Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Londra'da bisikletçiler soyundu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ugur buyukakman tarafından paylaşıldı.

1. ugur buyukakman

ugur buyukakman Üye

Seviye:
    başarist bunu beğendi.
  2. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    La ayip hic yasindan basindan utanmiyorlar az rastlamadim bu tur insanlara ingiltere`de. Yok Turkiye gibisi yok iste ..

3. fecredall

fecredall Forum Demirbaşı

Seviye:
    Utanma konusunda yanlışınız var. Onlar bu şekilde kimseye zarar vermiyorlar. ''Yok Turkiye gibisi yok iste ..'' dediğiniz ülkedeki taciz ve tecavüz vakalarını İngiltere ile karşılaştırsak asıl utanma orada belli olur...

4. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İlla dikkat çekmek için oralarını buralarını göstermelerine gerek yok diye düşünüyorum. Adam akıllı bir organizasyon, biraz afiş, duyuru filan dikkat çekmeye yeter. Yada ne biliyim değişik kostümler giyilerek te yapılabilir.

Nuri Kongur, Burak Coskun ve ufuk_ bunu beğendi.
  5. çağda ş

çağda ş Aktif Üye

Seviye:
    Bu protesto çeşidini ahlaki bakış açısı ile karşılaştırırsak ülkemizi hiç karıştırmamak gerekir bakın:Pippa Bacca

Bu başlıktan çok tartışma çıkar ancak söyleyebileceğim iki şey var; eylemcilerin zihinsel erişkinliklerini iyi, kötü değerlendirmek ve zarar söz konusu değilse her türlü eylemin yapılabilir olması gerektiğidir.

felis911, ateze, gatila ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  6. bulent_atlas

bulent_atlas Kıdemli Üye

Seviye:
    ugur buyukakman ve Sinto bunu beğendi.
  7. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    fecredall

Sence düzgün birşeymi bu?O Kadar insan bu insanların çıplak vücudunu görmek zorunda değil diye düşünüyorum.Ayrıca bu insanlar soyundu diye artık insanların aklı başına geldi galiba.Çok ayıp birşey.Allah'tan Türk insanında Ahlak var.

Nuri Kongur bunu beğendi.
  8. nightdriver

nightdriver Aktif Üye

Seviye:
    Çıplak vücut görmekten neden bu kadar irite oluyorsunuz anlamıyorum.
    10,000 yıl önce böyle bir "ayıp" var mıydı? İnsanlar ısınmak için giyiniyordu. Ahlak denen şey dinlerin ortaya çıkmasıyla ortaya çıktı.

Peki çok ahlaklı ülkemizde insanların psikolojik durumu ne?
    Güncel haberlere bakmanız yeterli...
    - Çıplak heykellerden tahrik olan bir millet (Kemer ve Kars)
    - 2 erkek çocuğa tecavüz eden 6 koca adam (dünün haberi)
    - Kızlarını vermediler diye eve zorla dalıp kızı sopayla öldüren köylüler
    vs vs vs

Ahlak olduğu varsayılan heryerde ahlaki çöküntü var, nereye bakarsanız bakın.
    Siz insanların superego'larını eğitimle oluşturmadığınız sürece, doğru ve yanlışı ayırmalarını ne ahlak, ne din, ne gelenek, ne de görenek sağlayamaz.

Çıplak bisiklete binmişler...
    İyi de etmişler ki burda tartışıyoruz. Amaca çok hızlı ulaşmışlar...
    Birkaç pankart açsalardı, yoldan geçenler dışında kimin haberi olacaktı?

9. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir kere eskiden kıyafet denen birşey yokmuş.Mağara adamlığına özenmenin alemi yok

2. yazdığınız haberler doğu bölgelerinde oluyor çoğunlukla.Cahillikten kaynaklanıyor.İnsanın içinde kötülük olursa hangi ülkeden olduğuda farketmiyor ayrıca.Ayrıca ben kendimi kastetmedim çıplak vücut konusunda.Sokaklarda kim bilir kaç tane anne baba çocuğunun öyle bir manzara görmesini istemedi.Rahatsız edici birşey bence.Ha bu arada.Ben de özgürce dolaşmaya çıktığım bir yerde bu şekilde rahatsız olmak istemem.İnsanların haklarına saygılı olmak lazım.İyi o zaman herkes birşeyleri protesto edicem desin.En hızlı yoldan sonuca ulaşmak için soyunarak çıplak bir şekilde bisikletine atlasın gezsin bakalım.Allah Sonumuzu Hayır Etsin.Çoğalmaya başladı ahlaksızlıklar.

