Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lütfen Objektif Olalım :).Akıllı Telefon mu Yol Bisikleti mi ?

Konu, 'Eski Arşiv' kısmında Ali Ceylan tarafından paylaşıldı.

1. Ali Ceylan

Ali Ceylan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Biliyorum yersiz bir soru.Ailemin bisiklet lafından nefret etmesi üzerine (o kadar bisiklet alın dedim ki bir daha bisiklet dersen almayız dediler :D ) bana başka bir teklif sundular.Bisiklet fiyatına bir akıllı telefon alalım dediler.Bir yanda çok iyi fotoğraf çeken lumia 920,bir yanda kriteryum yarışlarında bana eşlik edecek btwin triban 3 var :D.Telefon alacaksam 10 güne alacağım.Bisiklet ise en az 1 ay sürecek.Çok kararsızım.Lütfen objektif olalım :D.Abilerim,ablalarım,kardeşlerim yardımlarınızı bekliyorum.

2. ozerkemalll

ozerkemalll Yeni Üye

ben telefon ve Ghost Se 2000 arasında kaldım bisikletimi seçerek çok çok doğru bi karar verdiğimi düşünüyorum bisikletin şarjı bitmez unutma

3. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Usta ben sana şöyle özetliyeyim ;

Ben şimdiye kadar 3 tane telefon , 4 tane bisiklet değiştirdim. Telefon hevesi gelip geçicidir. Telefon zarar verir , psikolojini bozar , virüs kaptırır vs vs. İyi tarafları yok değil , var ama yine de eksiler artılardan çok daha fazla. Ama bisiklet , sağlığını korur , sorunları elektronik gibi çözülmez değildir vs.

İlk telefonumu 2009 yılında çok severek almıştım. Hevesim 1 yılda geçti. Tamı tamına 7 yıldır bisiklete biniyorum. Son iki yıldır bisiklet hastasıyım. 4 ay önce yeni bir bisiklet aldım. İnanın aklım erseydi o telefonlara vereceğim parayı biriktirir en kral bisikleti alırdım. Kısaca bisiklet diyorum , vesselam...

Tahir Keskin ve fatih selim yakar bunu beğendi.
  4. Gurkan Ortamevzi

Gurkan Ortamevzi Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu soruyu bisiklet foruma yazdigin icin bisiklet cevabini alacaksin tabiki, ama telefon foruma yazmis olsaydin telefon cevabini alirdin :)

5. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bana iphone veya samsung bunların fabrikasını bana verseler ben gene bisiklet derim :) bisiklet aşktır,tutkudur :)

Max Torque ve Soner Sarihan bunu beğendi.
  6. ramazanedis

ramazanedis Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tabikide bisiklet almalısın

7. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    sen akıllı ol, telefonun olmasın.

8. Barış Şen

Barış Şen ilk aklını ve vücudunu geliştir.Bisikletini değil

Adı:
    Barış Şen
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Zaten şu an bir telefona sahipsin , ama yol bisikletine sahip değilsin. Bence bisiklet al düşünce ekranı çatlayıp bütün parayı çöpe atmazsın en azından şarjın bitiyor diye sıkıntıya girmezsin bisiklet bisiklet bisiklet diyorum :) Ayrıca spor maksatıyla alacağın bisikleti ailenin telefona çevirme düşüncesi de düşündürücü tabi ki kendi bilecekleri birşey saygılar

enes savaş bunu beğendi.
  9. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok kararsızım yahu.Şuan bir bisikletim var zaten,en geç 1 yıla kadarda Fransadan katlanır bir bisiklet gelecek.Bilmiyorum :(.Ama ailemde uzattıkça uzatıyor.Acayip sinir oluyorum,adeta soğuyorum bisikletten.Ayrıca büyük ihtimal ilçe dışına çıkmaya izin vermeyecekler.Onlar sanıyor ki,ara sokakta kullanacağım o bisikleti.Ayrıca ekipmana para verecekleri de belli değil.

