Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lütfen Tepkisiz Kalmayalım

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında koray bulut tarafından paylaşıldı.

1. koray bulut

koray bulut Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, aşağıdaki görüntülerde gerçekleşen aşşağılıkça olaya ve bu aşşağılık mahluklara karşı lütfen tepkisiz kalmayalım. Örnek dilekçe ile gerekli makamlara hayvanlara ve onların yaşam hakkına karşı vicdanı olan herkes suç duyurusunda bulunsun lütfen.

Sayın yetkili;

Bornova Küçükpark 161 Sok. No: 16/K adresindeki KÖŞEM BÜFE ünvanlı işyerinin güvenlik kamerası, 07-10-2010 Perşembe günü saat 01.50 sıralarında hasta yatan kediyi, 5 tane gencin öldürüşünü kaydetti.

Aşağıdaki linkte, beş gencin bir kutunun içine sığınmış zavallı bir kediyi tekmeleyerek öldürmelerinin kayıtlı olduğu kamera görüntülerinin adresi var.

Görüntülerden anlaşıldığı üzere bu çete bunu sıklıkla ve organize olarak yapıyor. Köpeği tutan çete üyesinin asıl amacı kediyi köpeğine parçalatmak iken ayağının kayıp düşmesi ile sinirlenip kedinin kafasını ayaklarıyla eziyor. Bu çocukların kötü emellerine alet ettiği ve etmeye devam edeceği belli olan köpeklerine el konulmasını ve bu suçlarından dolayı hem tekmeleyenin, hem yardımcı olanların, hem de ihbar etmeyip izleyerek suça yardım ve yataklık eden diğer çete üyelerinin cezaya çarptırılmasını istiyorum.

Ayrıca hayvanlara karşı işlenen suçların ACİLEN kabahatler kanunu kapsamından çıkarılıp CEZA KANUNLARI kapsamına alınmasını istiyoruz. Suçluların yakalanıp bilgi edinme kanunu 3071 ve 4982 sayılı yasalar çerçevesinde yasal süreçde vatandaşlık hakkım uyarınca tarafıma bilgi verilmesini arzederim.

link: http://www.dailymotion.com/video/xf5dk3_wanted-araniyor_animals

İsim:

Soyad:

TC kimlik:

Tarih:

Dağıtım:

bornovabelediyesi@bornova.bel.tr

izmir@cevreorman.gov.tr

bimer@basbakanlik.gov.tr

izmir@izmir.gov.tr

2. Sungur Çağırgan

Sungur Çağırgan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Sayın yetkili;

Bornova Küçükpark 161 Sok. No: 16/K adresindeki KÖŞEM BÜFE ünvanlı işyerinin güvenlik kamerası, 07-10-2010 Perşembe günü saat 01.50 sıralarında hasta yatan kediyi, 5 tane gencin öldürüşünü kaydetti.

Aşağıdaki linkte, beş gencin bir kutunun içine sığınmış zavallı bir kediyi tekmeleyerek öldürmelerinin kayıtlı olduğu kamera görüntülerinin adresi var.

Görüntülerden anlaşıldığı üzere bu çete bunu sıklıkla ve organize olarak yapıyor. Köpeği tutan çete üyesinin asıl amacı kediyi köpeğine parçalatmak iken ayağının kayıp düşmesi ile sinirlenip kedinin kafasını ayaklarıyla eziyor. Bu çocukların kötü emellerine alet ettiği ve etmeye devam edeceği belli olan köpeklerine el konulmasını ve bu suçlarından dolayı hem tekmeleyenin, hem yardımcı olanların, hem de ihbar etmeyip izleyerek suça yardım ve yataklık eden diğer çete üyelerinin cezaya çarptırılmasını istiyorum.