Nuri Kongur ve ENDORPHIN bunu beğendi.
  10. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayrıca bir sonuca ulaşmak için,Ses duyurmak için illahi soyunmak gerekiyorsa canla başla mücadele veren çoğu kişi hata etmiş demektir.Bu insanlar soyununca hiç birşey değişmedi.

11. ugur buyukakman

ugur buyukakman Üye

Seviye:
    http://www.worldnakedbikeride.org/
    Askında Londra'daki olay uluslararası bir organizsayonun sadece bir parçasıymış.
    Bu yapılanmanın internet sitesi yukarıda.

12. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Herkes kendine göre haklı! "Eğitim almış bir insan en azından cahil ve başkalarından emir almaya yönlendirilmiş olandan daha zeki ve ahlaklıdır":eek:

felis911 ve fecredall bunu beğendi.
  13. fecredall

fecredall Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çoğu sitede bununla ilgili haber var. Ama hiçbirinde tepkili biri fotograf yok. Bu da toplumun bazı sorunlara karşı duyarlı olduğunu gösterir.Bunun ayıpla ilgisi yoktur.

''Sokaklarda kim bilir kaç tane anne baba çocuğunun öyle bir manzara görmesini istemedi''bu bardağın boş tarafı, dolu tarafı ile olacak olumlu tepkileri söyleme gereği duymamışsınız. Rahatsız olduğun konu çıplak olması isa sana şöyle sorayım; kıyafetler insanlara anlam katar ama çıplak gezmek yasak diye bir kural mı var ?

14. İlker Var

İlker Var Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    çıplaklık her zaman ilgi çekmiştir, bi konuya dikkat çekmek için çıplaklıktan iyi malzeme olamaz sanırım.

felis911 bunu beğendi.
  15. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    fecredall.İnsanlar için yazılmamış kurallarda vardır.İnsanın önce kendisinin utanması gerekir ayrıca.Benim yarın dışarı çıplak çıkmam için deli olmam lazım mesela.Utanma gibi bir duygum var çünkü.E Sen Ev dışında çıplak dolaşmayı normal karşılaşıyorsan ben sana birşey diyemem.Modern dünya:)Modern Dünya'da ne kadar soyunursak o kadar dikkate alınıyoruz galiba.Kendi fikirlerini kendi düşüncelerini Kendi bilgileriyle canla başla savunan insanlar da soyunsa ne güzel olur.Anında dikkat çekerler.

Nuri Kongur ve ENDORPHIN bunu beğendi.
  16. ENDORPHIN

ENDORPHIN Kıdemli Üye

Seviye:
    çıplaklığı savunan arkadaşlar.
    medeniyet dediğiniz açmaksa bedeni,afrikadaki bedevi sizden medeni...

17. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
    merhaba, karşılaştırma sonunda utanacak olanın türkiye olduğu konusunda pek emin gibisiniz, rakamları bizede gösterinde hep beraber utanalım burada.
    espiri konusu olabilecek bir haberden, "biz türkler" le başlayan tipik yargı çıkarmışsınız ya helal olsun yani...

18. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu anlamlı etkinliğin paylaşımı için teşekkürler.
    Tepki toplaması gayet doğal. Mutlaka yapıldığı ülkede de tepki toplamıştır. Ama en azından başlarına birşey gelmeden tamamlamışlardır.
    Bizim ülkemiz henüz o kadar "medeni" olmadığı için muhtemelen onları "sele borusuna oturturlardı". Genellemiyorum ama birileri yapardı işte. Bu etkinliğin geçen yılki paylaşımında bu ve buna benzer ifadeler bu forumda kullanılmıştı.

Medeniyet nedir sizce? Bence işte budur. Bu insanların yaptığının ahlaklı olup olmadığını tartışırsınız, bir amaca olumlu katkı sağlayıp sağlamadığını tartışırsınız... Ama ne olursa olsun böyle bir eylemi başlarına bir iş gelmeden tamamlayabiliyorlarsa, işte o ülke medenidir. Belki izleyen insanların çoğu bunu saçma buluyorlardı. Ama çok da umursamıyorlardı. Onlar için kültürün içinde farklı ve zararsız bir renkti, o kadar.

