Lost izleyenler?

Ümit Arabacı

Daimi Üye
Tepki
168
arkadaşlar 9.bölümü izleyen varmı bilmiyorum ama yine kafalarda soru işaretleri bırakarak bir bölüm daha bitti, benjamin oradan oraya geçişler yaparak bol bol soru işaretleri bıraktı, siyah dumanıda sanki o serbest bıraktı, 9.bölüm sizce nasıldı?

Scudo

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
izleyen var ama daha yeni başladım, yazdıklarınızdan önce bir uyarı yazsanız işte 4. sezon 9. bölüm hakkında bilgi içerir gibi. izlemediğimiz bölümlerin içeriğini de öğrenmemiş oluruz, heyecanı kaçmaz en azından..

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
İlginç bir bölümdü, fakat bu bölümde beni en fazla şaşırtan Jim ve Sun'ın hastene sahnesiydi..

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
İpucu vermeyelim :)

Lost tv nin icadından bu yana yaratılan en önemli fenomen bence.

bunu kurgulayan insanların nasıl bir beyin yapısı olduğu araştırılmalı :)

Ümit Arabacı

Daimi Üye
Tepki
168
ben en çok dumana takıldım benjamin bir yere girdi çıktı eli yüzü simsiyahdı, dizinin sonu izleyenleri çok şaşırtacakmış öle diyordu bir tv kanalında

g-f-u

Üye
Tepki
93
Yaaaaa ipucu vermeyin 4. bölümde kaldım ben en son....
Aaaaaaaaaaaaaaa

Ümit Arabacı

Daimi Üye
Tepki
168
@g-f-u
şimdiii benajaminn denizden.... :D:D tamam tamam vermiyozz
bence en güzeli çıkan bölümleri hiç izlemiyeceksin toplıcaksın sezon bitince izliyeceksin zate 40dk birşey sürüyor ağzın açık kalıyon sonra 1 hafta bekliyon:D

erhan438

Aktif Üye
Tepki
70
valla daha önce sayit i neden ve nasıl katil olarak kullandığı ortaya çıktı ve yavaş yavaş 6 lı oluşmaya başladı bence ve ben ile karşı düşman arası kavga da ortaya çıkmaya başladı ama sezonun 13 bölüm olması birçok soru işareti bırakacak gibi misal ???????? :D

Ümit Arabacı

Daimi Üye
Tepki
168
@Özgür Dilaver
ben ilk izlemeye başladğım zamanda 3.sezon bitmişti 4.sezon bekleniyordu full 3 sezon da elimde vardı gece gündüz usanmadan bıkmadan saatlerce izliyordum finalim vardı lost izliyordum :D siz baya geç kalmışsınız :D

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
Ben de 3 hafta kadar önce izlemeye başladım. Bir ara izlerim diye erteliyordum. Arkadaştan tüm bölümleri alıp izledim. Günde 4 ila 6 bölüm iyi gidiyordu. Hazıra dağ dayanmaz derler, onlar da bitti. Tabii doğal olarak artık yeni bölümü beklemek gibi bir durumdayız. Her bölümde ilgi çekecek ve merakla daha sonrasını bekletecek bir şeyler bulabiliyorlar.
Bazı klişeler ve işlediği nefret, yalan, intikam, aşk, kıskançlık, paylaşma, hesaplaşma, pazarlık, arkadaşlık, ekip ruhu, arınma, aldatma, kader, bağlılık, cesaret, gizem, ölüm ve aile gibi kavramlarla güzelce örülmüş bir dizi.
Son zamanlarda aklımda iz bırakan iki diziden biri. Diğeri de Rome.
Kurguyu başarılı kılan epey bir kısmını telef edecek kadar oyuncuyla çevrilmiş olması. Ve bir çeşit devir-daim de mevcut. Diziyi daha izlemediğim sıralarda "Bir adaya bunca yakışıklı adam ve güzel kadın nasıl düşmüş?" diye sormuştum.
Tabii herkesin ilgi ve belki zevkine göre birileri bulunuyor: Uzakdoğulu, esmer, zenci, kumral, sarışın hatunlar arz-ı endam ediyorlar. Dikkat ettim sarışınlardan biri telef olunca hemen bir başkasını bulup o topluluğa katıyorlar. Minyon tipde kadın ve erkekler yanında, atletik yapılı, şişman, kel, pısırık (Bu Ben idi ama son bölümlerde o da kahraman kesildi.), zeki, becerikli, savaşçı, kahraman, casus, aldanmış onca tipi, karakteri bu dizide görmüş olduk. Sayit bir anlamda Müslüman bir kesimi temsil ediyor ama bir gram İslami bir yönü yok.
Dikkatimi çeken bir klişe ise -bu gerçekçi değil- silahlar çekildiğinde pazarlık başlıyor. Gerçekte ise silahı çekecek kadar bir insana kızmışsan veya onu düşman görüyorsan önce ateş eder, sonra sonuçlarına bakarsın. Herhalde bu kadar telefatı kimse istemiyor.

Bir başka olanak ise "Ada" kavramı ve mekanı üzerinde şekilleniyor.
Gizemli bir adaya seyahat düşüncesi taa coğrafi keşifler kadar insanlık tarihinde eskiye dayanan bir hisse karşılık geliyor. Ayrıca son yıllarda örneklerini gördüğümüz vahşi okyanus adalarındaki yarışmalardan da esinlenmiş. Mekan olarak adanın büyüklüğü, güzelliği ve coğrafi özellikleri de yeni keşfedilecek şeyler için doğal bir malzeme oluşturuyor.
Merkezinde ada olan ama bunun haricinde çok farklı mekan ve ülkelere uzanabilen genişleme ise diziye çeşitlilik kazandırmış.

Diziler gizemini ve heyecanını sürdürebildiği kadar gidiyor. Lost yolun neresinde bilemiyorum.
Fakat herkese izlemesini tavsiye edebileceğim bir dizi. Abimi ve kız kardeşlerimi de bağımlı yaptım bu arada.

İzleyin ve bu diziden sonra televizyondaki senaryo, kurgu, canlandırma, mekan, rol ve oyuncu özürlü yerli dizileri izlerken aklınıza Lost'u getirin. Artık kanmayacaksınız.

N

nanek39

Misafir
Valla ben onu bilmem ama lost bence en iyi dizi konusu oluşumu herşeyiyle iyi düşünülmüş ve ben hepsinde full gidiyorum bende 8 de kaldım 9 uda yarın arkadaştan alırım izlerim