Londra'da 1000 bisikletçi daha güvenli bisiklet yolları için ölü taklidi yapmış...

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
(link)

iki hafta içinde 6 bisiklet sürücüsünün yaşamını yitirdiği kazaları protesto amacı ile binden fazla bisikletçi 15 dakika boyunca bisikletleriyle beraber ölüymüşçesine yerde yatarak protesto yapmış.

https://pbs.twimg.com/media/Bab5G-3IQAAt801.jpg:large

-------------------

yok efendim bizde olsa şöyle olur böyle olur demicem, akıllı insanların yaptığı mantıklı protestoları seviyorum dicem sadece.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
evet bağdatta insanlar yattı ve soldan sadece bir araç geçecek kadar yer verildi görevliler var idi,
iki adım ötede trafik polisleri seyirci idi, ses etmediler tabi,
ölen zihni arkadaş için idi, ama zihni arkadaş yolun ortasından gidiyor idi .evet trafik yasasına göre 66 madde bisiklet yolu var ise bisikletli yoldan gitmiyor araç yolundan gidiyorsa hata yapmış demektir ,
evet ölen arkadaşımız hata yapmış idi ,yolun ortasından pazar günü saat 15.00 de gidiyor idi ve sarı minibüs öndeki aracı solladı ve bi anda önüne çıkan bisikletliye çarptı duramadı ,hakim sonucu belirledi şöförde 8 de 2 bisikletlide 8 de 6 suç buldu ,
gelelim istanbulun bisiklet alt yapısına nerede var sahilde var sadece,
emniyetlimi tartışma götürür,
metrobüslere bisiklet taşıma aparat takma törenleri güzelde bi de şu sahil yollarına baksalar,başka ne var, yoğurtçu parkında açılan mavi bisiklet yolu tekeriniz olur mavi ,yeni gittim baktım maviler azalmış ,üzerindeki bisiklet logoları silinmiş, dedim ya göstermelik iş yapar kadıköy belediyesi ve büyük şehir ,bunlar asla bisikletin kitleselleşmesi için çivi çakmaz , uzun süreçli planlar düşünmezler ,yok vizyonları tabi,inançlı kadrolar lazım belediyede ,ve örnek olacak çalışanları ile, halkı teşvik edecek bisiklet kullanımına ,kadıköy belediyesi pek ala işine bisiklet ile git kampanyası başlatabilir ve afişler hazırlar, kendi belediyesinin reklam panoları yokmu, koysun oralara, niye yapmaz, bunuda size bırakıyorum ,aynı şekilde büyük şehir,
evet yukardaki kazaların, nasıl olduğunuda araştırmak lazım, kim hatalı idi, bisikletlimi yoksa sürücümü ,