Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lütfen Giyim Konusunda Yardım

Konu, 'Giyim' kısmında fatih arifli tarafından paylaşıldı.

1. fatih arifli

fatih arifli Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle herkese selam.

Bisikleti, hemen hergün işe giderken kullanıyorum. Bazı günler ister istemez terliyorum ve işe başlamadan önce tuvalette üstümü çıkarıp soğuk su ve sabunla "yarım duş" almak zorunda kalıyorum. Bu termal kıyafetler bu soruna çözüm olur mu ? Ne alınmalı ? Sadece içlik alınsa, üzerine diğer iş kıyafetleri giyilse olur mu ? Bir de, Adiadas'daki Climacool ve Climalite ürünleri ile Nike'daki Dry Fit ürünleri daha şık. Bunlar bisiklet giyim ürünlerinin yerini tutar mı ? Tecrübeli arkadaşların her türlü detaylı bilgisine ihityacım var. Teri dış yüzeye atması için vücudu sarması gerekli galiba, doğru mu ? Şimdiden teşekkürler.

2. erkan sozoren

erkan sozoren Kıdemli Üye

Seviye:
    termal ıclıkler vücudunuzu sarar terıde dısarı atar ama onun uzerıne ıs kıyafetı uygun olmaz cunku terınız sogur ve hasta olursunuz hem kasıntı falan yapabılır benım tavsıyem termel ıclık uzerıne pamuklu bır aklet ya da tısort gıymenız ısyerınıze gelınce bunları cıkarıp pamuklu kuru seyler gıymelısınız ayrıca adıdasın clımacool tısortu gayet kullanıslı terı dısarı atıyor ve cokda cabuk kuruyor yazın camasırları yıkayıp asıyorum en erken kuruyan adıdas clımacool oluyor :)

fatih arifli bunu beğendi.
  3. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    üşümemek ama terlememek de istiyorsanız, rüzgar geçirmeyen ama nefes alan kıyafetler giymeniz gerekir. pamuklu kıyafetler kesinlikle giyilmemelidir. genel olarak bir iç, uzun kollu bir üst ve gerekirse onun üstüne bir windstopper/breaker ceket giymeniz, alta da thermal uzun tayt yeterli olur. andığınız climacool gibi ürünler, ihtiyaca cevap verir ama hangi spor için üretilen kıyafetler olup olmadığına bakmalıdır. örneğin bisiklet için, rüzgarın çarptığı ön cepheler polyester/polymaid/licra gibi kumaşlarla rüzga geçirmez, koltuk altı ve rüzgar almayan yerler, nefes alan kumaşlardan yapılır. koşu, kış sporları vb. için farklı tasarımlara sahip klimatik spor kıyafatleri yapılıyor. farklı seçenekler için dechatlona gitmenizi öneririm. 5 derecenin altına düşmedikçe ve temposuz kullanmadığınız sürece, thermal içliklere pek ihtiyaç olmuyor bisiklette. ısıyı en çok kaybettiğiniz ve hareket etmeyen yerler olan ayak, el ve başı (ağızlık, kulaklık ve kask içi bere ile) koruduğunuz takdirde, bacaklara ve üst vucuda çok kalın giyinmeye gerek olmuyor. rüzgar kessin, su geçirmesin ve teri/ısıyı dışarı atabilsin yeter. geçen ay tchibo da uygun ürünler vardı. internetten inceleyebilirsiniz.

turist ve fatih arifli bunu beğendi.
  4. fatih arifli

fatih arifli Yeni Üye

Seviye:
    Engin Sarı, teşekkürler.

Engin Sarı bunu beğendi.