Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lütfen herkez birşey yazsın

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mikerinos tarafından paylaşıldı.

1. mikerinos

mikerinos Yeni Üye

Seviye:
  2. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Olur olur, Tahtalıköy yokuşundan aşa saldınızmı tamamdır. Peşinizden, omuzlarında 4 kollu ile bi grup insan ve bi hoca da çağırmayı unutmayın.:)

3. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    o tür bisikletler afedersiniz ama hiç bi işe yaramayan,ne yazıktır ki halkımıza resmen kakalanan bisikletlerdir.Downhill bisikletleri ise normal dağ bisikletlerine oranla daha fazla maliyetlidir.Örneğin Xc için bir Sedona Borla 400 ytl'den başlarken Downhill için 1,5 milyar gibi bi rakamı gözden çıkarmanız gerekir.Daha detaylı bilgiyi büyüklerimiz size verecektir zaten.

4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    İyi de neden forumun "alışveriş-2.el" bölümü?

5. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    o resimde görülen bisiklet amotör kullanıcılar icindir .

6. teampasha

teampasha Forum Demirbaşı

Seviye:
    hemde downhill yapıcan bununla, yapma dostum daha çok gençsin, bak forumda hazır toplanmışları var ikinci elde vs...

mikerinos bunu beğendi.
  7. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    DH için bahsi geçen bisikletin ne amortisörü dayanır, ne kadrosu dayanır, yayı da çabuk bir şekilde deforme olur.

8. yunus koç

yunus koç Kıdemli Üye

Seviye:
    [​IMG] [​IMG]al sana gerçek bi downhill.aralarındaki farkı anlarsın artık.redbull yarışlarından bi görüntü.sence bu bianchiyle bu yapılabilirmi :)

9. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    paran şimdilik buna yetiyorsa başlangıç için iyi olur tabi, fakat bana sorarsan bianchiye hiç para verme derim... normalden biraz daha dayanıklı bir dağ bisikletiyle, çok zorlu olmayan zeminlerde fazla hızlı gitmeden downhill keyfini yaşayabilirsin. ama gerçek downhill tecrübesi için fatalrhymer'ın gösterdiği türden bir bisiklete ihtiyacın var...

kask takmayı da ihmal etme ;)

yunus koç bunu beğendi.
  10. mikerinos

mikerinos Yeni Üye

Seviye:
    o bisiklet benim ilk bisikletim babam almıştı o zaman bisikletten daha iyi anlasaydım daha iyi bir bisiklet aldırır dım

11. fecredall

fecredall Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşım o bisiklete benzer bir bisiklet kullandım. Hatta bayada masraf yapmıştım. Ama daha sonra yaptığım hatanın farkına vardım. Diyeceğim o ki almayı düşünüyorsan alma, bir süre sabret gerçekten verdiğin parayı hakeden bir bisiklet al.O bisiklet başlangıç için bile kötü. -Bana göre-

Sefa,

12. acumur

acumur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yanlış bilgilendirme olmaması amacıyla söylüyorum;
    Bu iki resimde DH ile ilgili resimler değiller.
    1.resimdeki bisiklet Extreme freeride/hucking(ciddi yüksekliklerden atlama) amaçlı üretilmiş çok uç bir örnek.Sadece bottom bracket yükseliğine bakılarak bile anlaşılır FR bisikleti olduğu.
    2. resimde muhtemelen Redbull Rampage yarışlarından alınmış bir foto.Yani buda extreme freeride kategorisine giriyor.

Konuyu açan arkadaşın sorusuna gelince;
    O kadroyla tabikide DH yapılmaz.Bu tarz bisikletler artık neden üretiliyor bilmiyorum.Genel olarak mtb konusunda bilinçlenme süreci tam olarak aşılırsa sanırım bu tür ürünlerde ilgi büyük ölçüde azalacaktır.Hani görsel olarak bunları beğenen bir grup küçük kardeşlerimiz olabilir ancak teknik manada bir dağ bisikletiyle uzaktan yakından alakası olmayan bisikletler bunlar.

