Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lütfen yardım...kafayı yiyecem...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında borabanu tarafından paylaşıldı.

1. borabanu

borabanu Yeni Üye

gaziantepdeyim..deneme şansı olmadığından sparişle scoot scale 40 aldım...ancak 1,75 boya M aldım...ancak bisiklete binince bana biraz küçük geldi...bisiklet yeni olduğundanmı yoksa L mi almalıyım...lütfen yardım...

2. Salih Manavoğlu

Salih Manavoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    hayırlı olsun.. cok güzel bir secim yapmıssınız.. scale m, tam sizin boyunuza göredir, l beden büyük gelecektir emin olun.. gönül rahatlığı ile kullanın..

3. borabanu

borabanu Yeni Üye

m 17,3 inche tekabul ediyor sanırım...buda benim boyuma uygun herhalde????

4. FatihDokmeci

FatihDokmeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İçiniz rahat olsun,
    Scale serisi kadro açıları dardır , M boyunuza göre normaldir..
    L size büyük gelir diye tahmin ediyorum,hantal gelir bu sefer beğenmezsiniz..

İyi günlerde kullanın ,süper bisiklet...

-- Herşeye rağmen almadan önce öyle veya böyle denemeniz gerekirdi,ben olsam en yakın yere telefonlaştıktan sonra görmek için günübirlik otobüsle gider gelirdim..(Ankara,Konya 'da Scott satılıyor...)

5. borabanu

borabanu Yeni Üye

haklısınızda işlerin yoğunluğundan gidemedim...L 18,9 inch büyük olur diyorsunuz yani...

6. Şafak Atilla Akpınar

Şafak Atilla Akpınar Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    benimde boyum 1.73,m boy bana çok uygun geliyor...Asla yanlış düşünmeyin,seleyi tam ayarlarsanız bisikletten memnun kalırsınız.Kolay gelsin

7. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    arkadaşlarında dediği gibi medıum sizin için ideal olanıdır.sele borusunu yüksek kullanmanız gerekebilir.sele borusu kısa haldeyken bisiklet size küçük görünecektir fakat dağ bisikletinde kadronun ideal ölçülerde küçükçe olması sürücüye sürüş rahatlığı sağlar.sele borunuzu yüksek kullanmaktan korkmayın zaten medium kadroda boyunuza göre aşırı yüksek kullanamazsınız.özellikle dağ bisikletçileri arazideki manevra kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle küçük kadro kullanırlar.

8. müjdat dede

müjdat dede Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    medium bisiklet tam sizin boyunuza göre yani küçük değil korkmayın

9. emrea

emrea Üye

Seviye:
    Gerekirse daha büyük gidon boğazı taktırın. Antalya'da Bike House'a Gökhan Bey'e gidin. Hem bisiklet bakımınız için hem de bisikleti size göre ayarlaması için.
    Bike House - Antalya
    Gökhan ÇİĞDEM
    Hızır Reis Cad. No: 21 Bahçelievler
    Tel: +90 242 244 80 01
    +90 536 460 54 68
    bikehouseantalya@gmail.com

10. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Hiç kafayı yemeyin, doğru kadro boyu olmuş. Benim boyum 180, ben L kadro kullanıyorum, yarış maksatlı kullanacak olsaydım bana da M tavsiye etmişlerdi, ben spor maksatlı kullandığım için L almıştım.
    Doğru boyda ve çok güzel bir bisiklet almışsınız, güle güle kullanın.

11. borabanu

borabanu Yeni Üye

biskleti aldım...hakikaten m bana uygunmuş...cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler....

12. BULUT ÇELİK

BULUT ÇELİK Forum Demirbaşı

Seviye:
    güle güle kullanın ben 1.85 im 17.5 (44CM) braz küçük olsada arazide kendini belli ediyor...

13. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bisiklet secerken, kadro boyu icin asil dikkate alinmasi gereken olcu, efektif ust boru uzunlugudur..(C) [effective top tube length]
    Bu olcunun kisa ya da uzun gelmesi durumunda, surus konfuru asiri derecede rahatsizlasip manevra kabilyeti kaybolur, ve inch olarak belirtilen orta boru uzunluguna (A) kiyasla, mesafeyi tolere etme sansi da daha dusuk ve zor olur.
    Ozellikle bu C mesafesinin uzun gelmesi durumunda, 90mm bogaz kullanmaktan baska careniz kalmaz, daha kisa bogaz kullanirsaniz bu sefer de manevra yetenegi kotulesir, tavsiye edilmiyor...
    Artik gunumuz mtb'lerde standartlasan 350-400mm sele borusu olculeri ile, bacak boyunu ayarlamak sorun olmaktan cikti, bu nedenle bu (A) olcusu kolaylikla bacak boyu icin uygun hale getirilebiliyor..
    Bu yuzden uygun kadro olcusu icin sorgulama yaparken, dedigim kriterleri goz onunde bulundurursaniz sorun yasamazsiniz :in:

14. chainmassacre

chainmassacre Aktif Üye

Seviye:
    Ayni bisikletten bir gezi turuna katildigimda kullanmistim benim boyum
    1.78 ve cok rahatti ozellikle uzun yolda hic yormuyor adamu
    bu bisikletin kadrosu bence harika bir secim yapmissiniz ve de kesinlikle degistiymeyin bisikletinizi cok memnun kalacaksiniz :))))) Hayili olsun

15. minolta35

minolta35 Aktif Üye

Seviye:
    Kesinlikle doğru bir yaklaşım.Ama bazı iddialara göre üreticiler bu ölçüyü sele borusu ölçüsüne paralel olarak uzatıp kısaltıyor zannediyorum.Yoksa bu ısrarla bu ölçüyü (boyumuza oranla) baz almamızı tavsiye etmezler.
    Yani A ölçüsü için bacak arası boyunu ölçüp biçmek ya da boyumuza uygun olarak saptanan standart ölçüleri baz almak kolay ama C ölçümüzü nasıl hesaplayacağız?Dolayısıyla binmeden hatta bir süre kullanmadan doğru yolu bulmak zor bence...

Mustafa Ozler bunu beğendi.
  16. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Aslinda basit, dag bisikleti icin seleye oturup elceklerden kavradiginizda dirseklerden hafif aci olusturacak sekilde erisebiliyorsaniz sorun yok demektir