Ayrıca hayvanlara karşı işlenen suçların ACİLEN kabahatler kanunu kapsamından çıkarılıp CEZA KANUNLARI kapsamına alınmasını istiyoruz. Suçluların yakalanıp bilgi edinme kanunu 3071 ve 4982 sayılı yasalar çerçevesinde yasal süreçde vatandaşlık hakkım uyarınca tarafıma bilgi verilmesini arzederim.

link: http://www.dailymotion.com/video/xf5...nimals

İsim:Sungur

Soyad:Çağıgan

TC kimlik:26236539848

Tarih:11/10/2010

Email: sungurcagigan@gmail.com

hepsine gönderilmiştir bilgilendirme için teşekkür ederim

koray bulut bunu beğendi.
  3. Sungur Çağırgan

Sungur Çağırgan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
  4. Gülgün

Gülgün Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir hayvansever ve hayvansayar olarak inanılmaz bir acı içinde , verdiğiniz adreslere tepkimi göstermek ve suç duyurusunda bulunmak için mail gönderdim.
    Bornova belediyesine gönderdiğim mailim "iletilmedi" şeklinde geri döndü. Ama yılmadan belediyeye ulaşana kadar her yolu deneyeceğim.

Lütfen bu cinayete tepkisiz kalmayalım . Mail ile suç duyurusunda bulunmak sadece 2-3 dakikamızı alacaktır.

Hayvanları sevmek yeterli değil. Hayvanlara , onların yaşamlarına saygı duymak gerek.
    Hayvansayar ve hayvansever olmanıza bile gerek yok. Vicdan sahibi , insan gibi insan olan herkesi tepki vermeye çağırıyorum.

Bu görüntülerin bizlere ulaştırılmasını sağlayan ve tepkisiz kalmamamızı isteyen
    Koray Bulut'a teşekkür ederim.

5. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    Böyle birşeyi nasıl yapabilir bir insan hiçbir anlam veremiyorum.
    Video'nun altında bu şahıslarla ilgili şöyle bir yazı mevcut.

bu video sadece 20 saat içinde 9500 kişi tarafından seyredilmiştir...
    yaklaşık her 7 saniyede bir kişinin seyrettiği bu video neticesinde gelen ihbarlarla
    ‎5 kişi gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılmıştır...
    yaptığımız yayın ve araştırma neticesinde çok kısa bir süre içinde
    olayın failleri yaklanmıştır...
    ancak yaptıkları eylem yani kedinin kafasını ayaklarıyla ezmek
    Türkiye Cumhuriyeti'nde suç değil kabahattir...
    yani kapalı alanda sigara içmeye denktir...
    bu nedenle sadece idari bir para cezası uygulanacaktır...
    bu kişileri deşfire ederek herkesi uyarmalıyız...
    yardım eden herkese teşekkür ederim...

6. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Sigara içmek değil, cinayete denk olması gerekirdi. Gerçekten de kabahatler kanunundan ceza kanununa geçirilmesi gerekiyor.

koray bulut ve Mehmet Boran bunu beğendi.
  7. koray bulut

koray bulut Üye

Seviye:

Malesef ülkemizdeki gerçek bu. Bana göre tımarhaneye tıkılması ve psikolojik tedavi altına alınması gereken bu deli yaratıklar ülkemizdeki yasaların yetersizliği yüzünden ellerini kollarını sallaya sallaya geziyor. Bu malesef görüntüye yakalanan tek bir olay, bu caniler ve aşağılık herifler kim bilir kaç tane daha zavallı hayvanı katletmişlerdir... İnsan bunları düşününce içi parçalanıyor... İnsan olanın tabi...:(

Deniz ve Mehmet Boran bunu beğendi.
  8. krankmili

krankmili Onursal Üye

Seviye:
    Büfecilik yaparak geçimini sağlayan, muhtemelen üniversite mezunu olmayan (bir çok insanın deyimiyle eğitimsiz) sıradan bir vatandaşın karton kutu içinde beslediği zavallı bir kedinin kafasına basarak öldüren üniversite gençliği. Bunlar hangi bölümlerde okurlar bilmem ama hangi bölüm olursa olsun bunlar bir gün üniversite mezunu olacak, iş bulacak, muhtemelen özel sektörde birilerinin kanını emerek yönetici olacak.

Ailelerinin harcadığı emek ve paraya yazık. Memleketimin bunlar için harcadığı elektriğe, suya yazık. Rezil insanlar.

