Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lütfen Yorumlarınızı Esirgemeyin...

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Cihan Sağlam tarafından paylaşıldı.

1. Cihan Sağlam

Cihan Sağlam Yeni Üye

Seviye:
    Aranıza Yeni Katıldım öncelikle bunu belirtmek isterim sizlerle olmak çok keyifli.Gelelim konuya ben bu bisikletle(gördüğünüz gibi markasız bir bisiklet-marketlerde satılanlardan) izmirden foçaya ve foçadan akçaya gitmeyi planlıyorum.çift amortisör oldugu için güç emmesin diye arka amortisörü oldukça sıktım.hergün iftadan sonra düzenli olarak antreman yapıyorum.bana rahat gelen vitesimi buldum.bu bisikletle cok rahat edemeyeceğimi biiyorum, elimde malesef param da yok yeni bir bisiklet almak için o yüzden bununla pedallıyor olacagım özgürlük bu sonuçta :D .soracagım şu ;bu bisikletle yolda ne şekilde rahat edebilirim ve yolculuktayken ne gibi püf noktalar önerirsiniz. hız, dinamizm,beslenme ...vs. gibi.fikirlerinizi çok önemsiyorum lütfen yorum yapmadan ayrılmayın konudan.
    Teşekkür Ederim...

2. Barış Özegemen

Barış Özegemen Swim Bike Run

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    o kadar yol kasksız eldıvensız gıdılmez ... arkana bı reflektor lazım one bır far lazım ... guvenlık oncelıklıdır... bır ıkıncısı bu bısıkletle bence hıc yeltenme buna benzer bır bısıkletle 50 km kadar bır yol gıtmıstım yol bıtmek bılmemıstı... bence planını ertele yavaştan para bırıktır ... ben unıversıteden sonra ılk bısıkletımı alabıldım suanda da gıtmedıgım yer yok bu bolgede o yuzden cok acele etme ama ıllakı etceksende guvenlık tedbırlerını almadan cokma...

Cihan Sağlam bunu beğendi.
  3. eray akyol

eray akyol Forum Demirbaşı

Seviye:
    bisikletin belki çok iyi olmayabilir ancak önemli olan bindiğin bisiklet değil aldığın zevktir kardeşim.. aslında sorunu biraz yanlış bir yerde soruyorsun(forum başlıklarından) ama yine de yardımcı olabilecek birkaç şey söylemek isterim.. jelli bir sele ya da daha iyisi pedli bir tayt sürüş konforunu ve sağlığını olumlu etkileyecektir.. selen çok geniş seni rahatsız edebilir. eldivenlerini kaskını almalısın kaskın altından buff veya bandana gibi bişey giymen de bi rahatlık sağlayabilir(terini emecektir) bağcıklı ayakkabı kullanmasan iyi olur aynakola ilişebilir. şimdilik aklıma bunlar geliyor. bisikletin ergonometrisiyle ilgili forumda birçok başlık var bunları okursan birçok bilgi edinebilirsin..
    http://www.bisikletforum.com/forumdisplay.php?f=67
    aradığın bilgilerin çoğusu burda var ;) sakın pedallamayı bırakma bisikletin hiç önemli değil...

4. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Geçen sene yakın bir dostum İzmir'den Antalya'ya tur yaptı. 2 kişi yapılan turda diğer bisiklet seninkinin aynısı bir çift amortisörlü market bisikleti idi. Evet çok yordu, uygun değildi vs.
    Ama istenince İzmir'den Antalya'ya gidilebiliyor.

Kabul doğru bisiklet değil, çok yorar, yarı yolda bırakabilir, ağır, hantal, kullanmayın en kısa zamanda değiştirin diyorum(uz).

Elde bu varsa kullan kardeşim, tek konu güvenliğini asla ihmal etme.
    1 - KASK
    2- ELDİVEN
    3- GÖZLÜK
    4- AYDINLATMALAR
    5- YAMA TAKIMI VE POMPA
    mutlaka olsun yanında.

5. Murat Sarp

Murat Sarp Üye

Seviye:
    dostum herşey kafada bitiyor. eğer bisikletini seversen, zevk alabilirsen, kafana koyduysan gidersin istediğin yere. bende de bu market bisikleti gibi tabir edilebilecek çok alt seviye bir şehir bisikleti var. onunla 2000 km yi devirdim. izmir e gittim geldim. izmir de pab ile defalarca gezdim, konya da gitmediğim yer kalmadı. benim gibi bisikletini seversen sıkıntı olmaz. bisiklet aşktır sonuçta...

6. bahtiyar közen

bahtiyar közen Bisikletkolik

Adı:
    Bahtiyar Közen
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    dağ canavarı kazasız boi pedallar

7. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    bence, yükünü geniş koymak yerine dar koy(uzunlamasına).rüzgar direncini azaltır.daha az yorulursun.bana kalırsa büyük etken.

8. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bu forumda takip ettiğim bazı arkadaşlar ve gruplar, bana şunu öğretti... iyi ve hafif bi bisikletle herşey daha rahat, ama o iyi ve hafif bisikletlerle herşey daha güzel diil... :)

kaç günde gitmeyi planladığını yazmamışsın, ama toplamda 200 km gibi bi yol sanırım... eğer 4-5 günü hedeflediysen her halükarda biter :) çok da keyifli olur :)

(yedel lastik, pompa, kask ve ışık (YEDEK PİL) olmazsa olmaz... bi de illaki yama takımı lazım...

