Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Look Keo Easy mi Shimano 105 PD-R550 Pedal mı?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında eraypehlivan tarafından paylaşıldı.

1. eraypehlivan

eraypehlivan Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhabalar,

Yeni aldığım yol bisikletiyle beraber SPD pedal kullanmaya başlamak istiyorum.

Dağ bisikletiyle SPD pedal kullanma niyetim olmadığından yol bisikletine uygun bir pedal alacağım. İki adet pedal arasında kaldım.

Bir tanesi Look Keo Easy LOOK KEO EASY KİLİTLİ YOL BİSİKLETİ PEDALI

Diğeri de Erdoğanlar Bisiklet - Shimano 105 PD-R550 Pedal SPD SL (2014 Model)

Hemen hemen aynı fiyattalar hatta bitmediyse Decathlon'da Look daha da ucuz.

Look daha hafif (shimano 311 gr Look 125 gr) ve daha sağlam gibi gözüküyor ancak kullananlar yorumlarını paylaşırsa sevinirim.

Şimdiden çok teşekkürler

2. samet.senel

samet.senel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    look arc kullanıyorum, shimanolardan farklı kallere sahip ve bulunması biraz zor. bulunsa da pahalı oluyorlar. shimano almanızı tavsiye ederim. en azından kalleriniz kırıldığında rahatlıkla bulabilirsiniz.

3. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Look daha hafif ama göründüğü kadar değil. 125 gram, Look'un tekinin ağırlığı; Shimano'nun çifti 300 küsür gram. Ben bir üst model olan Look Keo Classic kullanıyorum, 2 çift kal eskittim pedal hala sorunsuz çalışıyor. Shimano'ların kitlenme ve açılma mekanizmasının daha yumuşak çalıştığını duydum ama kullanmadığım için yorum yapamayacağım.

4. 9magiko

9magiko Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat Ali Güneş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Look 125gr. bilgisi yanlis, o belki adet agirligi olarak yazilmistir. Cifti 240-250 gram.

Edit: Murat Bey benden hemen once belirtmis zaten durumu. Bu arada bende hem Look Keo Easy hem de karbon 105 var, aralarinda cok bir fark yok acikcasi Shimano biraz daha kolay takilip cikartilabiliyor sadece.

5. eraypehlivan

eraypehlivan Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Teşekkürler bilgi için.

Teşekkür ederim.

Teşekkürler bilgi için. Peki son bir soru shimano'nun gövde malzemesi olarak reçine olduğu belirtilmiş. Reçine gövde sağlamlık açısından sorun yaratır mı?

6. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende r550 var, ilk pedalım şuan'a kadar memnunum sıkıntı çıkartmadı. Look kullanan arkadaşlarda var ama onlar bana shimano'yu tavsiye ettiler, ek olarakta pedalın yüzeyi geniş olduğu için normal ayakkabıylada rahatça kullanabiliyorsunuz.

7. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Amacınız yarışta kullanmak değilse kesinlikle Shimano diyorum. 3 sene önce PD-R540 modelini kalleriyle beraber ikinci el olarak aldım. Kallerin altindaki 3 tane lastik parça sayesinde hem yürümeye yardımcı oluyor hem de kilitlenen kısmı yürürken koruyor. 3 senede merdivenlerinden inip çıktım, mıcır asfaltta yürüdüm hatta mtb'ye takarak dağ yarışına bile girdim. Kaller birkaç çizik dışında hala sağlamlar. Ancak Look kullanan çoğu tanıdığım kallerde koruma olmadığından sürekli kal değiştiriyor.

8. Furkan BOZKUR

Furkan BOZKUR Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bende Kitli Pedal alma yolundayım kısa zaman içinde. Benimde aklımda Shimano R550 var. Açıkçası 50 - 100 gr için başka pedal düşünmüyorum ama bu konuyu takibe aldım banada yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

9. eraypehlivan

eraypehlivan Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    yorumlar sonrası ben de shimano almaya karar verdim. hem bisikletteki marka bütünlüğünü bozmayalım :D

Furkan BOZKUR bunu beğendi.
  10. Furkan BOZKUR

Furkan BOZKUR Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İyi dedin valla :)) Kısmetse Mart başı gibi Ayakkabıyı alıyorum Erdoğanlar'dan da pedal siparişini vericem aksilik çıkmazsa :D

eraypehlivan bunu beğendi.
  11. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hazır indirim varken siparişi verin bence. Şuan erdoğanlarda yurtdışı fiyatına satılıyor hatta havale ile daha ucuza geliyor. Ben bugün sipariş verdim. R540 ile nasıl bir fark olacak bakalım.

12. Furkan BOZKUR

Furkan BOZKUR Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Evet fiyat olarak banada uygun geldi kısmetse mart ayı içinde alıcam umarım indirim bitmez :)

13. Aspirin

Aspirin Aktif Üye

Adı:
    Eyüp BOZKURT
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hazır konu bulmuşken takip edeyim :)
    bende de şöyle bir durum var iki pedal arasında kararsızım,uzun tura çıkmak gibi bir derdim yok (en azından şimdilik) günlük şehir kullanımı,kısa turlar,bazen işe gidip gelme (yaklaşık 35 km/günlük) gibi sebeplerden çift taraflı pedal düşünüyorum ama dediğimi gibi henüz karar veremedim ayakkabı konusunda da mtb treking modeli düşünüyorum
    sizlerin düşünceleri benim için önemli bir bilgi kaynağı olacak.

Erdoğanlar Bisiklet - Shimano PD-T420 Click'R Kilitli Pedal (2104 yeni model)

Erdoğanlar Bisiklet - Shimano PD-A 530 Pedal Siyah SPD

14. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Shimano pedalları normal ayakkabı ile kullanmak pedal yüzeyi loklara göre geniş olduğu için çok daha kolay. Ayrıca Shimano kaller bence look kallere göre daha geç eskiyor ve yürümek daha kolay. Look lar shimanolara göre biraz daha hafif ve pedal tutuşu shimano dan daha başarılı bence. Eğer normal ayakkabı ile çok kullanırım diyorsanız kesinlikle shimano alın derim.