Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LOOK keo'lar geri çağrılmış...

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında m6rk tarafından paylaşıldı.

1. m6rk

m6rk Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, tesadüfen bulduğum bir haberi sizinle paylaşmak istiyorum (Orijinal yazı aşağıdadır).

(Haber yeni değil, 2008 Ağustos ayından, biliniyor ya da forumda bahsedilmiş ise moderatörler mesajımı silebilir.) 2004 - Aralık 2005 yılları arasında üretilmiş LOOK KeO Classic, Sprint, Carbon ve HM Chromoly modelleri, Avustralya'da geri çağrılmış. Sebebi ise tüm yönetmeliklere uygun üretilmiş olmalarına karşın, aks bölümünden kırılmalar olduğuna dair ortada pek dolaşmayan raporların varlığıymış.

Pedalların alt-yan taraflarında üretim tarihi yazıyormuş, buradan lütfen kontrol edin. LOOK Carbon Ti ve HM Ti modellerinde bu üretim hatası yokmuş.

Kullanan varsa acil olarak pedallarını söküp aldıkları yerle (veya look distribütörü ile) temasa geçmeliler.

LOOK KeO Bicycle Pedals

Date: 08/10/2008

Supplier Name: Groupe Sportif Pty Ltd

Product Info: Look KeO Classic, Sprint, Carbon and HM Chromoly (excluding Carbon Ti and HM Ti) pedals that were produced from 2004 until December 2005. The production date for KeO pedals is visible on the underside of each pedal. The pedals have been sold Australia wide through bicycle retail outlets.

Defect Details: The pedals comply with all applicable standards, but there have been isolated reports of broken axles in these pedals. The pedals will be replaced with axles like those produced beginning January 2006. A broken axle could result in a cyclist falling whilst riding.

Consumer action: Cyclists should immediately remove the pedals from their bike, and either return them to one of 22 official LOOK dealers or post Groupe Sportif, 27 Ceylon Street, Nunawading Vic 3131, telephone 03 8878 1000 (8.30am - 5pm M-F), for immediate replacement of the axles. There will be no charge for the axles or for swapping them over.

Market Coverage: National

Recall Coverage: National

2. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    market coverage ve recall coverage national diyor. yani bu yazının yayınlandığı ülkede geçerli bence. burada uğraşmak anlamsız olur ama sormakta fayda var....

3. sprint

sprint Forum Demirbaşı

Seviye:
    beni çağıran olmadı ya neden acaba abiler

4. Ceyhun Oğuz

Ceyhun Oğuz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar konuyu bıraz daha acarsanız herkez anlar :rolleyes:

Benım anlamadıgım gıbı cogu kısıde emın olun anlamamıs olabılır :eek:

LOOK keo'lar kım oluyor ? pedal mı ? bısıklet grubu mu ? bisiklet mi ? :)

Açıklarsanız sevınırım...

5. livestong

livestong Forum Demirbaşı

Seviye:
    Konunun yeterince açık olduğunu düşünüyorum zaten Look Keo sadece Look un yol pedal serisini içeriyo kendi içersinde pek çok modeli barındırsada keo sprint, classic yada carbon gibi bunu anlamayan bir yol bisikletçisi olduğunu sanmıyorum

6. sprint

sprint Forum Demirbaşı

Seviye:

kardeşim bu geri çağırılanlar dünya pist şampiyonasındaki bisikletlerin sibop kapaklarını değişen mekanikerler yani birisi ben oluyorum o yüzden sen içini ferah temiz sakin tut seni çağırmıyorlar :D

Özgür Nevres, GdBAR ve Ceyhun Oğuz bunu beğendi.
  7. Mehmet Can

Mehmet Can Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hocam nerden aklınıza geldi böyle bişi yazmak ya koptum gülmekten gece vakti...

Kardeşim Look bisiklet ve bisiklet componentleri markasıdır
    Konuda bahsi geçen Look Keo bir yol bisikleti pedalıdır Look markası Keo ise modelidir.
    Bu modelde hatalı üretim olduğundan dolayı üretici firma satıcı bayilerden geri istem yapmış
    yani üretici firma üründe hata olduğu için piyasadan toplamaya karar vermiş...

Yeterince açık oldumu...

sprint bunu beğendi.
  8. Ceyhun Oğuz

Ceyhun Oğuz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Walla gülme krizine gırdım :D

Bir an benı cagaracaklarını sandım :D :D

acıkladıgın ıcın tesekkur edıyorum !

Oh bea ! Bir an nereye çagırıyorlar nereye gıdecem dıyordum :D bizimkilere soledım vedalasmısdım :D

sprint bunu beğendi.
  9. m6rk

m6rk Kıdemli Üye

Seviye:
    Sadece bu pedallardan kullananlar varsa dikkatli olsunlar ve en kısa zamanda değiştirsinler diye yazdım bu mesajı

lemagro, sprint ve Ceyhun Oğuz bunu beğendi.
  10. m6rk

m6rk Kıdemli Üye

Seviye: