Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levis'ten Bisikletçiler İçin Giyilebilir Teknoloji

Konu, 'Bisikletle İlgili Teknolojik Gelişmeler' kısmında Onat G. tarafından paylaşıldı.

 1. Onat G.

  Onat G. Üye

  Kayıt:
  4 Nisan 2014
  Mesajlar:
  70
  Beğeniler:
  45
  Şehir:
  Istanbul
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Google geçtiğimiz yılki geliştirici konferansında duyurduğu Project Jacquard isimli teknoloji ile giyilebilir teknolojilere yeni bir soluk getireceğini duyurmuştu. Bu teknoloji üzerinde çalışmalar yapan Google, Levi’s ile işbirliğine giderek ciddi ilerlemeler yaşadı. Kullanılan iletken kumaş sayesinde giyim eşyalarını bir tür ekrana çeviren bu teknoloji, dokunmayı basıncı ve elin konumunu algılayabiliyor.

  Project Jacquard kapsamında Levi’s ile geliştirilen bu cekete Commuter adı verilirken, akıllı ceketin önümüzdeki yıl satışa çıkacağı da müjdelendi. Standart bir ceket görünümüne sahip olan Commuter, genel olarak bisiklet kulllanıcılarını kendisine hedef kitle olarak seçmiş durumda. Ceketin sol koluna Commuter özellikleri yerleştirilirken müzik uygulamasını buradan yönetebilecek ya da gitmeyi istediğiniz yer için harita uygulamasına komut verebileceksiniz.

  KAYNAK: shiftdelete

  İngilizce olan Orijinal web sitesine buradan erişebilirsiniz.

  Tanıtım videosu ve üretim videosu da burada:

  Kişisel görüşüm biz son kullanıcı için pahalı olacağı yönünde ama bu tarz teknolojik gelişmeler gelecek adına öncü olabiliyor. Sizin görüşleriniz nelerdir?
   
  furkan.zaman bunu beğendi.