Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LÜtfen yardim edİn

Konu, 'Kadrolar' kısmında Can TOPCU tarafından paylaşıldı.

1. Can TOPCU

Can TOPCU Aktif Üye

Adı:
    Can Topcu
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    merhaba bu gün Sedona 751 görmek için bisikletçiye gittim boyum 181 L kadroya binmem gerekiyor ama bisiklette 18 inç yazıyordu getittire bilirmisiniz dedim zaten o L kadro dedi kafam çok karıştı L kadroda 19 inç yazması gerekmiyor mu ?

2. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba, kadro boyları ve isimlendirmeleri firmaya göre degisiklik gösterebiliyor.. Yani misal Scott'ın Medium u ile Giant Medium u arasında fark oluyor.. Hatta inch olarak yazanlarda dahi ufak farklar olabiliyor.. Sonucta kadro geometri ve acıları farklı olabilir markalar hatta modeller arasında..

Siz en iyi bacak ic boyunuzu ölcün.. dik durumda iken topuktan apış aranıza kadar ölçün.. bu degeri almak istediginiz bisikletin sitesinde olan "standover" degeri ile karsılastırın.. Standover degeri üst borunun sele ye yakın bolgeden yere kadar olan mesafedir. Bacagınızın ic boyu standover dan biraz fazla olması tercih olur..

Ya da almayı dusundugunuz bisiklete binin ayakta durun. ayak tabanlarınız tam bassın. bu sekilde iken üst boru ile sizin aranızda eger sakin kullanıyorsanız 3-4 parmak fark olması gerekir. daha agresif kullanacagım diyorsanız bu fark daha yuksek olabilir.. ama ayak ucunuza basmanız gerekiyorsa ya da tam tersi gereginden fazla mesafe kalıyorsa kadro boyunu tekrar dusunun derim..

3. Can TOPCU

Can TOPCU Aktif Üye

Adı:
    Can Topcu
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ilginiz için teşekkür ederim .