Lock ring anahtarı

Tepki
24
Selamlar,

Miche pista göbek kullanıyorum lock ringi sıkarken uygun anahtar bulamadığım için sorun yaşıyorum (bende tek tırnaklı bir anahtar var ama lock ring üzerinde 6 çentik var) uygun anahatarı nerden bulabileceğimiz konusunda bilgisi olan var mıdır?

Lock ringin dış çapı 444,2 mm
Çentik tabanından tabanına 441 mm

• Beğen
Tepkiler: Doğukan Aksu
Scudo

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
4-5 tırnaklılar daha iyi tabii ki, ama tek tırnaklı anahtar ile de sıkabilirsin; o tırnağı 6 çentikten birine geçiriyorsun, çeviriyorsun. Sökerken daha sıkı olacağından sorun olabilir, tek tırnaklı anahtarla sıyırabilir.

• Beğen

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Burçak Erbil

Hazır konuya Özgür değinmişken Burçak abi bana uyum konusunda sorun yaşatmayacak cog+lockring önerebilirmisin? Elime birde Puch kadro geçti sanırım onada almam gerekecek hali hazırda. cog da 16t dura ace var kafamda ama yinede sana danışmakta fayda var.

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
@Dogukanaksu

Merhaba Doğukan,

Cog/lockring uyumunda bir problem yaşamazsın, yeterki göbeğin "İngiliz" bir pist göbeği olmasına dikkat et. Zaten İngiliz standardı dışında cog/lockring bulman çok zor. (Ayrıca İtalyan/İngiliz diş, arka göbekte bildiğim kadarıyla birbiriyle uyumlu)

• Beğen

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Burçak Erbil

Peki Burçak abi, ingiliz bir standart göbekse bu? Benim campagnol super recordları biliyorsun zaten ona göre standart bir cog/lockring (dura ace) işimi görecekmidir? Tekrardan teşekkürler :)

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
@Dogukanaksu

Cog olur ama lockring track hub içindir; standart göbeğe olmaz. Lockring olarak İngiliz BB lockringi kullanabilirsin; ama loctite ile çok iyi sıkmak şart. Ne kadar emniyetli olur bilmiyorum ama bu şekilde kullanan baya bir kişi varmış.