Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lütfen fikirleriniz arkadaşlar

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında coşkun tafkid tarafından paylaşıldı.

1. coşkun tafkid

coşkun tafkid Yeni Üye

Seviye:
    Sitede yeniyim arkadaşlar, ve mtb bisiklet almak istiyorum bütcem 2500tl 2 model arasındayım,
    ghost se8000
    scott scale 670
    donanımdan pek anlamadığım için sizlerin değerli fikirlerine ihtiyacım var,
    sizce hangisi mantıklı donanımsal ve kadro olarak?
    yada bu fiyata bu ikisinden daha iyi bir bisiklet varmı?
    Şimdiden çok teşekkür eder, iyi formlar dilerim.

2. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Kesinlikle scott donanım olarak daha üstün ama daha iyi bilenler'de yardımcı olacakdır elbet.

3. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano Igman SLX ya da az daha ekleyerek Assos 50 SLX modellerine bakabilirsiniz.

se8000 nerede 2500tl acaba? bisikletcim'de 2800tl. assos 50 yakın fiyatlı ve daha iyi bir model se8000'e göre.
    aynı şekilde scott'da 2800'ün üzerinde erdoğanlar bisiklette...

4. coşkun tafkid

coşkun tafkid Yeni Üye

Seviye:
    Evet 2800tl doğru aslında max 2800tl demeliyim, o modellerede hemen bakıyorum, teşekkürler

5. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sınır 2800 ise kesinlikle aradaki farka değer, assos 50 alınır.
    diğerini bütçenize uygun olacağı için eklemiştim, igman'ı aradan çıkarabilirsiniz bu bütçeyle. :)

6. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Mert C. bunu beğendi.
  7. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ayrıca bilgilerde bir yanlışlık yoksa "Shimano RD-M7800-L, Deore XT" arka vites görülüyor donanım listesinde.
    ritchey comp serisi ile wcs serisi de farklıydı sanırım, bisikletcim'de wcs görünüyor.

8. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Örnek bağlantıları verdiğiniz siteyle ilgili yığınla şikayet var; lütfen bilgi amaçlı bile olsa bu tür sitelere bağlantı vermeyin. Stok tutmayan, sipariş edilen ürünleri 1 ay bile geçse tedarik edemeyen ve müşterisini sürekli oyalayan bir firmanın fiyat listesi referans olarak kabul edilemez.

Saygılar

9. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    " -2014 Ürünleri Stok ve Tedarik Bilgisi İçin İrtibata Geçiniz- " şeklinde bir uyarı bulunuyor zaten sitede... ayrıca buradan alın demiyorum sonuçta. önerdiğim bisikletin modeli, satıldığı site değil. şuan salcano 2014 modelleri hakkında bilgiye ulaşabileceğimiz tek kaynak durumunda, istesek de istemesek de burayı referans almaktan başka şansımız şimdilik yok.
    resmi salcano sitesinde de tüm modellerin yeni sezondaki hali yayınlandığında elbette salcano'nun sitesinden referans veririm...

10. coşkun tafkid

coşkun tafkid Yeni Üye

Seviye:
    Bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar, sanırım salcano assos 50 alıcam, iyi forumlar...

fatih selim yakar, Çağlayan ve Mert C. bunu beğendi.
  11. Tyler

Tyler Kıdemli Üye

Adı:
    Eray I
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  12. Barış Şen

Barış Şen ilk aklını ve vücudunu geliştir.Bisikletini değil

Adı:
    Barış Şen
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hocam yanlış anlamayında Salcano kullanıcısınız diye satışta tek salcano varmış gibi davranıyorsunuz.. 2800 lira gibi bir rakama trek scott connandale specialized gibi markalar varken sadece Salcano'yu görmeniz mantıklı değil.. ufak bir atasözü mü diyeyim , deyim mi diyeyim bilemedim.. Kargaya yavrusu şahin gözükürmüş. Saygılar

13. Berge Çelik

Berge Çelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İyi akşamlar...2800 tl bütçe ile bence de kadro kalitesi daha üst markalara bakmalısınız...Barış arkadaşımız saymış Trek,Scott,Cannondale ve Specialized markalarını...Gerçekten kaliteli markalar...Ben de size Merida önerebilirim...Gerçekten çok kaliteli bisikletleri var...Demin saydığımız bisikletlerle yakın kalitede ve fiyatı bence donanımına baktığımız zaman çok avantajlı görünüyor...

http://www.meridaturkiye.com/bikedetail.html?model=bikes/matts900.html

Bir de bir öneride daha bulunmak istiyorum...Üst limitiniz 2800 tl ama acaba gerçekten 2800 tl değerinde bir bisiklete ihtiyacınız var mı?Yani Üst limit diye bütün limiti de kullanacaksınız diye bir durum yok...O yüzden bütün öneriler 2800 tl üstünden geliyor ama bence Merida'nın sitesinde ihtiyacınızı karşılayabilecek başka modeller de bulabilirsiniz...Tfs300 veya Tfs 500 gibi...Üstelik bayiden sitedeki fiyatlardan daha ucuza alabilirsiniz pazarlıklarla...Nacizane bu da benim yorumum...:)

