Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Look 566 + Ultegra Compact

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında kemallevi tarafından paylaşıldı.

1. kemallevi

kemallevi Yeni Üye

Uzun zamandır MTB kullanıyorum ve artık yol bisikletinin de tadına bakmak istiyorum.
    Aklımda 2010 model Look 566 kadro üzerine Ultegra Compact komponent koymak var.
    Yeni Look kadroyu Türkiye'de bulamayacağımdam yurtdışından alacağım. Keo Blade veya Keo Max Carbon pedalları da yurtışından getireceğim, geri kalan komponentleri muhtemelen Türkiye'den temin edeceğim.
    Yol bisikleti tecrübesi olan arkadaşlar komponentler konusunda bana tavsiyede bulunurlarsa çok sevinirim. Tabi ki Look 566 hakkındaki fikrinizi de paylaşırsanız mutlu olurum.

Şimdiden teşekkürler.

2. nightdriver

nightdriver Aktif Üye

Seviye:
    Yurtdışından alacaksanız neden ultegra 6700 setli 566'lardan almıyorsunuz? Çok daha ucuza gelir. Üstüne bir de tax-refund yaparsınız çok daha makul bir fiyata alırsınız. Kutusuyla 12-13 kg gelecektir. Uçakla gelirken problem yaşamazsınız. Keza gümrükte de problem olmaz, bir bisiklet getirme hakkınız var.

Look 566 aşağıdaki incelemeden de anlaşılacağı üzere kullanımı rahat, bir o kadar da hızlı özelliklere sahip güzel bir bisiklet. Kullanma şansı olan var mı bilmiyorum, ancak farklı bir modele sahip olmak isteyenler için mantıklı bir seçim.

3. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İnceleme görünmüyor

4. yusuf Orkun Tibet

yusuf Orkun Tibet Yeni Üye

Seviye:
    Yurtdışından bisiklet getirme hakkımız mı var? Bu konuda biraz daha bilgi verir misiniz?

5. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Selam,

Look 566 gercekten cok guzel, Look'un konforu one cikaran modeli yani cok agresif dizayn edilmemis. ( Giant Defy Advance, Cannondale Synapse, Specialized Roubaix ile ayni kategoride) Her ne kadar Look 566'yi konfor oncelikli diye lanse etsede son kullanicilar tarafindan sinifina gore sert diye yorumlar yapildigini gordum takip ettigim forumlarda. Bu yorum tabi beklenti meselesi; benim gibi yarislara katilmayan ama yol bisikleti uzerinde hafta sonunda gunde 100 km yapmak isteyen birisi icin olumlu degerlendirilmez, cunku gunun sonundaki vucut dincligi onemli benim icin. Ama diger yandan eger sizin tarziniz agresif kullanim ise cok konfor saglamasada olur diye biliyorsaniz cok seckin bisiklet bence Look 566.

Denemeden almayin ve diger bir konuda garanti meselesi; sanirim Look markasi omur boyu garanti vermiyor.

kemallevi bunu beğendi.
  6. nightdriver

nightdriver Aktif Üye

Seviye:
    Pardon linki koymamisim.
    http://glorycycles.blogspot.com/2010/02/look-566-review.html

Evet yurtdisindan gelirken yaninizda bir adet bisiklet getirme hakkiniz var. Ben getirdim, kapida direk kac ekran diye sordu gorevli. Ben de TV degil dedim bisiklet. Buyrun gecin... Ingilterede black cab denen taksilere birebir sigiyor standart yol bisikleti kutusu bilginize. :) Sadece burdaki taksi bagaj parasi aldi 10 TL. 1 ay sonra da kredi kartima %17`lik VAT odendi. Cok basarili bir operasyon oldu.

kemallevi ve ANT OZAMAN bunu beğendi.
  7. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Look 566 yerine 585 ( classic geometry) i tavsiye ederim, sanırım 500-600$ gibi bir fark var. Fakat yol yarış kadrosu olarak mükemmel bir kadro. Karbon ve lugged. Eğer look 585 i alabilirsen ileride ben bir üst kadroya geçeyim derdin olmaz, oldukça hafif ve son derece güçlü bir kadro.
    Look kadroların kalitesi hakkında ise şunu söyleyebilirim, çok çok iyiler.
    Look bütün üretimini yol yarışı üzerine odaklamış bir firmadır, ilk karbon kadrolarını 1986 da yaptılar ve neredeyse bu işi 24-25 yıldır yapıyorlar.