(aman iki ayaklılara dikkat :) )

9. Cihan Sağlam

Cihan Sağlam Yeni Üye

Seviye:
    yorumlar için çok teşekkür ederim.konuyu doğru yere açmamış olabilirim o yuzden kusurabakmayın.kask eldiven gözlük pedli tayt ışıklar ön ve arka,km sayacı hepsi var onları aldım yama takımı pompa yedek iç lastik yedek fren ve vites telleri.dikiz aynası.reflektör.hatta dizlik ve dirseklikler de var bunların hepsini aldım tedarikliyim bu konuda sadece forumda okuduklarım kadarıyla yararlı olan biber gazı almadım(2 ve 4 ayaklılar için).foça akçay arası 167 km 1 günde gidebilirmiyim bilmiyorum.ortalama 10 km hızla bile gitmiş olsam 16 saat pedal sallanırmı ve karbonhidrat depolarımı seyir halindeyken hangi besinlerle doldurmak daha iyidir.
    Tekrar Teşekkür Ederim Herbirinize... :)

10. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bir günde bagajla beraber 167km çok fazla 2 güne bölmelisin onu. Eskişehirden İznik`e 160km sabah 6 da çıkıp öğlen 15:30 civarı vardım ters rüzgarın da etkisiyle bir hayli yorucu olmuştu. Ertesi gün de bisiklet süreceksin bu yüzden kendini çok zorlamamalısın.

Cihan Sağlam ve CandanC bunu beğendi.
  11. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    167'yi bence de tek günde yapmaya kalkma... bisiklet keyfini eziyete dönüşüirmenin anlamı yok....

(ben 200 km yi 4-5 güne bölmekten bahsediyorum da, eser benden acımasız çıkmış, 160'ı ikiye böl demiş :) )

12. Cihan Sağlam

Cihan Sağlam Yeni Üye

Seviye:
    Dediklerinizi dikkate alıcam Eser Bey Teşekkürler.2 güne bölmek sizinde dediğiniz gibi daha mantıklı gibi gözüküyor...
    bu arada izmir foça da rock festival olacak 3-4-5 ağustosda girişler ücretsizmiş eger orada olanlar olacaksa görüşürüz ,pedalcılarda katılacakmıs bende oraya gitmeyi planlıyorum.İnternet siteleri de burada ilgilenenler olursa TIKLA

13. Cihan Sağlam

Cihan Sağlam Yeni Üye

Seviye:
    Günde 40 - 50 km gitmek te çok az değilmi gerçi bir arkadaş yazmış bu bisikletle anca 50 km gidebilmiş ama,şöyle bi durum var ben izmire otobüsle gideceğim bisiklette otobüste gelecek benimle otogarda inip foça ya yol alıcam 70 km civarı.foçadaki kamp ve festival alanında 3 gün kaldıktan sonra da dediğim gibi 160 km yol var önümde.

14. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    cihan kardeşim, elinin altında çadırın var, matın var... performans yapma derdin yok... çıkar işte keyfini :)

(günde 60-70'i çıkarırsın.... yani ilk günün 70 ini düşüme... o öyle böylebi şekilde çıkar... en fazlafestivalin ilk gecesi çok yorgun olursun ama, zannetmiyorum ya :)
    sonraki 170'i de 2'ye bölersin olur biter... daha rahat olması açısından 3'e de bölebilirsin...)

(EDIT: ben senin yerinde olsam yine de günde 40-50 üstünden hesap yapardım... ona göre plnlardım, daha erken bitirirsem, oh ne ala...)

15. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam biz 84km yol yaptık benim bisiklet de aynısı biraz yoruyor ama istedikten sonra sıkıntı olmaz çok keyifli oluyor gerçekten. :) iyi yolculuklar azmin gerçekten süper:)

16. Cihan Sağlam

Cihan Sağlam Yeni Üye

Seviye:
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.çok faydalı bilgiler verdiniz,hepinizin söylediklerini dikkate alıcam ve uygulayacağım. :60:

bkagan bunu beğendi.
  17. Cihan Sağlam

Cihan Sağlam Yeni Üye

Seviye:
    teşekkür ederim Buğra kardeşim.zamanla ilgili sıkıntım yok o yuzden arkadaşların tavsiyeleriyle yavaş yavaş gidicem.

bkagan bunu beğendi.
  18. Cihan Sağlam

Cihan Sağlam Yeni Üye

Seviye:
    Rota 1 İzmir Otogar-Foça [​IMG]
    Rota 2 Foça-Akçay [​IMG]

19. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    http://f1207.hizliresim.com/z/t/b25zs.jpg

Barend'lere taktığınız sünger elcekleri bu şekilde kullanırsanız;Yolda çıkıp,sorun yaratabilirler.O nedenle elcekleri ya çıkarın ya da doğru takıp,çıkmayacak şekilde sabitleyiverin.Kolay gelsin.

20. Onurcan Ökse

Onurcan Ökse Kıdemli Üye

Adı:
    Onur Can Ökse
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Ben ilk defa hiç antrenmansız 50 km yapmıştım sizin bisikletinizin aynısı gayet rahattı ve hızlıydı gereken güvenlik donanımlarınızı yaptığınızda dağ bayır demeden çok rahatca gezebilirsiniz birşeye dikkat bu bisikletler bir nevi downhill frenlerinizin bakımını yaptırmanız gerek yoksa dağa filan gittiğinizde iniş varsa inişlerde çok hızlı bir bisiklet ağır olduğu için ben bir sefer uctum çalılıkların içine sizde uçabilirsiniz