Barış Şen bunu beğendi.
  14. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aynı paraya deore yerine slx seti olan, daha sağlam jantları olan, daha hafif olan ve kıyaslandığında her açıdan üstün gelen bisiklet assos burada.
    Salcano'nun profesyonel yarışlarda bile dereceler alan, yurtdışına da binlerce bisiklet ithal eden kaliteli bir marka(bu durumda sizin atasözünüze göre şahin) olduğunu belirteyim, size şahin karga gözüküyor sanırım...
    aynı fiyata arasında kaldığı iki bisiklete bakın, daha sonra assos 50'ye bakın zaten hangisinin daha iyi olduğu belli oluyor. üzerindeki sticker'de ne yazıyor diye bakarken donanımı göremeyenlerdensiniz sanırım siz de.

bakalım bu bisikleti kullanan ne demiş?
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=118797

Musti S. bunu beğendi.
  15. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Coşkun bey, 2500TL bir bütçenizi eğer yabancı markalara yatırmayı planlıyorsanız hem paranıza hemde size yazık olur, şuan için piyasada parasını hak eden bir kaç model bulunuyor. Bunlara yönelirseniz hem paranızın hemde sarfedeceğiniz performansın hakkını verebilecek kaliteli bisikletler alabilirsiniz, iyi şanslar dilerim.
    TAKİPTEYİM.
    -SALCANO ASSOS 50 SLX
    -SALCANO ASSOS 50 X7
    -SALCANO INSOMNIA 20
    -SALCANO INSOMNIA 30

Çağlayan ve Mert C. bunu beğendi.
  16. Barış Şen

Barış Şen ilk aklını ve vücudunu geliştir.Bisikletini değil

Adı:
    Barış Şen
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    O zaman kullandığınız cep telefonunuza bindiğiniz arabaya bir bakın şahin doğan bile italyan alt yapısıyla üretiyor günlük hayatta kullandığınız kaç ürün Yerli üretim her yıl yabancı markalara binlerce lira harcayıpta burda 2500 lirayı salcanoya yatırmanın mantığı nedir? Bu arkadaşa ben kaliteyi sağlamlılığı türkiyede değil dünyaca kanıtlanmış markaları söylüyorum.Sedona 711 kullanıyorum..Ama etkisinde kalıpta sedona 780 veya 781 alın demiyorum ürün ortada çünkü objektifiim.. ha xt olmazda slx olur üstünde alacak arkadaş bakımını ayarını düzenli yaptığı sürece tıkır tıkırda çalışır hiçbirimiz buralara slx ile xt ile gelmedik.

Berge Çelik bunu beğendi.
  17. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Barış bey, yerli-yabancı bisiklet markalarını kullanmış ve tecrübe etmiş birisi olarak yorum yaptım. Benim vermek istediğim mesajı anlayan anladı zaten, sizden anlamanızı beklemiyorum tabiki, lütfen yaptığım yorumları tartışma konusuna çevirmeyin. Yorum olarak okuyun yeter.

Çağlayan ve Mert C. bunu beğendi.
  18. coşkun tafkid

coşkun tafkid Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar vermiş olduğunuz değerli bilgiler için çok teşekkür, genel olarak biraz daha araştırıp fikrimi sizlere danışacağım yine, iyi forumlar.
    Saygılar

Çağlayan bunu beğendi.
  19. avanak_abdi

avanak_abdi Bisikletkolik

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    salcano astro 210 V kullanıyorum. ya bisiikletimin donanımını 3*9 deore ile güncelleyeceğim yada salcano insomnia 30 alacağım. sabah bi specialized sordum ikinci el. acera donanımlı. 1300tl. bu kadar paranız olsa markaya verecek, tabiki para sizin. kaldı ki salcano da kadroyu kendi üretmiyor, taiwan da bir firmaya yaptırıyor. üstündeki donanım da malum shimano yada sram. pek bir anlamı kalmıyor aradaki farka katlanmanın. ali kullanıcı isimli arkadaş daha önce trek kullanmış. şuan da salcano assos 50 kullanıyor ve gayet memnun. şuan ondan daha objektif yorum yapabilecek biri yoktur sanırım ;)

Mert C. bunu beğendi.
  20. coşkun tafkid

coşkun tafkid Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar salcano assos 50 slx ile assos 50 x7 arasındaki fark hakkında bilginiz varmı acaba,
    50 x7 farklı bir marka donanıma sahip ve 200 tl daha ucuz ama sanırım kadro aynı, fikirleriniz çok yardımcı olacak karar vermeme,
    şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.