Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Macera başlıyor... Yaşasın Yaşam Bisikletle Türkiye Kıyıları Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Feyyaz Alaçam tarafından paylaşıldı.

1. Feyyaz Alaçam

Feyyaz Alaçam Forum Demirbaşı

Seviye:
    Evet sevgili bisiklet severler,mAcErA BaŞLıYoR...
    Aralık ayında yayınladıgım Yaşasın Yaşam adlı Türkiye turu projesi artık huzurlarınızda.

Artık iki kişiyiz...

Mersinden Feyyaz ve Kayseriden Furkan (müsafirperver arkadasım Furkan'la Ayrıntıları konuşmak için Kayseri'deydim... )

Öncelikle en başından beri inanan,güvenen,destekleyen,bilgilendiren abimiz SERKAN TEŞDELEN'e sonsuz tesekkürlerimizi sunarız...

Turun amacıyla başlayalım...

YAŞASIN YAŞAM
    BİSİKLETLE TÜRKİYE KIYILARI TURU PROJESİ

Herşey sevmekle başladı...
    Önce doğayı sevdik,sonra yaşamayı...

Bu turun amacı,bir parçası olduğumuz doğaya sevgimizi gösterirken,ruhumuzda ağır basan maceraperest yanı,eşsiz doğa güzelliklerine sahip, Karadeniz , Marmara , Ege ve Akdeniz kıyılarıyla buluşturmak.Bunu yaparken de,doğaya hiçbir zararı olmayan iki tekerlekli yürekli yoldaşlarımızı yani bisikletlerimizi kullanıp,doğaya olan saygımızın sonsuzluğunu göstermek.

Herhangi bir gündü.Büyük ihtimalle uyuyorduk.Birden bir yağmur damlası değdi yüzümüze ve göz kapaklarımız aralandı yavaşça...

Sonra çevremizde,gazete ve dergilerde,kocaman bir ''aptal kutusu'' olan televizyonda görüp okuduk.Küresel ısınma,bitmek bilmeyen orman yangınları,düşüncesiz,sadece paranın yeşilini seven patronlar,betonlaşmaya yüz tutmuş gri şehirler,bilgisayar karşısında oturmaktan başka hiçbir arzusu olmayan, paranın hersey olduguna inanan,kalbinde bir tutam sevgi barındıramayan insancıkları görünce UYANDIK...

Gençliğimizden,özgürlüğümüzden güç aldık ve insanlara,bir türlü kutularından çıkıp da göremedikleri,doğanın öpülesi yüzünü gösterip,doğa sevgisinin özgür,yaşamasını bilen iki gence neler yaptırabileceğini göstermeye karar verdik.Çünkü biz doğaya karşı sorumluluk hissediyoruz,bu kötü gidişata gücümüzün yettiği kadar dur demek için,diğer insanları da uyandırmak,kendi istedikleri hayatı yaşayıp,sadece kendileri için doğru olan doğrulara inanmaları,harekete gaçmeleri için bir örnek sunuyoruz.Doğayı daha çok sevsinler,saygı göstersinler,bir kızılderili kabilebilsi şefinin de dediği gibi ''Doğa insanlara degil,insanlar Doğaya aittir.''

Türkiye'nin bir ucundan,Artvin'in Hopa ilçesindeki Türkiye-Gürcistan sınır kapısı olan,Sarp Sınır Kapısı'ndan pedal çevirmeye başlayıp,Karadeniz,Marmara,Ege ve Akdeniz kıyılarında bulunan 22 il,yaklaşık 300 yerleşim yerini geçtikten sonra Mersin'de 52 gün,ortalama 3500 km sonunda amacımıza ulaşmanın sevinci ile bu macerayı sonlandıracağız.Arkamızda bizi örnek alıp,doğaya biraz daha saygı gösteren,doğayı koruyan birkaç gelecekten umutlu insan bıramak en büyük amacımız.
    Evet !!!
    Biz Kısaca ''YAŞASIN YAŞAM'' Dedik Düştük yola...

Siz Ne Diyorsunuz...

Ardından da rotamızı sunalım...