Hayvan sevmeyen, insan da sevemez.

9. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    İnsanların içinde bu tür şeyler olduktan sonra ceza alsa ne olur ki? Eğitim lazım bize, sınav sistemi değil.

10. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Veteneriner Fakültesi son sınıf öğrencisi olarak böyle videoları artık izleyemiyorum. O kadar şeyle karşılaşıyoruz ki. Kutuda ne olduğunu tam anlamadım başta ama sonra kedinin gözleri görünce videoyu kapatmak zorunda kaldım.

Özellikle Güney Amerika ve Japon/Çin halkının yaptıklarından sonra artık izlememe kararı aldım.

Ve malesef bu bilim aleminde isim bile konulamayan bu ŞEYLERE hiç bir ceza gelmemekte. Her konuda olduğu gibi denetim ve ceza yok.

Ama dediğiniz gibi elimizden geleni hiç yoktan vatandaşlık görevi olarak şikayet edebiliriz. Yarın ilk işim benimde bir şikayette bulunmam olacak.

Mehmet Boran ve koray bulut bunu beğendi.
  11. Gülgün

Gülgün Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben de izleyemedim. Henüz bir sıfat bulamadığım , bu yüzden mahluk dediğim canlı, yere düştükten sonra , olayın nerelere gideceğini tahmin edip ( zaten konuyu paylaşan arkadaşta , biraz değinmiş ) videoyu kapattım.

Ve size çok katılıyorum , G.Amerika, Çin; Japonya vs. ülkelerden yayılan görüntüler dayanılası gibi değil.

Bu dünyanın sadece insanlara ait bir yer olmadığı , tüm canlıların yaşam haklarına saygı gösterilmesi gerektiği gerçeğini ne zaman kabul edeceğiz acaba ?
    Bunu gerçekten çok merak ediyorum.
    Merak ettiğim bir konuda ; bu tür davranışlar içerisinde olanların nasıl bir ruh halleri var.
    Bunlar birini ya da bir şeyi sevemezler mi ?
    Nasıl yaşarlar ?
    Ve kendilerini ne sanırlar ???

12. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Haysiyetsiz beyinler olduğu için kendilerini ne sanıyorlar bende bilmiyorum. Ama bu köpekleri besleyenlere ceza var deyip kapı kapı aranmaya başlayınca köpeğin zincirini çıkarıp sokağa salabilecek zihniyette hepsi. Bu yakın zamanda yaşandı. Görevlile ihbar üzerine mahalle mahalle gezerken köpekleri tasmasız buldular. Bal gibi sahipleri olan adamlar bilmiyoruz kimin dediler.

Bakılması üretilmesi satılması konusunda ciddi yaptırımları ve yeri geldiğinde cezaları olan bir Irk olduğu halde gösteriş meraklısı canım Türkiye vatandaşı gidip bir şekilde bulup besliyor bu hayvanı.

Hayvanın kanında olan bu saldırganlık sahibi tetiklemediği sürece kolay kolayda ortaya çıkmıyor. Yaşadığım yerleşkede bir tane böyle bir köpek var ve hakketten hayvan oyun hastası uslu olan bir köpek. Çünkü sahibi o zihniyette değil. Bunu da kulaklarını ve kuyruğunu kestirmemesinden anlıyoruz. Sahibiylede konuşma fırsatım oldu sahibinde de öyle bir bu videodaki gibi bir karakter sezinlemedim.

Yanılıyor olabilirim tabi. Milletin ne maskeler taktığını her gün görüyoruz ama durum bu.

Mehmet Boran, Gülgün ve koray bulut bunu beğendi.
  13. özkan GÜNDOĞAN

özkan GÜNDOĞAN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bunlar insan değil insanda olamazlar bilerek bir canlıya zarar vermek ölümüne neden olmak, cezasız kalmamalı yaptıkları....

