Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lütfen bana iş konusunda acilen yardım edin

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Cem Şentin tarafından paylaşıldı.

1. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi GYTE İşletme doktorası yapan ve 2,5 aydan beri foruma üye olan birisiyim. Asıl branşım endüstri mühendisliği olup, Marmara Üniversitesi'nde yüksek lisansımı yaptım. Ancak son günlerde işsizliğim nedeniyle stres içindeyim. Üstelik kariyer.net, yenibiris.com gibi iş arama sitelerine özgeçmişi bırakmama rağmen 1,5 yıldır iş görüşmesi yapamadım.

Bu yıl Ocak ayında derslerimi verdim ve son zamanlarda birçok başvuru yaptım. Ama iş görüşmesi için dönen olmadı. Hele 3 senedir yazılım uzmanı olarak çalışan bir kardeşim, yaşadığım stresi artırmakta. Bu yüzden sizden acilen iş konusunda yardım rica ediyorum. Üretim planlama, envanter kontrol alanında tecrübem var, ayrıca araştırmacıyım ve istatistik alanında çok iyi olduğuma inanıyorum. Çünkü yüksek lisans tezim zaman serisi analizine dayanıyordu.

Son olarak bana yardımcı olmak isteyenlere özgeçmişlerimi aşağıdaki bağlantıdan sunuyorum. Eğer özgeçmişimi daha iyi nasıl sunabileceğim konusunda bir öneriniz olursa bana özel mesaj atabilirsiniz. Bana yardım edip, iş bulmamı sağlayan arkadaşa ömür boyu minnettar kalacağım.

Bu da özgeçmişlerim: http://www.mediafire.com/download.php?757283ndkl6vr8f

Mehmet Boran ve Soner Sarihan bunu beğendi.
  2. alp güven

alp güven Üye

Seviye:
    bende endüstri mühendisliği son sınıftayım hocam.Allah kolaylık versin.Aslında o tip internet sitelerine başvurmak hava cıva gibi.gidip bizzat cv nizden 10 15 kopya yapıp sanayi bölgesine , çalışmak istediğiniz firmalara bırakın.görüşmek isteyin bire bir.hayır deselerde birşey kaybetmezsiniz.artık tecrübede yetmiyor malesef.birde diliniz iyiyse toefl a girmenizi öneririm.cv de ingilizce:süper ulta deseniz bile birşey ifade etmiyor ama toefl puanım örnek 96/100 yazarsanız daha çok ilgi çekersiniz.

3. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Özgeçmişinizi indirdim, elimden geldiği kadar paylaşacağım.

Cem Şentin bunu beğendi.
  4. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    İngilizcem su gibi olmasa da literatür takip edecek kadar iyi. Yabancı bir ülkeye gidebilsem o zaman su gibi olur. Buna karşın TOEFL'a girmek çok pahalı. Haliyle 2008 Kasım'da 73 aldığım KPDS'ye yeniden girip, 90-100 aralığına yükseltmeyi düşünüyorum.

5. alp güven

alp güven Üye

Seviye:
    hocam o zaman tavsiye edebileceğim tek şey belirli bir bütçe ayırmanız,artık kredimi olur borçmu olur,sap r/3 ,oracle yada mysql eğitimlerine katılmaktır.başarılar

6. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    SQL'in temelini biliyorum. Bu nedenle ilişkisel veritabanı oluşturabilirim. Ama yukarıda bahsettiğin yazılımı kullanan bir şirkette iş bulabilirsem onları öğrenebilirim. Bu nedenle borç harç işine bulaşmak istemiyorum. Ayrıca Mysql dışındakiler sabit diskte bayağı yer kaplıyor ve Mysql dışında onları düzgün biçimde öğreten bir belge de yok.

7. alp güven

alp güven Üye

Seviye:
    problemde o zaten.hiçbir belge yok.kursunu veren tek firma var ve üç aylık süreci yaklaşık 5bin euro kadar

8. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Bende o parayı karşılayacak imkanım yok. Bunu yapabilmenin en iyi yolu bu programlardan en azından birini kullanan bir şirkette iş bulmak. Bildiğim kadarıyla SAP ve Oracle genellikle üretimde JIT ve kanban sistemlerinden en az birini kullanan şirketlerde kullanılıyor ve benim envanter kontrolla ilgili tecrübem var. O şirketlerden birinde iş bulabilirsem hem o programları öğrenme şansım, hem de profesyonel biçimde ilişkisel veritabanı deneyimi yaşama şansım olur. O konuda yardımcı olusan sevinirim.