10. Süha Tanrıöver

Süha Tanrıöver Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bende telefonu keşke almasaydım diyorum. Satabilsem yarın satar bisiklet alırım.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Telefonun modası geçer, eskir, ne kadar bakım yaparsan yap bozulur gider... Bisikletin ise modası geçmez, sadece üretim yılı yeni olan seriler gelir. Ne kadar eskiyse yıllar sonra o kadar değerli olur. bakımını ne kadar çok yaparsan o kadar karşılık verir. Herşeyden öncesi telefon yaydığı radyasyon nedeniyle sağlığa zararlı, bisiklet vücudunu sürekli çalışır halde tuttuğu için sağlığa çok faydalıdır. Güzeli mi alayım, çirkini mi sorusundan farkı yok. Karar senin...

enes savaş bunu beğendi.
  12. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Malesef.Telefonum yok.Çevirme sebepleri belli.Bisikleti ne yapacaksın ? Ya araba vurursa,zaten büyük ihtimal ilçe dışına da izin vermeyecekler.Turlara katılmaya izin vermeyecekler.

O yüzden SAR değeri düşük telefonlara bakıyorum.Ama sabırsız bir insanımda.2013 Mart ayından belli bisiklet bekliyorum.Ama hala ses yok.

Aynen öyle :),tutkudur fakat neden bisiklet almayı istemediklerinin sebebi aşağıda.

Ama şuanki telefonla 2009 yılındaki telefonla yapacağın şeyler farklı.Sakın telefonu savunuyorum diye anlama :D.Bisiklette çok güzel.Hatta şimdiden ekipman almaya başladım dandiklerinden :D.Ama eminim ki bisiklet borçların bitmesiyle alınmayacak.En az 2 ay ertelenir.

O yüzden objektif olalım dedim ya :).

13. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bİsİklet, bİsİklet, bİsİklettttt

14. Ozan Güneri

Ozan Güneri City cyclists

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Benim kapıda 0 otomobilim ve Lumia telefonum var.Ancak bisiklet kullanırken suratıma vuran rüzgarı ve kendimi kuşlar kadar özgür hissetmemi ikiside vermiyor.

15. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    benim ilk önce 1200 lira gibi bir bütçem vardı bisiklet aldım sonra biraz daha birikti telefon aldım yaza doğruda şu anki bisikletimi satıp başka bir tane alıcam :D İlk önce hangisini istiyorsan al birkaç ay sonra gerçekten lazımsa diğerini de alırsın.

16. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hala ikna olamadım.Hala çelişki içindeyim.Daha 2 gün önce bisiklet olmazsa bende olamam diyordum :).

İşte birkaç aya öbürünü alamam.Ama birkaç sene olabilir.Bisiklet alırsam telefon için en az 6 ay yoklık çekeceğim.Telefon alırsamda yine aynı.En kötü akrabam katlanır bisiklet getirecek.

17. Ozan Güneri

Ozan Güneri City cyclists

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bence sen ne istediğini bilmiyorsun.

Berk Mercancı ve Murat Cömez bunu beğendi.
  18. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ama ille de telefon diyorsan ; Lumia "525" al. 520'den sonra 1 GB ram optimizasyonu geldi. Şu an markette bulunan her uygulamayı destekliyor ve sorunsuz açıyor.

Yaklaşık olarak L8320 seviyesinde , sadece 1gHZ daha süşük işlemcisi. Teknosa,'da fiyatı 570 TL.

19. Umut Y.

Umut Y. Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Cebinde telefon iphone 5s yada nokia 3310 olsun kullanım alanları aynı,iletişim kurmak ama bisiklet öyle mi???Bisiklete binerken aldığım haz,zevk tarif edilemez,aynı;sıcak kumlardan serin sulara dalmak gibi birşey

20. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bilmiyorum.Önümde 10 gün var :).