Letonyalı Bisikletçilerin Uygulaması

Tepki
36
Bisiklet
Bianchi
Dün internette dolaşırken gördüğüm birşeyi sizinle paylaşmak istedim, Letonya'lı bisikletçiler trafikte arabaların ne kadar yer kapladığına dikkat çekmek için yola farklı bir şekilde çıkmışlar :) Bu kadar fazla araba kullanımını doğru bulmuyorum, ne kadar uğraştıysam da çevremdekileri çekemedim bisiklet sporuna.. Kendim çok zevk aldığım halde yoldaşlarımın olmaması beni üzüyor.. Fotoğrafları direkt yüklemeyi bilmediğim için link olarak koydum.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Scudo

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Bu tarz başka fotoğraflarda görmüştüm. Ama bu da bayağı ilginç olmuş.

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
Gerçekten ilginç olmuş. Açıkçası haddinden çok fazla rahata düşkünlük, tembellik ve üşengeçlik var ülkemizde. Bisiklet sporunun ilerlemesi, 4 tekere olan ilginin azalması zor gibi şu yıllarda.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Bisiklete binince arkama yapıştıracağım bizde bilirdik 4 teker almasını lakin doğayı zehirlemek istemiyor idik sporu seviyor idik diye..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bol yağmurlu soğuk bir ülkede bile bisikletle ulaşım için çabalamaları takdir edilesi. :alkis:

Tepki
36
Bisiklet
Bianchi
Umarım ilerleyen zamanlarda bizim ülkemizde de önemsenen bir spor olarak görülür.. Sadece çocukluk aracı olarak gören birçok insan var

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Bir güzel şey de, Letonya gibi gelişmekte olan bir ülkede bile, durumun bu şekilde hicvedilebilmesi, insanların medeni algılaması. İnsan kalitesi ne kadar önemli işte.
Elbette nüfus yoğunluğu ve trafik sorununun boyutu da bu uygulamayı yapılabilir kılmış.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Merhaba. Çok etkileyici görünüyor ancak bizim memlekette bunu uygulasak yolda kalabalık yapıyorsun senin yüzünden yoldan geçemiyoruz diyerek çarpar geçerler. Sabır sorunları var buradaki şoförlerin.. :)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Resimleri tekrar düzenlediğim için umarım kızmazsınız. Teşekkür ederim.. :)