1 - Sarp-Hopa-Arhavi-Fındıklı >> Pazar-Çayeli 45+ 43,5 = 88,5 km

2 - Çayeli-Balıkçılar-Rize-İyi Dere-Of >> Yeniay-Sürmene-Araklı-Arsin 43 + 32,5 = 75,4 km

3 - OFF (Arsin)

4 - Arsin-Trabzon-Akçaabat-Akçakale >> Vakfıbekir-Boztepe 42,7 + 31,7 = 74,4 km

5 - Boztepe-Görele-İnkuyu-Tirebolu >> Espiye-Gülburnu-Kesap-Giresun 33,1 + 41,1 = 74,2 km

6 - Giresun-Gülyali-Ordu >> Kaleyaka-Çaytepe-Fatsa 46,8 + 52 = 98,8 km

7 - OFF (Fatsa)

8 - Fatsa-Ünye-Terme >> Dikbıyık-Hasköy 53,2 + 54 = 107,2 km

9 - Hasköy-Samsun-Dereköy-Ballıca >> Bafra-Sogukçam-Yakakent 38,1 + 50,2 = 88,3 km

10 - Yakakent-Çalbogaz-Hizarçayı >> Deliler-Toyuk-Bostancılı-Sinop 34,9 + 39,3 = 74.2 km

11 - Sinop-Dibekli-Sarıkum-Serefiye-Harzana >> Ayancık-Ortalık-Helaldi-Çatalzeytin 43,4 + 47 = 90 km

12 - OFF (Çatalzetin)

13 - Çatalzeytin-Abana-Yamaç-İnebolu >> Özlüce-Doganyurt-İlyasbey-Alayazi 41,1 + 42 = 83,1 km

14 - Alayazi-Bagyurdu-Irmakköy-Aydıncık >> Meydan-Çakrazseyhler-Amasra 41 + 45,8 = 86,8 km

15 - Amasra-Kaman-Bartın-Akbaba >> Gökçeler-Türkali-Çatalagazı-Kilimli 32,8 + 35,5 = 65,3 km

16 - Kilimli-Kozlu-Eregli >> Alapli-Akçakoca 54 + 41,6 = 95,6 km

17 - OFF (Akçakoca)

18 - Akçakoca-Asagıköy-Yenimahalle >> Denizköy-Çamkonak-Kefken 41,9 + 39,2 = 84,1 km

19 - Kefken-Seyrek-Bagırganlı-Agva >> Kurtalli-Akçakese-Kabakoz-Sile 37,1 + 23,5 = 60,6 km

20 - Sile-Yesilvadi-Ömerli-Alemdar-Ümraniye >> Okmeydanı-Beyoglu (vatan cad) -Zeytinburnu-Gürpınar 53 + 51 = 104 km

21 - Gürpınar-Kamburgaz-Selimpasa-Gümüssuyu >> Sultanköy-Tekirdağ 52,7 + 50,5 = 103,2 km

22 - OFF (Tekirdağ)

23 - Tekirdağ-Barbaros-Yeniköy-Mürefte >> Sarköy-Yeniköy-Ortaköy-Kuruköy 45,1 + 46,1 = 91,2 km

24 - Kuruköy-Bolayır-Bakırköy-Ulgardere Köyü-Eceabat >> Çanakkale-Hamidiye-İntepe-Yeniköy 45,1 + 63,5 = 108,6 km

25 - OFF (Çanakkale)

26 - Yeniköy-Dalyan-Tuzla-Korubası-Behram >> Büyükhusun-Küçükkuyu 62,1 + 37,2 = 99,3 km

27 - Küçükkuyu-Akçay-Buhraniye-Ören >> Buhraniye-Karaağaç-Ayvalık 55,1 + 38,7 = 93,8 km

28 - Ayvalık-Seytansofrası-Altınova-Dikili >> Bademli-Hasanaga-Candıralı-Yeni Sakran 42 + 47,7 = 89,7 km

29 - Yeni Sakran-Aliağa-Yenifoça-Foça >> Yenibağarası-Maltepe-Süzbeyli-Sasali-Çamalti İskelesi 43 + 46 = 89 km

30 - Çamaltı İskelesi-İzmir-Balçova >> Urla 1-Güvnedik 45,2 + 44,4 = 89,6 km

31 - OFF (Güvendik)

32 - Güvendik-UrlaBademler-Doganbey-Ortaköy >> Ozdere-Pamucak-Kusadası 63 + 40 = 103 km

33 - Kusadası-Söke-Tuzburgazı >> Batıköy-Akköy-Yeni Hisar-Denizköy-Akbük 44,5 + 55 = 95,5

34 - Akbük-Yusufca-Yasyer-Akyol >> Güvercinlik-Bodrum 39,8 + 33 = 72,8 km

35 - OFF (Bodrum)

