Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lİkya Yolu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında hasan çelebi tarafından paylaşıldı.

1. hasan çelebi

hasan çelebi Yeni Üye

Seviye:
    LİKYA TURUNA KATILMAK İSTEYEN AKADAŞLAR VARSA BULUŞALIMMM....:winken457

2. cosworth

cosworth Üye

Seviye:
    detaylar hocam?

3. hasan çelebi

hasan çelebi Yeni Üye

Seviye:
    muğla köyceğizden başlıyoruz.. Antalya ya kadar gidiyoruz.Konaklama çadırda(en güzel koylarda)
    Ülkemizde ki en güzel kıyı güzergahı olduğu iddaa ediliyor.
    son 5 yıldır 1 haftalık turlar yapıyorum.
    bu yılda temmuz sonu gibi düşünüyorumm.

4. cosworth

cosworth Üye

Seviye:
    hocam başka gelecek varmı sizden bide benim bildiğim likya yolu trekinge uygun bi güzergah o şekildemi gidilecek

5. ademdogan

ademdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    hocam ben bu ara trekking parkurlarını araştırıken karşılaştım dünyanın en uzuzn ve güzel parkurlarından biri
    yalnız bisiklete uygunluk konusunda şüphem vardı bunuda serkan arkadaşımın(forumdan) halletmiş ve likya yolunu bisiklete almış

sonuç

çok güzel bir proje vaktim olsaydı kesinlikle seninle bielikte katılırdım.ama eğer katılımcı olmasada sen tek başına yapabilirsin çünkü parkuru işsretlemişler

müthiş manzaralı ve her ayağaı başka güzel olan bir parkur

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  6. hasan çelebi

hasan çelebi Yeni Üye

Seviye:
    şU AN KİMSE YOK..
    Bu güzergahı geçenler var.(Serkan Taşdelen'in sayfasından inceleyebilirsin.)yOLUN ÇOK GÜZEL OLDUĞUNU BİLİYORUM.bİR DE GÖRDÜĞÜM KADARIYLA aNTALYA YAKINLARI HARİÇ HEP TRAFİKTEN UZAK GÖRÜNÜYOR. bİR DE YOL LAR HEP DENİZ KIYISINDAN GİDİYOR.(yANİ SIKILDIĞIN YERDE HAYDEE DENİZEEE)....:in:

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  7. Umut Palabıyık

Umut Palabıyık Kıdemli Üye

Seviye:
    Serkan Taşdelen'in sayfasından incelemedim ama anladığım kadarıyla kendisi Likya yolunu bisikletle geçmiş.

Turumuz esnasında Ölüdenizdeki kamp alanında iki arkadaşla karşılaştık. Bisikletleri olduğundan hemen dikkatimizi çekti ve muhabbet etmeye koyulduk. İStanbul'dan Fethiye'ye otobüsle geldiklerini ve Likya yolunu bisikletle gideceklerini söylediler.

Konuştuğumuz gecenin sabahında Kelebekler Vadisi ardından Kabak köyü tarafına doğru yola çıktılar. ertesi gün görüştüğümüzde yolun Kabak köyüne kadar asfalt olduğunu ve rahat gelindiğini fakat o noktadan sonra yolun patika olduğunu ve yükleriyle orayı geçemeyecekleri için döneceklerini söylediler.

Fakat önceki gece konuşurken şahit olduk ki yükleri gerçekten çok fazlaydı. Yolun ıssız olmasını, anayoldan gitmemesini düşünerek yanlarına temel ihtiyaç maddelerinin çoğunu almışlardı. Çorbasından, çayına, nescafesine kadar...O yükten ötürü mü geçemediler bilemiyorum ama arkadaşların söylediği oranın bisikletle geçilemeyeceğiydi.

Serkan abimiz alternatif bir yol kullanmış mıdır bilmiyorum ama eğer gidilebiliyorsa ben de bir gün mutlaka o yolu pedallamak isterim

8. VOLKAN AYDOĞDU

VOLKAN AYDOĞDU Aktif Üye

Seviye:
    selamlar. bende likya turu ile ilgili bir forum açtım. koordinasyonu ayarlayıp hep beraber gidelim. temmuz ağustos gibi gidilebilir. çok katılım olursa çok keyifli olur. :)