lx xtr ruble arasındakı fark

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
su anda lx ruble kullanıyorum xt olmayan tek parcam xtr almayı dusunuyprum ne dersınız?
lx den xtr gectıgım zaman ana nasıl bı artısı olacak ?
yardımlarınızı beklıyorum

Scudo

Abdullah Güngör

Daimi Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
Xt ruble yeterli olacaktır ama tabi sizin tercihiniz. Rublenin bisikletin performansına bir etkisi yoktur yani tabiki var ama xtra gerek yok. Azda olsa ağırlık farkı vardır oda az. Aynakol, vites kolları, arka attırıcı v.b.yi değiştirseniz bisikletin performansını daha çok artırabilirsiniz.

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
bende xt tavsiye ediyorum

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
11-32 xt 4 kollu model çok rahat işinizi görür, xtr daha çabuk eskir ve daha fazla para vermiş olursunuz

• Beğen
Tepkiler: orkun tulu

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
lx xt xtr ruble arasında agırlık ve malzeme farkı kalitesi var bence bu üç ruble arasında alınabilecek en iyisi xt rubledir dayanıklı bir ruble kolay kolay aşınmıyor xtr gelince aradaki fiyat farkını vermeye deger bence kavraması xt göre çok çok iyi uzun ömürlü bir ruble anlamadıgım bir şey xtr niye bu kadar küçük görülüyor dünyanın en sağlam rublesi...

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
Xtr'ın hafiflik artısı daha yüksektir ama xt'ye göre az bir fark.. Birde esnemezlik ve sürtünme değerleri var ki pro değilseniz kafaya takmaya bile değmez...

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
@temu90

4 kollu model ne demek onu anlamadım kardes bıde xtr neden daha cabuk eskır

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@CEM HELİMOĞLU

xtr ruble çabuk eskiyo konusuna katılıyorum arkadaşımda vardı kısa sürede aşındı yenisini almak bi ton para gerek yok bence hem bu kadar para verip hemde verdiğinizin karşılığını almamak üzücü bende deore ruble var sorunsuz kullanıyorm

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
anladıgım kadarıyla yarıs gırmeyen ıcın xt ıdeal hem arasında agırlık farkıda yok pek agırlık takıntısı olan arkadaslar ıcın

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
@CEM HELİMOĞLU

Artısı değil eksisi olacak! Yaklaşık -150gr :D

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
@CEM HELİMOĞLU

Titanyum olduğundan olabilir.. Ayda 1000km yapmıyorsanız endişelenecek bir konu değil.

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
xtrler yarışlar için üretildiği için hafif ve dayanıksızdır daha çabuk aşınır eskirler xt daha normal kullanıcılar için kullanılan yüksek performanslı ürünlerdir aynı zamanda daha dayanıklıdırlar

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
bana xtrli bir bisiklet mi yoksa xtli mi diye sorarsanız xtyi seçerim çünkü xtr'li bir bisiklet misal olarak 5.000 km den sonra komparentleri aşınıp kullanılmaz hale gelirken xt li bir bisiklet 15.000 km bu hale gelir

sezai arabacıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
114
Bisiklet
Cannondale
bazı parçalar için en üst seviye ürünler için daha çabuk aşındıkları ve yarışçılar için oldukları doğru ama bu xtr ruble için geçerli değil xx için geçerli xx çeliğin cnc de işlenmesiyle oluşturulmuş yani xt de kullanılan malzeme ile xx teki aynı kaplamalar farklı fakat xtr de 5 dişli titanyum olduğu için fark burda zaten daha kaliteli malzeme var ve daa keskin vites geçişleri ve titanyum malzeme daha dayanıklıdır xx cnc de çeliği değilde titanyumu işleseydi fark o zaman olurdu xx verilen para boşadır ama xtr ruble bu sınıfta bir numara