Doğrusunu söylemek gerekirse eskiden bu tarz yorumlar yapmaya dilim varmıyordu.Çünkü herkesin kendine göre bir bütçesi var ve insanlar bu doğrultuda ulaşabildikleri ürünlere ulaşıp bisiklet keyfinden mahrum kalmamış oluyorlardı ki saygıyla karşılıyorum.
    Fakat artık ülkemizde dünya çapında iyi markaların ve yine yerli iyi markaların ürettikleri son derece kaliteli ve kullanışlı dağ bisikletleri mevcut.Bu markaların giriş seviyesi modelleride fiyat olarak bu resimdeki süper dandik bisikletin fiyatıyla nerdeyse eşit.Hani 350 ytl değil ama biraz dişimizi sıkıp 500 ytl bir bütçeyle oldukça tatminkar bir dağ bisikleti almak pekala mümkün.Ki bu bisikletlerle resimdeki bisikletle asla yapamayacağınız bir çok sürüşü gerçekleştirebilirsiniz.

Gerçek anlamda DH diyince tabi işler biraz daha spesifik bir hale geliyor.Bu bağlamda da fiyatlar tabikide birden büyük sıçramalar yapabiliyor.
    Bu resimdeki biisiklet ile bir Dh bisikleti arasında anormal bir fiyat farkı olacağı kesin.Tek bir jant bile alınmaz herhalde bu paraya.İşin gerçeği bu malesef.

13. _kartal_

_kartal_ Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben onu bunu bilmem ama tek diyeeğim şudur sakın o bisikleti alma

14. kayhan

kayhan Misafir

şehirde dağ bisikletine binen kasklı biri görünce git yanına biraz konuş hangi dükkana gidiyor öğren, biraz da oradikilerle gelip gidenle sohbet et. bisiklet bigini geliştir. Öyle broşürden bisiklet alınmaz allah göstermesin kırarsın bi tarafını

15. yunus koç

yunus koç Kıdemli Üye

Seviye:
    acumur abimiz aslında doğru bi noktaya değinmiş ama resimler extreme freeride değil extreme downhill dir.ama yinede extreme olayından çıkalım işte normal bi downhill.[​IMG]

acumur bunu beğendi.
  16. deli kadir

deli kadir Bisikletkolik

Seviye:
    o bisiklet düz yolda gitmez ki dağdan aşşa insin :D

17. Volkan Çağlar

Volkan Çağlar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşım tam zamanında açmışsın konuyu yaklaşık 3-4 hafta önce dostum Salih'in bianchi track bisikletinin kadrosu kırıldı.Bizde downhill yapıyoruz küçük çaplı yani hafife alınacak bir şey de değil.Bir de salih bisikleti çok agresif kullanıyordu.Kadroyu filan çok esnetiyordu.Düz yolda giderken kırıldı kadrosu.Yerine bianchi wap gönderdiler ama tavsiye etmiyorum ben yakından izleyici olarak ve kullanıcı olarak dostum salih te tavsiye etmiyor.Benim bisikletim corratec x-vert motion 2006 ben de baya agresif kullanıyorum ve downhill.bir sorun olmadı şimdiye kadar hiçbiryerinde.Bianchi , bisan dışına çıkmanı tavsiye ederim

18. tamerbasaga

tamerbasaga Aktif Üye

Seviye:
    bu bisiklet yaramaz bilader boşa para harcamayın

19. tamerbasaga

tamerbasaga Aktif Üye

Seviye:
    Bianchi ile bizim köyün taş yollarında bile gidemessin :)

20. lykienbiker

lykienbiker Yeni Üye

Seviye:
    @ yunus koç
    bir bianci çocuk bisikletiyle "downhill" yapmak intar gibi bir girişim olarak görüyorum ama senin gösterdiğin "makine" de çok abartılı ve bu tür extrem dağ bisiklet gösterileri "downhill" kategorisinde değil "FREERIDE" dir. Downhill bisikletleri genellikle sağlam kadrolara sahiptir ve ön arka suspansyonları 160 - 180 mm yol
    yapma imkanları var (XC maşa 80 mm, All mountain 80 - 120 mm). Sadece inişlerde kullanıldığı için onlar ağırdır 16 -23 kg.

yunus koç bunu beğendi.