Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

M395 Hidrolik disk Balata sorunu

Konu, 'Frenler' kısmında onur tuna tarafından paylaşıldı.

1. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

Bisikletim salcano astro 212hd ve üzerinde m395 disk fren var. balatalara maalesef yağ bulaştı ve artık doğru dürüst tutmuyorlar dolaysıyla değişmeleri gerek fakat ben shimanonun sitesinde bile m395'i bulamadım dolayısıyla hangi balata takımının uyacağını bilemiyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar varmıdır?

2. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    eğer sırf yağ için değiştirmek istiyorsanız yağları balata temizleyici alarak temizleyin boşuna para vermemiş olursunuz

onur tuna bunu beğendi.
  3. Sertan.Zaim

Sertan.Zaim Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aynı şey eski bisikletimde benim başıma da geldi. Ne yaptıysam kar etmedi hocam hiç uğraşma. Hangi balatanın uyduğunu bilmem ama bana sorarsan bir bisikletçiye gidip değiştir döktüğün paraya değmez.

onur tuna bunu beğendi.
  4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Fren pad'larını sökün, bir bez ile sildikten sonra çok hafif bir zımpara işlemi uygulayarak sorunu çözebilirsin, eğer olmayacak gibi diyorsanda BR-M395 / sacede B01S Resin pad kullanır.

onur tuna bunu beğendi.
  5. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yağdan ziyade WD-40 olduğu için değiştirmeyi düşündüm fakat dediğinizi yapacağım çünkü 2 set pad yaklaşık 40 tl ediyor. bu arada geçen bir bakmıştım disklerin üstüne orada da m445 yazıyordu diye hatırlıyorum akşam tekrar bakacağım. bilgilendiririm

6. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    astro 212 nin m395 değil m445 dir.

onur tuna bunu beğendi.
  7. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    212HD'dek kaliperler bisikletin yılına göre m445 veya m446 olabilir; fakat M395 olamaz...

onur tuna bunu beğendi.
  8. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet arkadaşlar kendi sitesinde yazan özelliklerin aksine M446 imiş hatta resminide çektim fakat şüpheliydim acaba komple setin adı M395 te parçalarının numarasımı farklı diye fakat son iki mesaj bu şüphelerime cevap oldu :D

9. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Önce şu bahsedilen Würth fren balata temizleyicisi alıp bir deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak, o olmassa söküp zımpara yaparım o da olmassa artık değişiklik mecbur , madem bi eşşeklik ettim bari her türlüsünü deneyelimde foruma bir faydamız dokunsun

10. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar würth değil ama başka bir marka temizleyici alarak bir temizlik yaptım, açıkçası bir hayli uğraştım hatta neredeyse 500ml lik sprey bitti sayılır fakat bir sonuç alamadım. daha sonra yolumun üstündeki bisikletçiye uğradım söktü balataları balatar cam gibi olmuş orada anladımki zımparada fayda etmeyecekti bende balataları değiştirmek zorunda kaldım buna da 35 tl bayıldım açıkçası 15 tl'ye barradineler varken internette bu bana biraz koydu fakat kısıtlı zamandan ötürü yaptırmak zorunda kaldım ama balata nasıl sökülür takılır onuda öğrenmiş oldum. daha servise para vermem :D
    sonuç olarak anladım ki eğer wd-40 gibi güçlü bir ürün ile temas ederse balatalar direkt olarak geçmiş olsun, daha az hasar durumları içinse würth gibi kaliteli bir ürün zannımca yeterli olacaktır.