36 - Bodrum-Kızılagaç-Çamlık-Pınarlıbelen-Türkevleri >> Alatepe-Yeniköy-Yereksik-Gülagazı 57,1 + 53,6 = 110,7 km

37 - Gülagazı-Çamköy-Çitlik >> Dogusbelen 26,4 + 15 = 41,4 km

38 - Dogusbelen-Yangi-Egrekli-Kavakkarası-Ortaca-Bezkese >> Göçek-Karagedik-Fethiye-Ölüdeniz 43,3+ 55 = 98,3 km

39 - OFF (Ölüdeniz)

40 - Ölüdeniz-Hisarköy-Belcegiz-Alınca-Bogaziçi-Çukurincir-Kinikli >> Yesilköy-Kalkan-Kas 49,7 + 40,2 = 89,9 km

41 - Kas-Kadirler-Bayındır-Kilinci-Kalucagız-Kapaklı-Demre >> Beymelek-Finike-Kumluca-Mavikent 38,9 + 52,3 = 92,2 km

42 - OFF (Mavikent)

43 - Mavikent-Çavus-Yenbey-Ulupınar-Engelköyü-Kemer >> Beldibi-Antalya 52,6 + 36,6 = 92,2 km

44 - Antalya(d-400)-Cumali-Belek >> Cumali-Selimiye 44,8 + 42,2 = 87 km

45 - Selimiye-Manavgat-Okurcular-Alanya 65 km

46 - OFF (Alanya)

47 - Alanya-Çamyolu-Isıklı-Gazipasa >> Güney 43,5 + 18,4 = 61,9 km

48 - Güney-Helvalık-Uçarı +10km >> +26km-Anamur-Bozyazı 35 + 39 = 74 km

49 - Bozyazı-Tekmen-Akkaya-Gözce >> Aydıncık-Sipahili 24,2 + 32,3 = 56,5 km

50 - Sipahili-Yesilovacık-Akdere >> Boğsak-Tasucu 33,7 + 17,9 = 51,6 km

51 - OFF (Tasucu)

52 - Tasucu-Silifke-Narlıkuyu-Kumkuyu-Erdemli >> Çesmeli-Tece-MERSİN 54 + 37 = 91,1 km

22 İl
    Yaklasık 300 Yerlesim Yeri
    Bisiklet üzerinde gecicek süre: 287 saat (ort:7 saat/gün)

Toplam Yol Uzunlugu: +/- 3500 km (ort:85,3 km/gün)

gecicegimiz 22 ilden herkes istedigi uzunlukta bize katılabilir,zaten biz,siz diye bişey yok,bu tur katılan herkesin turu...

Bu tur bir hayelken tek amacım İnsanların bana katılıp hayellerini gercekleştirmeleriydi.Bu amaç halen gecerli arkadaslar... Kalbinde sevgi olan herkes bu tura katılabilir.Sizin bir cümleniz bizim için cok sey ifade ediyor,bu sebeple ilginize sevginize ihtiyacımız var.

ÇIKIŞ TARİHİMİZ--- 23 Haziran Pazartesi --- yola cıktıgımız andan itibaren biskletforumla dialogda olacagız.Katılmak istiyen arkadaslar özelden katılacakları ve bırakacakları yeri yazar gönderirlerse iyi olur.Eger belirli bi kararları yada zamanları yoksa,illerinden gecerken bize bi ıslık çalıp maceraya katılsınlar :) yerleri hazır...

mutlukalın dostlar...

2. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Antalya dan geçerken size katılacagım! Bu amaçlarınızın çok geç kalınmadan gerçekleştirilmesi çok gerekli oldugundan ve güzel dileklerinizden dolayı Antalya dan geçerken size katılmak isterim belki Alanya ya kadar size eşlik ederim, durumum kesinleşince size haber veririm. Şimdiden bu zorlu bir o kadar da anlamlı turunuzda şansınız ve bu gönlünüzdeki sonsuz güçlü sevgi hiç eksik olmasın!

Her zaman katıldıgım ''Doğa insanlara degil,insanlar Doğaya aittir.'' felsefesini hep destekleyelim!:)

mehmet özbay, maxicef ve Feyyaz Alaçam bunu beğendi.
  3. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    İzmir civarlarında elimden gelen hertürlü desteği vermeyi hazırım. 0539 4288963 ,Ali Hekimoğlu

4. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    İstanbul`a geldiğinizde haberimiz olsun, kırmızı çizgi tam bizim evin önünden geçiyor :D Her türlü ihtiyaç ve desteğimizi esirgemeyiz :in:

Haşim OKYAY
    538 77 000 75 - 545 918 8 918

Allah yolunuzu açık etsin..

