Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lütfen çok acil CARRARO R 022 bisikletime patlamayan dış ve iç lastik

Konu, 'Tekerlekler' kısmında MEHMET HAKAN YILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. MEHMET HAKAN YILMAZ

MEHMET HAKAN YILMAZ Yeni Üye

Adı:
    MEHMET HAKAN
    Bisiklet:
    Carraro
    Yaklaşık bir ay önce Carraro 022 yol/yarış bisikleti (28 jant) aldım. Bisikletin üzerinde michelin 700/23 lastikler var. Asfalt yolda bir ay içinde 50 km. yol bile gitmemiş olmama rağmen lastik 3 sefer patladı. Sürekli ha patladı ha patlayacak bisiklete binmekten bile çekinir oldum. Patlama sorunu olmayan dış ve iç lastik almak istiyorum. Lütfen bu bisiklete uyacak dış ve iç lastikler önerir misiniz? Bir de bu dış lastiklerin açıklamasının yanında 1.50/ 1.75 /2.10 vb. yazıyor bunlar ne demek? Lütfen detaylı açıklar ve yardımcı olur musunuz. Çok acil :(

Ekli Dosyalar:

2. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    1.50,1.75 pek yol bisikletlerinde kullanılmıyor kalın olur onlar. Schwalbe Marathon'un 700x23 lastiklerini alabilirsiniz tabii de maaliyet artar.

Bu arada lastik patlamalarının sebebi lastiği patlatan şey hala lastik içinde olabilir ve lastiği doğru basınçta kullanmalısınız.

3. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İçinde hava olan her lastik patlayabilir, "Patlamayan" ancak şöyle birşey olabilir:

50 kilometrede 3 kere lastik patlatmak için ya çok çok şanssız olmak ya da yanlış basıçta kullanmak gerek. Yol bisikleti kullanıyorsanız zor patlayan lastikten önce göstergeli bir yer pompası tavsiye ederim.

4. MEHMET HAKAN YILMAZ

MEHMET HAKAN YILMAZ Yeni Üye

Adı:
    MEHMET HAKAN
    Bisiklet:
    Carraro
    Teşekkür ederim. Muhakkak patlar ama bu kabak tadı verdi o yüzden patlamayan olsun dedim. :) Çocukların bitmeyen çikolata istemesi gibi bir şeydi aslında :)

Murat B. bunu beğendi.