Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

M540 cant Michelin XC Road lastik

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Yiğit tarafından paylaşıldı.

1. Yiğit

Yiğit Üye

Seviye:
    Selamlar

Michelin XC ROAD lastik 1.40 lik. Shimano M540 cant seti 1.50-2.25 arasi lastik takilmasini oneriyor kullanma kulavuzunda. Acaba 1.40 i kabul eder mi ??Deneyen var mi ya da icimizde?? Takildiktan sonra cikmamasi gibi bir durumdan endise ediyorum. Bildiginiz gibi ince lastikler daha zor takiliyorlar. .

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

2. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    mantık olarak takabiliyorsan cıkarabilirsinde. ama adamlar belli bir aralık önerdiyseler bir bildikleri vardır. yinede bilen arkadaslar varsalar onlar cevaplasınlar.yardımıc olamadım valla kusura bakma ;)

3. Yiğit

Yiğit Üye

Seviye:
    On taraf oturdu ama arkayi takamadim. Yani on ve arka cemberler farkli mi acaba??

Yoksa tam kabak(slick yani) bir 1.50 lik yol lastigine ihtiyacim olacak...

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    O verilen aralık (1,50-2,25 ) çemberin çapı ile alakalı değil. Çemberin iki yanı (yani yanakların) arasındaki mesafe, iç taraftan iki yanağın birbirine olan uzaklığına göre belirleniyor.
    Bu nedenle 1,40 bir lastik takman, lastiğin normalde olması gerektiği gibi janta (yanak kısmından) oturmayıp sorun yaratabileceğine işaret. Yani lastik fazla yayvan kalabilir, özellikle snake bite tipi patlamaya veya bir darbede lastiğin etkisiz kalıp, jant yanağının zemine değmesine neden olabilir. Yine virajlarda lastiği iyi kavrayamadığından dolayı (daha doğrusu lastiğin çapının janta sağlıklı oturmaya yetmediğinden dolayı) tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir.
    Lastiği takarsın, çıkarırsın, kullanırsın, belki birşey olur, belki olmaz... Bilinmez. Ancak bana sorarsan bu riski alma. Sonuçta kullandığın har vurup harman savrulacak bir jant seti değil, ayrıca sürüş güvenliğini de tehlikeye atmış olursun.

5. Yiğit

Yiğit Üye

Seviye:
    Tesekkur ederim. Zaten arka lastik oturmamisti. On taraf oturmustu o sekilde de duz yol 36 km felan kullandim. Cant setinin zarar gordugunu zannetmiyorum. Ancak o cant setini de telef etmeye niyetim yok. onerin icin sagol ...