5. aliko

aliko Yeni Üye

Seviye:
    Tebrikler ve pedalınıza kuvvetler temennisiyle

maxicef ve Feyyaz Alaçam bunu beğendi.
  6. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok güzel planlanmış, sağlam hedefleri olan, ayakları yere basan bir tur görüyorum karşımda.
    Başaracağınıza eminim.

Siz yola çıktıktan bir hafta sonra bizde Avrupa da pedal çevirmeye başlayacağız. Bursa dan geçmiyorsunuz ama , buradan yardıma ihtiyaç duryarsanız karşılık göreceğinize emin olun.

Selamlar.

maxicef bunu beğendi.
  7. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Feyyaz ve Furkan,
    İlk planladığınızdan bu yana yanınızda olduğumu bilmenizi isterim. Yolda da yine her sıkıntınızda mutlaka ulaşın bana. Numaram var sizlerde. Habersiz bırakmayın. Arada bir arayın abi biz şuradayız, abi biz buradayız diyin yeter. Belli mi olur belki bir sürpriz yapar çıkarız karşınıza.

Şimdiden yolunuz açık olsun. Sağlıklı ve mutlu bir şekilde bitirirsiniz inşallah.

Türkiye'nin herhangi bir noktasından Sevgiler...

Feyyaz Alaçam, evrimyigit ve maxicef bunu beğendi.
  8. Feyyaz Alaçam

Seviye:
    hepinize ayrı ayrı tesekkür ederim arkadaslar...

sevgili bmx_rider07 antalyadan katılmanız bizi mutlu eder.ilginize tesekkür ederim.

sevgili Hakkem ve H.Okyay desteginiz için cok tesekkür ederim.Numaranızı kaydettim.Numaranızı çekinmeden yazmanız ayrı bir güven duygusu.Tekrar tesekkür ederim,sevginiz bizi onurlandırıyor...

Sevgili Soner Sarıhan... Güzel,yapıcı yorularınız için tesekkür ederim.Sizin cıkarttıgınız işlerde çok güzel,sizin gibi doga severleri örnek alıyoruz ve bununla gurur duyuyoruz.Avrupa turunuzda başarılar dilerim.kazasız belasız bitirmeniz temennisi ile mutlukalın...

MErhaba Sayın abimiz Serkan Taşdelen :) Aralık ayından beri bana destek verdigin ve destegini hiç esirgemedigin için tesekkür ederim abi.Umarım bize bir süprüz yapar hoş sohbetin ve tecrübenle bize eşlik edersin.Bu bizi cok sevindirir.

İyiki varsınız ülkemin saygı deger insanları,doga sizi cok seviyor.Bizim gibi doga severlere yol gösterip öncü oldugunuz için...
    mutlukalın...

mehmet özbay bunu beğendi.
  9. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba,
    Bu tur sonunda daha da olgunlaşacaksınız yazacaktım bir önceki mesajımda.
    Yazmamam isabet olmuş, sen bu yola çıkmadan , yaşından daha olgun bir seviyeye ulaşmışsın zaten.:in:

Göreceksin ki , turun her günü , seleye binen ile inen insan arasında büyük farklar olacak.:in:

selamlar. :in:

SoldieR52, Feyyaz Alaçam ve maxicef bunu beğendi.
  10. ateze

ateze Misafir

Daha once de demıstım, cok guzel bır tur olacak, bır noktada mutlaka katılacagım sıze, basarılar, kazasız belasız bır tur dılıyorum. Şans sızınle olsun...

Feyyaz Alaçam ve maxicef bunu beğendi.
  11. maxicef

maxicef Kıdemli Üye

Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
    Seviye:
    Sizlerin desteği, inanın pedallara daha kuvvetli vede istekle basma duygumuzu artırıyor şuanda gerçekten çok mutluluk duyuyorum bazı duvarları aşıp buralara kadar gelmek insanı gerçekten çok mutlu yapıyor hepinize bu güzel yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkürlerimi ediyorum fikir alış verişinde bulunduğum Soner hocam ile Serkan hocama ayrıyeten teşekkür ediyorum hepiniz sağlıcakla kalınız...

