Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MaÇ Öncesİ AŞiri SaĞcilardan KiŞkirtici AfİŞler:@

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Süleyman Onur Dülger tarafından paylaşıldı.

1. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar Almanya'nın Recklinghausen Kentinde Aşırı Sağcı Bir Grup, Almanya-Türkiye Yarı Final Maçı Öncesi Kışkırtıcı Afiş ve Bildiriler Dağıtıyor.
    lmanya'nın Recklinghausen kentinde
    aşırı sağcı bir grup, Almanya-Türkiye Yarı Final maçı öncesi
    kışkırtıcı afiş ve bildiriler dağıtıyor.

Gruba ait "www.re-partycrew.de" adlı internet sitesindeki afişlerde
    Türk bayrağı hedef olarak gösteriliyor. Stefan Hesse isimli bir
    Alman'a ait olduğu iddia edilen internet sitesine halen yetkili
    kurumlar tarafından müdahale edilmedi.:boese157: :mad: :boese157:

2. sevims

sevims Aktif Üye

Seviye:
    Ben de bu ülkede yaşıyorum ve size garanti ederim ki herkesin ağzında maçtan çok dostluk, futbol festivali yaşamak var... Zaten her iki tarafta günlerden beri kötü olayların yaşanmaması için çalışmıyor mu? Her tarafta bu tür haberleri okumuyor muyuz?

Bu tür dengesiz, şeyleri tamamen görmezden gelip yarınki maça konsantre olmalı ve bunların bizi provoke etmesine, güzel ortamı bozmasına izin vermemeliyiz. İşte tam da bundan dolayı bunu forumlarda yayınlamanızı da doğru bulmuyorum... Eğer ararsanız, her iki tarafın da benzer hareketler yaptığını görebilirsiniz...

Ne olur, bu tip şeyleri bırakıp milli takımımıza dua edelim, başarılar dileyelim... Çünkü en iyi cevabı 'yetkililer' değil, onlar verecek...

3. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Her iki taraftada , marjinal tipler olabilir.
    Almanya içinde barındırdığı 4 milyona yakın Türk ile bence bu işi çok güzel götürüyor şimdiye kadar.

Türkiye de 4 milyon Alman yaşasa ve aynı şekilde evlerine bayrak assalar aynı olgunluğu gösterebilir miyiz şüpheliyim.

Bursa- beşiktaş
    fener - cimbom
    vb.
    vb
    maçına bile pala , kılıç , döner bıçağı ile giden, her maçtan sonra stadyumu harabeye çevirenleri düşündükçe.

4. secocom

secocom Aktif Üye

Seviye:
    Türkiye'de futbol daha çok bir savaş olaraka görülüyor.yani taraftarların yaptığı hareketleri bilmeyen biri görse savaşa gidiyorlar heralde der.alt tarafı bir spor yenilen taraf dert etmemeli hatta yeneni tebrik etmeli ama Türkiye'de bunu yapabilcek insan sayısı oldukça az.

Soner Sarihan bunu beğendi.
  5. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    spor savaş degil barıs ve kardeşliktir farklı renlerin aynı anda beraber olmasıdır yenen ve yenilen herkesce alkışlandığı bir ortamdır... öncesi ve sonrası ille sporu kirletmeyelim...

6. bianconero

bianconero Aktif Üye

Seviye:
    ben bir taraftar olarak karşı takımın taraftarları ile aynı bölümde yan yana oturarak maç izleme keyfini yaşamak istiyorum.. Eskiden böyleymiş büyüklerimizin anlattıkları kadarıyla keşke o günleri tekrar görebilsek.. Belki o zaman "ne kadar büyük hatalar yapmışız yıllardır, ne gerek varmış bunlara" diyebiliriz

Quietus ve Süleyman Onur Dülger bunu beğendi.
  7. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    biz burda asyali kardeslerimizle iziliyoruz maclari,CIN ,KORE,JAPONYA...
    Biz dost Turkleriz ...

Soner Sarihan bunu beğendi.
  8. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Dünya kupası sırasında , Kore - Türkiye maçı oynanacağı zaman , bir ellerinde Türk diğerinde Kore bayrağı olan onbinlerce insan gelmişti stadyuma.
    Çok duygulandığımız hatırlıyorum.

Maçtan önce radyo ve tv lerde hepimiz Koreyi desteklemeyelim, Türkiye içinde tezahurat yapalım diye söylüyorlarmış Kore televizyonlarında. Hani msafirlerimize ayıp olmasın diye.

Müthiş bir olgunluk bu .
    Ben şahsen harika bir gol gördüğümde , Türkiye yemiş , yada Türkiye atmış çok önemsemiyorum.

Golün hazırlanışı, pası, topla buluşan adamın nereden , nasıl vurduğu , kalecinin ne yaptığı, hatta golü atanın golden sonra nasıl sevindiği bile bazen çok çok güzel görüntüler oluşturabiliyor.

ben bu yüzden spor karşılaşması izliyorum.
    mesela çok sevdiğim "kayakla uzun atlama" sporunda bu bahsettiğim güzel görüntüler benim için o kadar önemli ki , bazen adamla beraber bende ayağa kalkıyorum :) yada "buz pateni" ndeki o muhteşem hareketlerin yapıldığı sn ler müthiş değil mi ?

Küfür etmek için bir sporun izlenebileceğine aklım ermiyor zaten. :)

Tel örgüler olmadan, yarım metre yanında korner kullanan birisi görmek de çok güzel olmalı.

Ne zaman büyük takımların sahalarındaki tel örgüler kalkarsa, o zaman Türk Futbolu bir yere gelmiş demektir.
    yoksa avrupa şampiyonu oldu diyelim.

seneye yine kavga, gürültü vs vs hani nerede kaldı "spor"

selamlar herkese.

bu akşam güzel oynayan , hakeden , azimli olan, şanslı olan kazansın.
    kimse ölmesin ,kimse magandalık etmesin yeterki .

9. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Gecen hirvatistan macinda bir Japon arkadas diyorki turnuva boyunca sari sari giymis polisler neden hep Turk seyricilerin bulundugu kisimda duruyolar diye

10. adm coach

adm coach Kıdemli Üye

Seviye:
    BİZ ÇILGIN TÜRKLERİN NE ZAMAN NE YAPACAĞI HİÇ BELLİ OLMAZ...