Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lütfen yardımmm...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ertunç doruk tarafından paylaşıldı.

1. ertunç doruk

ertunç doruk Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    merhabalar bisikletçi arkadaşlarım.aslen izmirli olmamla beraber karadeniz bölgesinde öğrenciyim. 1000-1200 lira bütçem var yazın izmirde kışın ise her daim olmasada karadeniz bölgesinde kullanabileceğim bir bisiklet istiyorum.aylardan beri internette bisiklet araştırıyorum fakat herhangi bir profesyonel anlamda teknik bir bilgim yok.küçükken tek tip bisiklet sürerdik.uzun zamandır arştırmalarım sonuncunda bana gidicek olan bisikleti siz bisiklet dostlarına benden çok daha fazla biginiz olduğuna inanarak sormak istiyorum.sorum şudur. ben genellikle asfaltta süreceğim fakat izmir ve çevresinden güzel patikalar deniz kenarlarında çok güzel doğa sürüşü yapabileceğim yerler var ve ben buralarda nasıl bir bisiklet seçebilirim yani şehir-yol veya dağ bisikleti.internetten araştırdığım kadarı ile tam bana uygun hem dağ hem yol için bir bisiklet bulmak zor.lütfen yardım bekliyorum.şimdiden değerli görüşleriniz önerileriniz için teşekkür ediyorum..

2. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Doğa sürüşlerinde çok dağa taşa girmeden, toprak yolu kullanacaksanız, hibrit ya da şehir bisikleti tercih edin derim. Bu tür bisikletleri çok araştırmadım ama Sedona 341 hakkında kullananlardan güzel yorumlar duydum.

3. gokhan.gursel

gokhan.gursel Kıdemli Üye

Seviye:
    iki farklı şehirde kullanacağınızı belirtmişsiniz
    bu nedenle taşıma kolaylığı açısından katlanır bir bisikletde seçebilirsiniz
    böylece izmire her yolculuğunuzda yanınızda bisikletinizi götürebilirsiniz

4. Kerem YILDIZ

Kerem YILDIZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bence hibrit bisikleti tercih edin. karadeniz çok yağmurlu olduğu için hidrolik frenli modelleri tercih ederseniz, ıslak zeminlerde size avantaj sağlar. ayrıca tek amortisör kullanımı kolaylaştıracaktır. bu yüzden tek amortisör, h.disk frenli model önerim kendi bisikletim merida crossway 40d. Alternatif olarak Sedona 331'i öneririm. Sedona 341 bütçenizi biraz aşabilir.

5. ertunç doruk

ertunç doruk Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaşlar çok teşekkür ediyorum cevaplayan herkese. okulum bitmesine son bir ay var ve bu işi bilen biri yada birileri yardımı ile halletmek istiyorum yardımlarınızı esirgemeyin:D

6. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Scott sportster serisini öneriyorum