolda bastıgın her pedalda once kendın ıcın daha sonra yasam ıcın bır ız bırakmıs olacaksın sana ızmırden kucak dolusu sevgıler sunuyorum kazasız belasız Türkiye turunu tamamlaman dılegı ıle saygılarımla.desteklerımız senın ve senınle yolculuga katılacak herkes ıcın..

• Beğen

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
Sevgili,degerli arkadasım elmas,turumu ögrendigin ilk günden bu güne bana verdigin mütiş destek için cok tesekkür ederim.Aksiliklerle bogusurken bile bana sonsuz destek verdin... Senin gibi doğa sever,gercekci,bisiklet dostlarının benim arkamda olması beni çok mutlu ediyor... iyiki varsın,iyiki varsınız...
İzmir'de görüşmek üzere mutlukal...

ahmedseref

Forum Demirbaşı
Tepki
550
Bu konuya aboneyiz ve vakit buldukça tur boyunca yerinizi ve turunuzun son dakika özetlerini umduğumuzu tahmin ediyorsunuzdur.
Şeytan diyo ki tekirdağdan katıl izmir'e falan kadar git.
Sonra geri dön ama şartlar o kadar olgunlaşmadı burda...

• Beğen

elmas

Üye
Tepki
34
sevgili arkadasım feyyaz her zaman cesaretıne hayran kalmısımdır.bu turun da başında kendıne olan ozguvenın ve cesaretın yatıyor.turun once senın ve yol arkadasın ıcın daha sonra bısıkletforum uyelerıne hedıye olsun ızmırde gorusmek dılegı ıle mutlukal...

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
sevgili encralis,çok tesekkür ederim yapıcı yüreklendirici yorumunuz için.Bana kalırsa o seytanın söyledigi degil :) benim umut ettigim sey :) şartların olgunlasacagından ve nereye eserse oraya kadar katılacagınızdan eminim.Sevgili bisiklet forum üyeleri bu konuyu takip ettikce,cekilen fotoları gördükce sınırları asıp bisikletlerine atlayıp arkamızdan ıslık calıcaklar ve milyonlarca renkk oluşturucaklar bu kaymak turda.İşte amacım :):) şartları olgunlaştırırız yeterki arzulayın.ilginize tesekkürler mutlukalın...

gerçekci,dogal arkadasım elmas,biraz cesaretim varsa o da sen ve senin gibi yüreklerinde sevgiden başka bişey bulunmayan anında mutlu olmayı başaran insanlar sayesindedir.İyiki varsın.İzmir'i iple çekiyorum yalnız cok büyük bir eksigim var,sirtaki yapamıyorum bi an önce ögrenmem lazım.Güvendik koyunda karsımda 7 ada yanımda sevdigim dostlar varken sirtaki yapıcam ole...
neyse heycanlanmaya başladım izmire sevgiler... mutlukal...

İlgisini,sevgisini esirgemeyen tüm dostlara tesekkür ediyorum,bütün güzellikler onların olsun...

• Beğen
Tepkiler: Ümit Bozyılan

Selay Yaman

Forum Bağımlısı
Tepki
846
Sizi gönülden tebrik ediyor , kazasız ,belasız en güzel haberlerinizi şimdiden büyük bir heyecanla ve merakla bekliyorum. ALLAHA emanetsiniz. hoşçakalın.

• Beğen

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
sevgili pırtık,ilginize teşekkür ederim,bisikletforum üyelerini mutlaka haberdar edilicek,bir blog açtım ((link)) oradan kolaylıkla takip edebiliceksiniz.Sizinde temenni ettiginiz gibi kazasız belasız,bol neşeli,güleryüzlü bitirmeyi bende cok istiyorum.İlginizi esirgemediginiz için yürekten teşekkürler... mutlukalın...

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
@pırtık

teşekkürler pırtık sen bide bendeki heyecanı görsen sabırsızlanıyorum :) tura çok az zaman kaldı eksikleri tamamladık artık pedallamayı bekliyoruz hayırlısıyla...

