Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LÜtfen Destek!!!

Konu, 'Yabancı bir ülkede şehirlerarası turlar' kısmında Mehmet Emin Şenyiğit tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Emin Şenyiğit

Mehmet Emin Şenyiğit Üye

Seviye:
    İSVİÇRE'DEN İKİ BİSİKLETÇİ;
    İSİMLERİ : MARTİNA VE RETO.
    BİR KAÇ HAFTADIR İSTANBULDALAR. BU PEDAL SEVERLER DÜNYAYI DOLAŞMAYA AKILLARINA KOYMUŞLAR..

İSTANBULDAN DAHA TİBET'E KADAR UZUN BİR YOLCULUKLARI VAR. SİTELERİNDE GEZDİKLERİ GÖRDÜKLERİ VE YAŞADIKLARI ANILARI ANLATMAYA ÇALIŞMIŞLAR. KENDİ DENEĞİMLERİNİ, UZUN BİR YOLLA ÇIKMAYI DÜŞÜNEN HERKESE HAZIRLIKLARINI ANLATMIŞLAR. http://www.travelo.ch/index.php

WEB SİTELERİNİ ZİYARET EDİN VE DESTEK OLUN... http://www.travelo.ch/index.php

2. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yalniz baglantilar dahil her sey Almanca

RECEP İŞLEK bunu beğendi.
  3. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    RECEP İŞLEK ve irfancan bunu beğendi.
  4. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba.
    Arkadaşlar ben reto ve martina’yı B.çekmece de şans eseri gördüm ve birlik de sirkeciye kadar pedalladık, çok güzel vakit geçirdik onlarla mail ile konuşuyorum ben onlara sayfa açacakdım ama kimse ilgilenmiyor diye açmadım gezinirken buldum sayfayı bende onlarla ilgili bir kaç bilgi vereyim Türkiye içinden Karadeniz’ den iran geçekler ve eğer bir aksilik olmazsa tibet - pekinde birecekler İstanbul da 3 hafta önce karşılaştık ve Kadıköy de bir arkadaşlar vardı onun yanına bıraktım. Onlar 3 gün İstanbul tarihi yerlerini gezdiler ve sonra arkadaşlarının düğünleri için uçakla isvişreye döndüler 1 hafta kaldıktan sonra tekrar dönüp yolla devam ediyorlar

Çok sıcakkanlılar onları avcılar, Florya, Bakırköy,Yedikule zindanları, Samatya,Unkapanı, sahil yolundan geçirerek sirkeciye ulaştırdım yolda Florya sosyal tesislerde bir mola verdim onlara Türk misafir perverliği gösterdim çay,tatlı,kek,meşrubat gibi şeyler aldım onlar para vermek istese de ben almadım benim fazla İngilizce olmaması sebebiyle fazla konuşamadık ama çok güzel vakit geçirdik

Hele bir sefer ben ne demek istedikleri anlayamadım sirkecide bir bisiklet sever bir abimiz saolsun çok yardımcı oldu abimiz gelince anlar ana dili gibi almanca konuşuyorlardı abide Almanya da yaşamış ve Almancası vardı ve benim soramadıklarımı sordu benim anlamadığım soru onlara tekrar sordum bu sefer abi anlayınca bana söyleyince gülmekden kendimizi alamadık

Soru şu arkadaşlar reto bize arkadaşının kısa kol elbise giymesinde sakınca olup olmadığını sordu bende tişort alacak zannetmiştim ama sorun başka ney seki abi saolsun cevabı hemen söyledik burada sorun olmadığını sadece arap ülkelerinde olacağımı söyledik

Onlara sirkecide abinin sayesinde iyi bir sohbet etme imkanı olmuş du ve ayrılık vakti gelmişti ayrılmadan hangi yolları kullanmaları ve nelere dikkat etmelerini söyledik reto Türkiye yollarını internet den bakmış kafasında tutmaya çalışıyordu bende saolsun efor bisiklet Özkan abiden hemen bir Türkiye karayolları haritası altım retoya verdim ve hangi yolu kullanmasını gerektiğini gösterdim ve Kadıköy vapur’a bindirtikden sonra ayrıldık Kadıköy de kendi arkadaşları karşılayacaktı onları

Bende birkaç resim var onları ekleyim

burada kendi çekdiği resimler var
    http://translate.google.com/transla...http://www.travelo.ch/index.php&sl=auto&tl=en

hello halil

martina and me are still fine and enjoyed the days in istanbul so far. today we flew back to switzerland for 5 days. two friends of us are getting married and we will be attending their wedding. next monday, 26 april, we will fly back to istanbul.

we will stay some days longer in istanbul as we have to get the visa for uzbekistan, turkmenistan, kyrgistan and maybe kazachstan.

it was absolutely great to have met you on the road last saturday. to us you were like an angel. we don't know how we would have made it to eminonü without you. tesekkür ederim!!! we are very, very greatful that you helped us all the way to the ferry!

hope to hear from you again!

reto & martina

5. globaldriver

globaldriver Kıdemli Üye

Adı:
    Ugur Bilgili
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kendilerini tebrik etmek lazım büyük cesaret. O çantaları görünce korktum yahu:), kaba oldukları kadar ağırlar mı acaba?.