Mehmet Boran, Gülgün ve koray bulut bunu beğendi.
  14. Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşlar ilk önce 5199 Sayılı Hayvan Hakları Kanunu mutlaka TCK kapsamına alınmalı, yeni bir yasal düzenleme yapılmalı” .
    Ayrıca bu 4 kişi birlikte Bornova İlçe Emniyet Amirliği'ne getirilmiş . 2 gencin Ege Üniversitesi öğrencisi oldukları, diğer 2 gencin de arandığı öğrenilmiş.
    Bence bu öğrencilerin ege üniversitesi rektörlüğüne bildirilmesi ve böyle canilerin okul tarafından da cezalandırılmasını isteriz.
    Okulda muhakkak o gençleri tanıyanlar ve hangi bölüm sınıfta okuduklarını bilenler vardır.
    Arkadaşlar bu kişilerin bölümünü ve sınıfına saptayabilir miyiz.
    Yaptıklarının hesabını soralım , İzmir'de bulabiliriz onları bir şekilde.Bunlar ilerleyen zamanlarda aynı olayları yine yaparlar.O köpeklerine el konulmalı ve bi güzel benzetmeli terbiyesizleri ibret olsun diye.Biraz sert oldum ama bu adamlar yoksa adam olmazlar.Kedi kutusunda uyuyor bu şerefsizler geliyor ilk önce kedicağızı uykusunda uynadırıyorlar sonra kedi uyku sersemi çıkıyor dışarı sonra bu şerefsiz kedi yi tekmelerken Allah razı gelmiyor ve düşüyor yere ve sinirlenip tekleliyor ve kafasını eziyor, zaten kedi hasta ve yaşlı eğer o kedi büyük evsağlıklı olsaydı o şerefsizi parçalardı bi atlasaydı üstüne.şerefsiz ifadesinde köpeğime saldırdı diyor olayın köpekle alakası yok zaten kedi yuvasından hiç çıkmadı ki köpeğe saldırsın?sonra kedinin kafasını eziyor ve kaçıyorlar.Bu şerefsizlerin çok büyük cezaye çarptırılması lazım.Bir kedi öldürünce 7 cami yaptırsan günahı geçmez demiş büyüklerimiz.Hasta kedi ya ezdikleri birde uyuyor yaa karşılık bile veremedi yavrum :-((( delikanlı isen şerefsiz herif gel bizim kedileri tekmelede senin kafanı ben ezeyim zaten seni tıksalar kodese orada ezerler bir yerlerini de ah işte.

http://www.myguncel.com/izmirde-kedinin-basini-ezen-vijdansizin-goruntuleri-videolu-izle.html

üstteki linkte kişinin fotoğrafı var 21 yaşında Tunceli nüfusuna kayıtlı 21 yaşında U.G tanıyan var mı?

15. koray bulut

koray bulut Üye

Seviye:
    Şerefsizi teşhir etmeleri iyi oldu, İzmir de yaşayan ve bu soysuzu tanıyanlar gördükleri her yerde yüzüne tükürmekten ve halk içinde teşhir etmekten geri kalmasınlar... Bok kadar değeri olmayan yaratık...

16. krankmili

krankmili Onursal Üye

Seviye:
    Tipine baksan adam sanarsın.

17. koray bulut

koray bulut Üye

Seviye:
    Tipine bakıncada ne mal olduğu belli oluyor, yaka bağır açık, dizine kadar düşük zıpçıktı pantalon, elde pitbull... Zibidi resmen ben kroyum zıpçıktıyım adam değilim diye haykırıyor... Bunu mu adam sanacaksın?

18. İsmail ŞEN

İsmail ŞEN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Video kaldırılmış.Ama anladığım kadarıyla bir canlıya (kedi) zarar verilmiş.İnsanlar ne kadar canileşebiliyorlar.Yazıklar olsun.İnşallah suçunun cezasını çeker diyeceğim ama burası Türkiye...

19. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  20. Gülgün

Gülgün Kıdemli Üye

Seviye:
    Kendi gibi arkadaşları da bir mahlukat . Aşağıdaki resim (facebook hesabı ) adı Ufuk olan mahlukunsa , arkadaşlarının gönderdikleri mesajlarda iğrenç ...

krankmili ve Mehmet Boran bunu beğendi.