Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lütfen yardım edin,bisiklet toplama hakkında

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında ilkerturker tarafından paylaşıldı.

1. ilkerturker

ilkerturker Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar.Geçtiğimiz günlerde eski bir yol bisikleti aldım.27 inç ve markası Waimanly.Araştırdıgım kadarıyla uzakdoğu büyük ihtimalle de çin malı.
    Çok ucuza aldığım için biraz masraf edip bisikleti adam etmek istedim.Fakar bu konuda tam anlamıyla bilgim olmadığı için ve yol bisikletine yeni geçiş yaptıgım için sizden yardım isteyeceğim.

Öncelikle pekçok metal aksamı paslanmış.Bu pasları temizlemeli miyim yoksa frenler,jantları değiştirmeli miyim?

Bir sorum da arka vites değiştirici ile ilgili.Falcon diye bir marka ve onun yerine MTB den çıkma shimano alivio yada altus,ön aktarıcıya da dura ace yada yine altus ve alivio dan parçalar kullansam,bu parçalar yol bisikletine uyumlu olacak mıdır ?aklıma gelmişken bisiklet 12 vitesli.

Şimdilik sorularım bu kadar ama cevaplar geldikçe sorularım da artacaktır :p
    Herkese şimdiden teşekkür eder,iyi akşamlar dilerim.

2. ilkerturker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    yardım edecek kimse yok sanırsam :(

3. Hakim Arslan

Hakim Arslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    rsimleri yollasan daha iyi olur aslında.

4. ilkerturker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    en kısa zmanda fotoğrafları ekliyorum...

5. ilkerturker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    [​IMG][/URL][/IMG]

6. ilkerturker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    [​IMG][/URL][/IMG]

7. ilkerturker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

8. ilkerturker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    fotoğrafları ekledim.tekerlekleri iç dış değiştirdim sabah 27 1 1/4 ile.
    paslı yerleri vardı biraz onları temizledim.biraz adama benzedi ama daha çok çalışmak lazım yada hiç uğraşmadan yeni bir bisiklete mi girsem :) yardımlarınızı bekliyorum.

9. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    İlker bu bisiklet tam anlamıyla yol bisikleti değil yani o kategoriye girmez daha çok gezinti bisikleti sayılır,bu bisklete yapacağın masraf çok gereksiz olur zaten üstündeki parçaların dışında yeni tip malzeme takmaya çalışsan çoğu uymaz yada çok zorlar, kısacası dostum bu bisiklete aynen böyle bineceksin zaten ucuzada aldım diyorsun benim tavsiyem hiç masraf etmemen, ilerde kendine iyi bir yol bisikleti alırsın bunuda kız arkadaşına veya hanımına hediye edersin .:in:

10. ilkerturker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    :D evet söyledikleriniz mantıklı.para biriktirip güzel bi bisiklet almak çok daha mantıklı olur.Teşkkür ederim

11. faruk kuli

faruk kuli Yeni Üye

eet arkadasım surf yaparken bu yazlıarı okudum. benim de senin bisikletinin aynısından bisikletim var. ben o bisiklete 100 lira verip aldım. ancak üzerinde pek bi parça yoktu. sadece fren, vites kolu :D. ben bisikleti adam ettim çok da güzel oldu. yaşadığım şehirde ben bu bisikleti sürerken bana arkalarını dönüp de bakanlar olunca anlasılıyor ki bu bisiklet adam edilirse iyi oluyor. bence sen o bisikleti adam et. fren sistemine hiç dokunma orjinali kalmadı piyasada. frenler ölesiye kadar kullan(bence o seni öldürür). artırıcı kolları da harika. shimano ya gerek yok ama bozulursa shimano dan saşma. kaliteli bi jant ve micheln lastik yaraşır. ama aldıysan o da idare eder. artırıcısı benim hoşuma gitmedi shimano dan taktım bi tane.ayrıca aynakol ve orta göbek değismeli. eski teknoloji yetersiz kalmış orda. çabuk bozuluyor. ben bu bisikleti 3 ay gibi bi surede toparladım. yasadığım sehirde parça zor bulunuyordu civar şehirlerden aldım. şimdi bisikleti 4 yıldır kullanıyorum. bandeyken 2000 km yaptı hala fren sisteminde hata yok. artırıcı kolları da tıkır tıkır. bana sorarsan bu bisiklet bi harika. ben de görürsem bi tane daha alırım... tsk

hakano bunu beğendi.