Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Limit 2000TL dağ bisikleti önerebilir misiniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ecay tarafından paylaşıldı.

1. ecay

ecay Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar..

Öncelikle bu konuda çok bilgisiz biriyim.Zamanında bir tanıdığımın profösyonel bisikleti vardı ona binmiştim.neredeyse hiç sürtünme olmaması zincirinin sağlamlığı tüm gücünü çekinmeden zincire aktarabilmek ve frenlerinin dozlaması çok çok güzeldi.Ayrıca çok ta hafifti.Vites geçişleri de hızlı ve netti.

Sizden şimdi bu saydığım özellikleri içeren bir dağ bisikleti önerisi istiyorum.2000TLye kadar çıkabilirim.2.elde de üzmezse sevinirim.Teşekkürler.

2. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşım sana Cannondale Trail SL2 öneririm. Yıllarca sorunsuz kullanırsınız. Bilmediğinizden söylüyorum Cannondale bisiklette en iyi markalardan biridir.

gok bunu beğendi.
  3. atakanyılmaz

atakanyılmaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano İnsomnia X5 15 on numaradir . Sram vites iyidir gercekten . Ama bu kadar para vermisken daha iyi markalar var diyorsaniz trek , canondale veya sedona gibi markalar olabilir. Butcenizi zorlarsaniz sedona 771 2400 tl civari alinabilir .

gok bunu beğendi.
  4. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Dağa bayıra vurmayacaksanız kendinizi, mtb (dağ bisikleti) yerine yol bisikleti bakın derim. Çok daha akıcı kullanırsınız şehirde, mtb ise bir süre sonra eziyete dönüşebilir.

5. Mutlu Onur ÖZDEMİR

Mutlu Onur ÖZDEMİR Aktif Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Hocam,dağ bisikleti mi düşünüyorsunuz,tur bisikleti,hibrit mi onu da yazarsanız yardımcı olabilirim.

6. H.ibrahim Erdemir

H.ibrahim Erdemir Kıdemli Üye

Seviye:
  7. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yabancı marka Cannondale,Trek,Speciliazed kadroları iyidir.Yerli marka kadro ve özellikle donanım olarak bu yıl çıkan Kron ve Sedona bisikletleri beğendim.Kron'un xc 2000 modelini,Atakanyılmaz önerdiği Sedona 771 modelini özellikle sramx7 set için çok iyi buluyorum.2400 tl verilecek aparat var.Salcona imsonia sram x5 iyi fakat başlangıç seti var.Kadrosunun 6061 alu kadroları pek tutmuyorum.Göbek set mth 306 qr ağır ve çok akıcı göbek değil.Çünkü kullandığım göbek set.Değiştirdim.Sedona 771 ile kron xc2000 7005 alu triple butted hafif,sağlam,rijit kadrolar.Yabancı markalarda kadro dışında aynı bütçe seviyesinde yerli bisikletlere göre donanımlar düşüktür.Sedona 771'deki sram x7 set cannondale üzerinde olsaydı fiyatı 3000 tl geçerdi.Sram vitesleri Atakanyılmaz'ın dediği gibi on numaradır.Yabancı takıntın yoksa sedona 771'de çok güzel set ve diğer aparatlarıda özenle seçilmiş.30 vitesli olması,jantlar shimano kaliteli jant.Kısacası aparatları tek tek modifiye olarak alınırsa yüksek bütçeye ulaşır.Bisikletle beraber almak çok avantajlıdır.