RECEP İŞLEK ve Atila Filmer bunu beğendi.
  6. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Değil mi ya, biz bisiklet birazcık hafiflesin diye uğraşırken, koca koca çantalarla bukadar uzun turlara cıkılması hakkaten alkışlanacak durum. Tebrik ediyorum arkadaşları, hem bisiklet sevgilerinden dolayı hem de gösterdikleri efordan dolayı.

Arkadaşlara yardımcı olan Halil arkadaşımıza da sevgiler, yüreğine sağlık iyi misafir etmişin.

7. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ne yalan söyleyeyim çok kıskandım,keşke bende böyle bir tura çıkabilsem.Böylesi insanlara her zaman destek olurum.

8. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    helal olsun buda bizim ulke insanına ders olsun. ben bisikletimle okula veya dershaneye giderken hep bisikletimi saklamak zorunda kalırdım çünkü insanlar hep yanlış anlardı.. ''işte parası yok yazık dershaneye bisikletle geliyor'' gibi yorumlar duyardım çok zoruma gider rahatsız olurdum ama bakın adamlar dunyayı dolaşıyor bisikletle paraları olmadığı için mi:)????

RECEP İŞLEK ve Onur Kahraman bunu beğendi.
  9. OrionForEver

OrionForEver Forum Bağımlısı

Seviye:
    Su anda Erzurumdalarmis...

10. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar şu anda iran da bir kaç gün misafir olacaklarmış daha sonra yola devam edeceklermiş

11. aytacaksoy

aytacaksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende gitmek istiyorum yavs:(

şaka bir yana gerçekten işleri çok zor..kolaygelsin onlara.

12. semihh

semihh Bisikletkolik

Seviye:
    acaba ordudan geçtiler mi yaa :D

13. omer yildiz

omer yildiz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sevgili forum takipcisi dostlarım,
    Yazım incitici bulunmustur.Kimseyi uzmeye, elestirmeye yada onurunu incitmeye hakkım olamaz.Bu nedenle yazımın forumdan cekilmesini rica ediyorum.Bu yazımdan olumsuz etkilenen kişilerden ozur dilerim.

RECEP İŞLEK, BEYHAN ve Soner Sarihan bunu beğendi.
  14. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Aslinda dogrulari yazmistiniz. Tabiiki bazi kisilere dokunacaktir. Kimse oz elestiriden alinmasin......

Selamlar

15. furkan şenel

furkan şenel Üye

Seviye:
    arkadaşım seni tebrik ediyorum biz türkleri onlara yanlış tanıtmamak için elinden geleni yapmışsın.helal olsun.

16. ali karagönlü

ali karagönlü Bisikletkolik

Seviye:
    GOOGLe araç çubuğu kullanın rahat edin...

17. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    helal olsun walla imkanım ve gücüm olsa bende yapardım çok hoşuma gitti böyle bir gezi hele arklarındaki koca koca çantalarla

18. Mehmet Emin Şenyiğit

Mehmet Emin Şenyiğit Üye

Seviye:
    Nina & Reto Malezya gezilerini bitirmek üzereler. Bu iki Çılgın daha nerelere gidecekler???? Nerdeyse bir sene olacak bisiklet üzerinde!!!

19. RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Seviye:
    GerÇekten Tebrİk Edİyorum.ancak Çantalarin Boyutu GerÇekten ÜrkÜtÜcÜ.umarim AĞir DeĞİldİrler.

20. cemal_007

cemal_007 Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba bisiklet severler reto ve martina şu anda Türkiye’deler bu akşam benim misafirim olacaklar ve yarın edirne istikametine devam edecekler

yanlış anlaşılmasın turlarını pekin de bitirmişler ve tekrar Türkiye dönmüşler 1 haftadır İstanbul’u geziyorlar bende kendilerini Sultanahmet de rastladım ve boğaz turuna davet ettim ama vakitlerinin dolduğunu dönüş yolunda olduklarını söyleyince bende kendilerini ağırlamak için evime davet ettim yarın İsviçre ye doğru pedallamaya devam edecekler

kaptan vural 74 bunu beğendi.