Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Londra'da bir bisiklet kazası...

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Kuzey Ege tarafından paylaşıldı.

1. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Açılan kapı kazalarından biri daha.
    Suç bisikletçide gibi görünse de, İngiltere'de trafik soldan akıyor. Bisiklet yoluna park etmiş araçlar da cabası. Gerçi orası bisiklet yolu mu, değil mi tam olarak anlayamadım.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    içim gitti ya :uzgnm:

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Hade düşmesi birşey değil desekte arkadan gelen bizim buranın Öküzlerinden olsa adam ezilmişti.:(

dodobir bunu beğendi.
  4. Hami Tabi

Hami Tabi Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Londra'daki otobüs yollarında bisiklet ve motosiklet sürücüleri de ilerleyebiliyor.(Reyizin kazaya karıştığı videonun 6.saniyesine bakarsak bus lane yazdığını görürüz.)
    Yani üzücü bir olay ne kadar duyarlı olarak olalım bazen aynaya bakmadan kapıyı açabiliyoruz :ckskc:.Araç park etme işini hiç bilmiyorum.Bir arkadaş anlatır inş.

5. ismail.yüksel

ismail.yüksel Forum Demirbaşı

Seviye:
    yıllardır araç kullanırım, bir kere dahi aynaya bakmadan kapı açıtğımı hatırlamıyorum. bu kadar zor birşey değil bu aynaya bakarak kapı açmak. sırf bu yüzden geçenlerde golfün kapısına fukara sümüğü gibi yapışıyordum.

N.ÖZKAN ve Kuzey Ege bunu beğendi.
  6. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Hasan Çörtük Ben de işim gereği otomobil kullanıyorum. Kullanıcı hareket sıralaması şöyledir:
    Araç park edilir. El freni çekilir, vites 1'e alınır (manuel vites için) Arabadaki telefon, sigara, cüzdan vesaire şeyler alınır. Bunlar genelde sağ ele alınarak sol ele ile kapı açılır. Sürekli araç üzerinde bulunan biri için kapıyı açmak artık gayri ihtiyari motor bir davranış haline gelmiştir. Bu nedenle araç kullanan kişi genellikle sol dikiz aynasına bakmayı akıl etmez. Çünkü sürücüler refleks gereği inmeden önce orta dikiz aynasına bakarak kontrol ederler. Bu ayna ise genellikle o an için kör noktada bulunan bizleri göstermez. Bu da kazalara neden olur.
    Bazen ben bile bir bisiklet kullanıcısı olarak arabadan inerken arkaya bakmayı unutacak gibi oluyor, son anda toparlıyorum kendimi ve bakıyorum.
    Bu durum istem dışı bir sürücü davranışı ve bu konuda ne kadar eleştirirsek eleştirelim sürücülerin bu otonom davranışı değişmeyecek.
    Bu durumda bizlere dikkatli olmaktan başka yapılacak bir şey kalmıyor.
    Maalesef.

Mustafa Kocabaş ve Hami Tabi bunu beğendi.
  7. Hami Tabi

Hami Tabi Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hahahahaaaa araç park etme işini bilmiyorum derken onu kast etmedim hahahahhahaaaaa.
    Londra'da ki sistemden söz etmiştim

Ilk mesajda "bisiklet yoluna pat etmiş araçlar da cabası" sözüne istinaden söylenmiş bir sözdü :D:D:D:D

8. F.Yıldırım

F.Yıldırım Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ne olursa olsun park halindeki araçların yanında seyir ederken bu gibi durumların yaşanmaması için bir kapılık boşluk bırakmak lazım.

9. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bisikleti kaldıran eleman aracın kapısını açan kişi (beyaz ayakkabılarından anlaşılıyor)

25.saniyede bisikleti yerden kaldırdıktan sonra taksiye bakıyor, kamerayı farkediyor, bi daha bakıyor ve
    "işte şimdi yandık" der gibi bi ifade var orada..

yok öyle kapıyı açıp kaçmak o_O