Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lütfen öneride bulunun :) Salcano NG650

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Hüseyin Vuruşkan tarafından paylaşıldı.

1. Hüseyin Vuruşkan

Hüseyin Vuruşkan Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. 1 haftadır durmadan devamlı bisiklet arayışı içindeydim. 400TL bütçe ayırmıştım bisiklete ve şuan ng 650'de karar kıldım. Sizce bu fiyata bu bisiklet nasıl? Alınır mı tavsiye eder misiniz? Başlangıç için ideal midir? Sizin fikirleriniz çok önemli. Söylediklerinize göre alacağım veya vazgeçeceğim. Şimdiden teşekkürler...

2. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    Bence biraz daha fazla bütçe ayırmalısınız en az bi astro serisinden birisini alacak kadar mesela :S Max bütçeniz ne kadar en fazla ne kadar verebilirsiniz ve sonradan parça değişiminede pek uygun olmayan bir bisiklet cünkü...

3. Hüseyin Vuruşkan

Hüseyin Vuruşkan Üye

Seviye:
    Hocam bisiklet piyasasını bilmiyordum. Önce 250TL idi, sonra 300 olsun dedim, şimdi de 400TL'ye kadar çıktım ve bu son. En azından başlangıç için. İyinin sonu yok. Şu olsun bu olsun derken 1000TL'yi buluyor :) Şimdilik ng650 düşünüyorum. Öğrenmek istediğim bu paraya değer mi bu bisiklet? Daha sonra parça değişimi vs. taraftarı değilim. Hiç anlamam hiçte uğraşmam öyle işlerle. Satıp daha üst modelini alırım 3-5 ay bindikten sonra. Max bütçem budur yani şimdilik..

4. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
  5. ismail direnci

ismail direnci Aktif Üye

Seviye:
  6. ismail direnci

ismail direnci Aktif Üye

Seviye:
    ng650 de kuzenimde var yani bisiklet benim sayılır.Her gün sürüyoum.Gerçekten güzel bi bisiklet. Öneririrm yani.

7. Hüseyin Vuruşkan

Hüseyin Vuruşkan Üye

Seviye:
    Malesef şuan için bütçeyi daha fazla yukarı çekemeyeceğim :) ismail süren 1-2 kişiye daha sordum onlarda aynı şeyi söyledi. dağa bayıra vurmazsan, şehir kullanımı için çok rahat dediler. birde disk fren olması hoşuma gidiyor. almamı öneriyorsun yani. 1-2 kişi daha al derse siparişini geçeceğim. :)

8. başar akten

başar akten Kıdemli Üye

Seviye:
    üstündeki disk frenin performansı çok yetersiz kalır ama bütçeniz için V frenlisi çok daha uygun olur.. aradaki farka da aksesuar alırsınız :)

9. Alperen AYDIN

Alperen AYDIN Yeni Üye

Seviye:
    Mekanik disk frenden uzak durmanız önerilir.

Bütçenizi biraz daha arttırıp salcano'nun astro 241sv modelini almanızı öneririm. Bizzat kullandığım bir bisiklet, fiyat/performans oranı gayet iyi. Ayrıca salcanonun sitesinde 570tl yazsa da misal performans bisiklette kargo dahil 525 tl.

Bütçemi arttırmak istemiyorum diyorsanız da ng650'nin V frenlisini öneririm, hatta v frenlisi mekanik disk frenlisiyle aynı fiyat olsa bile yine V fren öneririm:in:

Baran Özkan bunu beğendi.
  10. Ahmet A.

Ahmet A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mekanik disk fren baya arıza çıkarır. V-Brake öneririm. Ben kullanıyorum :)

11. 1e1b

1e1b Üye

Seviye:
    Arkadaşım NG650'nin v frenlisini almanı isterim.Diskli modelinde kullanılan fren mekanik fren ağır ve tamiri zor olur ince ayar ister.V fren hem daha hafif hemde tamiri kolay olur.Başlangıç için iyi bir bisiklet dağda bayırda çok zorlamadığın sürece şehir içinde gayet rahattır.Ağırlığı 14kg.Bayisinden alırsan nakit 310'a bırakıyorlar.Kalan 90tl ile kask eldiven kilit suluk gibi ihtiyaçlarını alabilirsin.
    NG650 diskler ise nakit 360TL arada 50 tl oynuyor.Hangisi kafana yatıyorsa onu al derim ikiside güzel bisiklet tek farkları frenleri fazla kurcalama işin içinden çıkamazsın :) bak keyfine.

12. Hüseyin Vuruşkan

Hüseyin Vuruşkan Üye

Seviye:
    değerli yorumlarınız için çok teşekkürler.

yani söylenenlere bakılırsa disk frenden vazgeçeceğim gibi ama kendimde anlayamadığım şey neden bana disk fren çekici geliyor onu çözemedim. disk frene heves etme sebebim sanırım çok şık görünmesinden dolayı. disk fren neden bu kadar istenmiyor ki. dağda bayırda sürmeyecek günde en fazla 1 saat kullanacak birisi içinde yinede sorun olur mu? eğer hâlâ evet olur anla işte derseniz, V frenlisini alıp dediğiniz gibi de aradaki farkla aksesuar alacağım. Ayrıca bayisi diskliyi 390TL'den aşağı bırakmıyor nakitte :( gerçi gidip bisikletin başında konuşunca belki biraz daha güzellik yaparlar. V Frenli mi al diyorsunuz yani arkadaşlar..

13. Veysel Yılmaz

Veysel Yılmaz Aktif Üye

Seviye:
    Evet dostum.Acıkcası illaki almak istiyorsun disk al ama verdigin paraya yazık olur.Hani bu paraya alınacak mekanik disk frenin sana yararından cok zararı dokunur.(Agırlık, masraf, bakım vs.) V-fren'li modelin fazlasıyla işini görecegini düşündügümden paraya yazık olarak görmekteyim.Ayrıca bütcesi 600-700 olanlar dahi genelde (hidrolik disk hariç) v fren secimi yapabiliyorlar.Çamurlu yollar büyük inişli parkurlar haricinde gereginden fazla bir kullanım olarak görülüyor tabi son karar size ait.

14. mightywings

mightywings Üye

Seviye:
    Nakit 400 TL'ye 210 SV alın. NG650 ile arasında ciddi fark var. Pişman olmazsınız.

15. Ahmet Fatih Ceylan

Ahmet Fatih Ceylan Yeni Üye

Seviye:
    mekanik disk problem yaratıyor bende ya hidrolik yada v

16. koray_can

koray_can Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben nakit 450 tl ye astro 240 srv aldım yarın elime ulaşcak inş.arkadaşlar.