Ümit Bozyılan bunu beğendi.
  12. hpeker58

hpeker58 Üye

Seviye:
    çok güzel bir proje.bende katılmayı çok istiyorum.En baştan 3 kişi olarak başlamayı.ama sınavlar old katılamıyorum.kahretsin bu içimdeki sınav kaygısına.keşke isteğimiz gibi özgür olabilsek ama öss amca saolsun.Ama sınavım biter bitmez izmirden katılacağim inşallah.izmire kadar bacağinıza kuvvet.

13. mosertu

mosertu Yeni Üye

Seviye:
    20 - Sile-Yesilvadi-Ömerli-Alemdar-Ümraniye >> Okmeydanı-Beyoglu (vatan cad) -Zeytinburnu-Gürpınar 53 + 51 = 104 km
    bu güzergahta ben de katılmayı düşünüyorum.
    Size bol şanslar.

14. poibra

poibra Üye

Seviye:
    Arkadaşlar hayalimdeki tatili gerçekleştiriyorsunuz , keşke imkanım olsa da size katılabilsem , kazasız belasız, bol güneşli (ama serin) bir tur dilerim :)

15. ralakoç

ralakoç Üye

Seviye:
    O tarihlerde ALANYA da olacam ANTALYA da buluşmak üzere

yolunuz açık olsun

16. maxicef

maxicef Kıdemli Üye

Seviye:
    ooo anlaşılan baya bi bisikletseverle tanışıcaz vede pedallıcaz gerçekten çok hoş birşey... :)

poibra, benimde hayalim buydu gerçekten hayallerinin peşine koş çok mutlu olacağına eminim keşke sende katılsaydın neyse artık bizde senin gezine katılırız inş sağlıcakla...

17. Feyyaz Alaçam

Seviye:
    Sevgili Soner Sarıhan... Sizin gibi yaşamasını bilen,dogayı seven insanlar benim için bu ülkenin en saygın insanlarıdır.Olgunluk hakkınında söyledikleriniz beni çok mutlu etti... Bir gün tanışırız umarım :)

Sevgili ataze... Bu turu daha hayelken Beni destekleyen insanlardansınız.YEriniz büyük.Tura renk katarsanız mutlu olurum.

Sevgili h.peker58 Keşke sizde aramızda olsaydınız,Sarp Sınır kapısından 3 kişi hatta 10 kişi olark başlamak çok güzel olurdu.Daha çok insanın hayalini gercekleştirebilmesi benim esas amacım.Dostum maxicef'in turun tamamına katılımı beni nasıl mutlu ediyorsa,sizin veya başka birininde katılımı mutluluguma mutluluk katardı... İzmirde görüşmek umuduyla hoşçaklalın...

Sevgili mosertu,umarım sizde eşlik edebilirsiniz.İnanın ne kadar yoldaş,o kadar mutluluk.Daha cok yoldaşla rengarenk bir tur olmasını temenni ediyorum... hoşçakalın...

Sevgili poibra,imkalar insanın karşısına ne aman nasıl cıkar bilinmez ama bir seyi istiyorsanız onu şiddetle arzulamanız lazım,umarım arzuladıgınız gibi bize bi yerden katılabilirsiniz...

Sevgili ralakoc,Antalya da ortalama 10 kişi olacagız anlamlı,hoş bir o kadarda dogal güzellik karşısında birlikte pedallamaktan mutluluk duyarım mutlukalın...

Hepinizi cok seviyorum sevgili bisiklet severler....

BU TUR HERKEZİN TURU.... ilginizi esirgemediginiz için size minnettarım...

18. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Başlangıç tarihiniz yaklaşmış ve sizi eminim ki tatlı bir telaş sarmıştır.Sizler adına çok ama çok sevindim. Yollarda olmanın tadına varan Bisiklet dostlarımızdan biri olarak sizleri de bu heyecan içerisinde görmek sevindirici. Siz güzel İnsanlar Bir çok şeyi başarmışsınız artık. Bir başka deyişle kanatlanmışsınız artık. Yapabileceğim herhangi birşey olursa yardım etmekten mutlu olurum.

Kendinize iyi bakın
    Yüreğim ve Sevgimle
    Can DEDE

19. OkanAygün

OkanAygün Yeni Üye

Seviye:
    Allah yardımcınız olsun , Tekerinize sağlık.

maxicef bunu beğendi.
  20. maxicef

maxicef Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkürler candede yapabileceğin en büyük yardımı göstermişin zaten böyle güzel yorum yazarak bizi daha bi şevke sokuyorsun gerçekten...Heyecanlar başladı özgürlük için gün sayıyoruz artık :) sağlıcakla...

candede bunu beğendi.