Bana göre Cervelo,Trek, Specialized veya kesinlikle Giant gibi kadrolarla kıyaslanmayacak kadar üstün ve parasının hakkını veren bir markadır Look.

Ultegra seçimin çok iyi, ama neden compact, standart 39-53 veya 39-52 ayna kullan.
    Diğer arkadaşlara katılıyorum, Ultegrayı buradan alacağına dışarıdan getir.

Jant seti olarak Mavic öneririm, göbekler sağlam, kasnakları güçlü.
    SL serisinden uzak dur, Equipe veya Elite modelleri çok çok iyiler. Yurt dışından getireceksen kesin kap bir çift, Türkiyede daha pahalıya gelir.

1550-1600 gr. jantların daha hafifine gitme, yol bisikletinde yenisin, elinde kalır.

Look pedal çok çok iyi seçim, ama niye karbon, hiç tavsiye etmem.
    Keo classic al, son derece hafif ve güçlü bir pedal, ileride başın ağrımaz.

8. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Mustafa abinin yazdıklarına tümüyle katılıyorum ayrıca bu yazdığının altını bende çizmek isterim;)

taner-ince bunu beğendi.
  9. kemallevi

kemallevi Yeni Üye

Çok teşekkürler.
    Yazdıklarınızı dikkatle okuyorum... Gideceğim yerde ultegra donanımlı bir look 566 var, muhtemelen oradan hazır olarak alacağım. Eğer bir de gümrükte sıkıntı olamayacaksa, dediğiniz gibi, boşuna burada zaman kaybetmenin bir manası yok.
    Pedala gelince, karbon daha hafif ve daha güçlü bir malzeme. Karbon olmasının ne sakıncası var?

10. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Bisiklet getirme politikasi hava yollarina gore degisiyor sanirim. Mesela Kuzey Amerika ucuslarinda Lufthansa bisikleti spor canta kategorisine koyuyor ve valiz sayisi limitini ve kilo limitini gectiginiz taktirde extra valiz ucreti talep ediliyor bisiklet icin. Kullanacaginiz hava yolu ile gorusmekte fayda var.

11. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Karbon olmasının sizce bir sakıncası yoksa bence hiç yok.
    Bazen dönüşlerde pedal yere vurur, bu durumlarda karbon'mu daha sağlam veya değil, deneyim sahibi olma şansınız doğar.:)

kemallevi ve Emre Binme bunu beğendi.
  12. nightdriver

nightdriver Aktif Üye

Seviye:
    Taşıdığınız bisiklet tabiki bagaj ağırlığınıza dahil olacak. Dediğim gibi carbon bir bisiklet kutusuyla aşağı yukarı 12 kg geliyor. Ben gelirken business class uçmuştum 30 kg limiti olduğu için extra birşey ödemedim. Gümrükte bir sorun yaşamazsınız merak etmeyin. Ben bizzat getirdim ve kapıdaki görevliye göstererek geçtim....

Ben de Look Keo Classic kullanıyorum ve çok memnunum. Kırmızı rengi de çok şık. Bisikletim aynakoluna kadar karbon fakat pedalda carbon tercih etmedim. Pedal ve jantta carbon çok iyi düşünülmesi gereken bir malzeme. Türkiye şartalarını göz önünde bulundurmakta fayda var...

kemallevi bunu beğendi.