Kendini ilkel (?) kabilelerden daha ahlaklı zannedenlerin Mel Gibson'un Apocalypto filmini izlemelerini öneririm. Küçük bir kabile içinde kendi hallerinde mutlu dünyalarında yaşamakta olan ilkeller (?), bir gün şehirli medeniler ile tanışırlar. Hem de çok acı bir şekilde tanışırlar.
    Çıplak ilkellerin mi yoksa giyinik medenilerin mi daha ahlaklı olduğu... İyi düşünün derim.

İlkel kabileler için ahlaksız değil, gayet doğal olan çıklapklığın arada 10.000 yıllık bir medeniyet farkı taşıyan modern dünyanın en ileri toplumları tarafından yeniden keşfi...
    En ilkeller çıplak, bir de en ileriler. Aradaki toplumlar ise giyinik.
    İşte bu çok anlamlı. Bir çok konuda ilerliyorsunuz, teknolojik gelişim sağlıyorsunuz. Ama bu arada özünüze yabancılaşıyorsunuz. Sonra rönesans, reform, aydınlanma derken... Bir gün farkındalığınız iyice artıyor ve yaşadığınız yabancılaşmadan kurtulup benliğinizi, özünüzü, doğayı tekrar keşfediyorsunuz. Bu anlamda 10.000 yıl öncesine dönüyorsunuz.

Peki eylem bir amaca hizmet etti mi? Gerekli miydi?
    Bu soru tüm eylemler için sorulabilir. İnsanlar yıllardır eylemler yapıyorlar ama bir taraftan da hakim sınıflar istedikleri gibi at oynatmaya devam ediyorlar.
    Belki direkt izlenebilir bir sonuç çıkmadı. Ama yine de bu dünyanın eyleme ihtiyacı var. Yapılması hiç yapılmamış olmasından mutlaka daha iyidir. Yapanları kutluyorum.

Peki diğer eylemlerden farkı...
    Yani çıplaklık..
    Öncelikle petrol bağımlılığı ve çevre konularına dikkat çekmek istemişler.
    Ama ben çıplaklık sayesinden bundan ötesini algılıyorum.
    Çıplak bedenlerini sergileyerek şu mesajı veriyorlar:
    "Bu dünya bizim için özel olarak yaratılmış bir yer değil. Biz de tüm diğer canlılar gibi bu doğanın sıradan bir parçasıyız."
    Evet, ben kıyafetsiz bu bedenlere baktığım zaman doğanın sıradan bir parçasını görüyorum ve ben de öyle olduğum için çok mutluyum. Böylece öncelikli olanın teknolojik gelişim değil, doğanın korunması olduğunu anlıyorum. Doğanın korunması uğruna pek çok şeyden vazgeçilebileceğini ve vazgeçilmesi gerektiğini anlıyorum.

ALİ3544, cruphasulie, sertel ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  19. Veli Bahtiyar

Veli Bahtiyar Kıdemli Üye

Seviye:
    Çıplaklık bir konuya ilgi çekmek için en etkili yöntem. Bunda garip birşey yok. Keşke ülkemizin durumu müsait olsaydı da, biz de sesimizi duyurmak için soyunup eylem yapabilseydik. Bisiklet yolu diyoruz değil mi? Adamlar bisiklet yolunu aşmışlar. Ülkemizle övünmemiz gereken noktalarla, şikayet etmemiz gereken noktaları birbirinden ayırmamız gerekir.

Büyük şehirlerimizde giysili eylemlere bile kolay kolay izin verilmezken. Bunun gibi bir eylemin hiç bir zaman olamayacağını biliyorum. Ama keşke imkanımız olsada, bizde bazı sorunlara dikkat çekmek için soyunup eylem yapabilsek.

Ha ben soyunurmuyum. Soyunmam. Ama benimle birlikte yüzlercesi varsa ve ortak düşünceleri paylaşıyorsak (bir amacımız varsa). Sokak ortasında sexte yaparım. Bunun ahlaksızlıkla alakası yok.

MertSayın, ateze ve gatila bunu beğendi.
  20. Burak Coskun

Burak Coskun Forum Demirbaşı

Seviye:
    Her ülkede ki görgü ve ahlak kuralları farklılık gösterir.
    Bizimde ülkemizde yozlaşmakta olan görgü ve ahlak kuralları var tabi ki..
    Fakat yozlaşmamız henüz çıplaklık konusunu kabul edebilicek seviyede değil. Olmamalı da bana sorarsanız.
    O yüzden çıplaklık konusunda hukukta geçen Görgü ve Ahlak kuralları mutlaka okunmalı..
    herkese selamlar.