• Beğen
Tepkiler: Selay Yaman

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Merhaba Feyyaz ve Furkan (FF) :)

Yarın itibarı ile 10 günlük tura çıkıyorum. Şimdiden yolunuz açık olsun. Dilerim herşey yolunda gider ve alnınızın akı ile bitirirsiniz turunuzu. Unutmayın her zaman arkanızdayım... (Birgün arkadanızdan bir bisikletçi gelirse şaşırmayın...:) )

7/24 irtibat için; 0535 5135853

Sevgiler...

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
@Serkan Taşdelen

Teşekkürler abi seninde yolun açık olsn.Bizle pedallamanı çok isterim :) muhakkak haberleşiriz tekrar yolun açık olsun...

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
Ben de 23 Haziran'da Samsun'dan yola çıkacağım Sarp'a. İnşallah sağ sağlim bir tur olur da yolda karşılaşırız.

Size iyi turlar dilerim.

Murat

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
Merhaba Sekan Abi

Bana kasım ayından beri verdigin destek,gösterigin ilgi için cook tesekkür ederim.Turumun hayalden gercege dönüşmesinde en cok emegi gecen insanların basında geliyorsun.En basından beri bana olan inancının hiç azalmadıgı,aksine arttıgını da cok iyi biliyorum.İyiki varsın üstad :)
Umarım sende turunu basarıyla sonlandırırsın,kazasız belasız...

Turuma bir sekilde bir yerden bir yere kadar eslik edecegini hissediyordum artık eminim ,bi virajda bize ceee eee yapıcaksın ve mutlu mesut,abi kardes tura devam edecegiz... Mutlukal abi...

Sevgili five,umarım sende,bizde kazasız belasız ilerleriz ve cok güzel bir noktada karsılasıp tanışırız ardından herkes kendi macerasına devam eder,güzel bir renk yakalamış oluruz... dogu karadenizde görüşmek ümidiyle mutlukal...

Sevgiyle kalın il

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
büyük gün geldi cattı...

Sevgili bisiklet sever dostlarım.Yarın 14:00 da Rize otobüsü ile büyük macera başlıyor,Pazartesi sabah 23 haziranda yani,sarp sınır kapısından start veriyorum.Hersey tamam,52 günde toplam 3500 km yol gitmek degilde 22 saatlik otobüs yolculugu gözümü korkutuyor dogrusu :)

Turun resim ve yazıları için (link) adresini ziyaret edebilirsiniz.Bu arada telefonumuda vereyim 0542 573 81 48

Mersin'de ki profesyonel bisiklet yarışçısı,tamircisi Baymekanik (Mehmet usta) bisikletimin son ayarlarını yapıyor.

Sponsorsuz,küçük harçlıklarla hazırlanmış bir bütce ile bu maceraya başlamak benim için büyük mutluluk.Özgürlügün ve zorlugun doruklarında olacagız.

Kasım ayından bu yana beni desteleyen özellikle ibana ilk günden beri inanan Aydın Şahin hocama,Büyük usta Baymekanige ve Ertugrul Abime,Sevgili Serkan Taşdelen'e sonsuz tesekkürlerimi sunarım.

Kocaman kalpli bu insanlar olmasa benim gibi dogayı seven maceraperest insanlar degil 3500 km,350 km bile yapamazlar.

bana gönülden destek veren onlarca insan var bisiklet forumda,hepsine cok tesekkür ederim,bana inandıkları güvendikleri için.Onların yüzlerini kara cıkartmamak için elimden gelen dikkati gösterecrgim ve bu turu sapasaglam bitirecegim.tabi yine belli olmaz ama benimki sadece temenni...

Bu tur ahım şahım,dünyanın konuşacagı bir tur degil 3500km lik orta derece bir tur,hatta giriş seviyesi belkide,farkındayım ama gidilecek yol 10 km de olsa birileri size inanıyorsa,güveniyorsa 3500 km 7000 km oluyor.Bu yüzden organizasyonumu biraz daha önemsiyorum. :)

MUTLUKALIN DOSTLARım...

Yolcu Yolunda GErek...