Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LÜtfen yardim edİn

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Can TOPCU tarafından paylaşıldı.

1. Can TOPCU

Can TOPCU Aktif Üye

Adı:
    Can Topcu
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    merhaba carraro crx 900 kullanıyor dikkat ettim zincir ön aktarıcıya sürtüyo vites 30 ve 27 yapınca zincir hafiften sağ sol yapıyor baktım aynakoldaki dişliler yamuk şu aynakolu kullanıyordum http://www.erdoganlarbisiklet.com/y...24-32-42-octalink-10-lu-hollowtech-siyah.html değiştiriyım dedim http://www.erdoganlarbisiklet.com/yedek-parca/aynakol/shimano-deore-fc-m610-aynakol-10v.html bundan aldım ama sorun hala devam ediyor rubleyi bile değiştirdim yardım edin lütfen kafayı yemek üzereyim :agla:

2. fatal

fatal Üye

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Şimdi görmeden yorumlamak zor ama vites 27-30 arası sürtüyor dediğini farz ediyorum 1-ön vites ayarın bozuk olabilir.2-Aynakolun takıldığı orta göbek yamuk (dağılmış) olabilir.3-vites sistemine uyumlu olmayan bir zincir kullanıyor olabilirsin.4-Rubleyi boşuna değiştirmişsin;bisikletciye veya anlayan birine göstermeden parça alma paran boşa gitmesin 5-Eskişehirdesin galiba işin işinden çıkamassan ara belki yardımım dokunur 05058665825 Ercü.

SerkanH bunu beğendi.
  3. Can TOPCU

Can TOPCU Aktif Üye

Adı:
    Can Topcu
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    hacom göbek 0 aynakol 0 zincir uyumlu teşşekkür ederim ilginiz için halledemessem ararım.

SerkanH bunu beğendi.
  4. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bu durumda kadro eğriliği ihtimali göz önünde bulundurmanızın zamanı gelmiş. Hem her şey birbirine uyumlu hem de sürekli sorun çıkartarak çalışmaz. İçlerinden birisi işini doğru yapmıyor demektir. Fatal isimli arkadaş ta onu demek istemiş. Aynakolda ki dişliler cetvel gibi dümdüz durmaz. Ardışık olmana asimetrik bir açıya sahiptirler. Sebebi dişliler arasına zincirin rahat aktarılmasını sağlamaktır. Zincir' in sürtme sebebi ön vites aktarıcısının ayarlı olmamasından olur. Aynakol yada ruble ile yakından uzaktan alakası yoktur. He ama aynakolun göbeğini değiştirdiysen ve kadroya uyumsuz bir şey takılıysa istediğin ekipmanı kullan bisiklet yine düzelmez. Tavsiyem ilk önce zinciri kontrol et ikinci olarak Ön vites aktarıcısının ayarlarını. :)

fatal bunu beğendi.
  5. fatal

fatal Üye

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Zincir,göbek ve aynakol elenirse ve ön vites ayarın düzgün ve çalışma mesafesi sisteminle uyumlu olduğu varsayımı altında geriye 1-göbek ters takılıyor olabilir (pedala gelmesi gereken yer aynakol'a buda kadro-aynakol mesafesini açıp açı yaratıyor) 2-fabrikasyon kadronun göbek kısmında hata var ki zor bir ihtimal ama olmaz değil...

SerkanH bunu beğendi.
  6. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum. Ters takılmış olması olasılığı da var. Zorlamak suretiyle :)

7. Can TOPCU

Can TOPCU Aktif Üye

Adı:
    Can Topcu
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    çok teşekkür ederim bütün sistemler uyumlu hepsi 10v zincir ön vitese bi sürtüyor bi sürtmüyor ön aktarıcıdan kaynaklanan bişey deyil sanırım ya zincir yamuk yada arka aktarıcı diye düşünüyorum

8. GCSüzgün

GCSüzgün Aktif Üye

Adı:
    Görkem Can Süzgün
    Seviye:
    Çok hafiften sağ sol yapabilir zincir. Sıkıntı ön aktarıcıdadır büyük ihtimal. Zincir rublenin en küçük dişlisinde iken ön aktarıcıya maksimum yaklaşır zaten. Yapılacak şey o mesafeyi ayarlamak.Vitesten çıkan kablonun ucundaki vidadan ya da aktarıcıdan ayarlanır. Bence bir kurcala.

9. Can TOPCU

Can TOPCU Aktif Üye

Adı:
    Can Topcu
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    arkadaşımki ile kıyasladık bende daha fazla yapıyor ön vitesi ayarladım ne yok gene yok :( bi sürtüyor bi sürtmüyor sağ sol yapmasından kaynaklanıyor arka vites ayarı ile ilgili olabilir mi ?

10. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Cancım Merhaba..Keske almadan bir Sezgin Abiye gösterseydik..Neden direk gidip aldın?..Aldıgın parca ucuz degil..O paraya bisiklet alan var..Yani sorardık Sezgin abi sebebi söyler ona göre parcanı KESİN gözü ile alırdın..İstersen bi git baktır ona göre degisim yaparsın..Ama zaten sorunluymus degıstırmen sorun olmaz..Sebebi bulunur en azından bisikletcide..Kolay gelsin

EDİT: Bende Eskişehir'deyim..Bisikletci icin ayrdımcı olurum para vs vermessin sebebi anlarız...

11. Can TOPCU

Can TOPCU Aktif Üye

Adı:
    Can Topcu
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    hocam muratoğlu bisiklet tanıdığım en paracı kişi sırf bisikleti ondan almadım diye beni resmen kovdu bana çok daha yüksek bir fiyat söylemişti bu sorunu sormak için gittim bana git garantiye götür dedi fabrikaya göndersinlerdedi bi bakmadı bile yaparsam 10 tl alırım dedi ... dicek söz dahi bulamadım

12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ozelden telefonumu yaziyorum ararsan musait zamanda bulusuruz bakarim ya hallederim yada halletmek icin gerekeni soylerim

13. fatal

fatal Üye

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    aynen bende