lefty maşa hakkında görüşler

ibt1994

Aktif Üye
Tepki
19
arkadaşlar uzun zamandır denemek istedigim ama sonunda denedim leftymaşa ları çok merak ediyodum
bana biraz güvensiz geliyor her an sert bi harekte yerinden fırlayacakmış gibi duruyo tabi 1 kerelik binişten bişey anlaşıllmıyo çok rahat ve çok hızlı çalışması ayrı ama daha deneyimli arkadaşlar bilgilerini paylaşırsanız seviicem bende 1 tane almayı düşünüyorum
(link)

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@ibt1994

Sayın ibt1994 bu yazdıklarımı forum yöneticisi değil normal üye olarak yazıyorum.Sanırım her üye gibi bazı rahatsızlıklarımı yazabilme hakkım var.

16 Eylülde üye oldunuz 17 Eylülde sorulara başladınız yaklaşık 3 aydır o mu bu mu yada şunu mu alayım bunu mu şeklinde konu açıyorsunuz.Bir bakıyorum yol bisikleti ile ilgili bir bakıyorum MTB ile ilgili.Şu an hangi bisiklete bindiğiniz belli değil sorduklarınızdan kaçını aldınız belli değil.Shimanonun tüm serilerini denediğinizi söylüyorsunuz peşine " 10 uyumlu janta 9lu ruble takilirsa boŞluk yaparmi " diye konu açabiliyorsunuz.Sorduğunuz pek çok konunun forumda zaten anlatımı var aratma kısmını kullanırsanız bulacaksınız.Şahsım adına yazıyorum kendi fikrimdir şu saatten sonra hiçbir konunuza cevap yazmam okumam yada üzerine düşünmem.İnsanların zamanını boş yere aldığınızı düşünüyorum.Artık lütfen forumu ciddiye alıp bir şeyler paylaşan yada paylaşılanlardan birşeyler öğrenmeye çalışan insanların vakitlerini harcamayın diyor ve bitiriyorum.(yönetici olarak durumu engellemek de elimde ama kendi isteğiniz ile artık bu sorulara bir son vermeniz gerekiyor diye düşünüyorum)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
ferhat köse'ye hitaben:

ibt1994'ün 94 doğumlu genç bir arkadaş olduğunu varsayıyorum. Yazdıkları ve dedikleri şeyler forum kurallarına aykırı olmadığı sürece birilerinin zamanını alıyor mantığıyla yadırganması garip. Üye olarak mesaj yazdığınızı söylemişsiniz ama bir üyenin bile bu şekilde tavır yapması hoş değil. Ben de biliyorum "Sen ne anlatıyorsun, bir gün onu soruyorsun bir gün bunu!" demeyi ama desem ne değişecek? Değişecek birşey varsa da artık değişmez. En fazla adama kibarca: "Güle güle." demiş olursunuz. Burası forum dediğiniz gibi. Paylaşım yapan var, paylaşımdan faydalanmaya çalışan var. Bir konuyu okumak ve ilgi gösterip göstermeme kararı almak ortalama 30 saniye sürüyor. Forumda gereksiz kalabalık yaptığına inandığınız konu ve mesajları zaten uyarı vererek kaldırıyorsunuz. Öyle yapsaydınız emin olun daha az dikkatimi çekerdi. Bir de size o kişi hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan teşekkür eden üye arkadaşlar var. Onları durumu da daha vahim. Bırakın herkes özgürce ne yazıyorsa yazsın. Zaten onlara cevap veren belli, vermeyen. Konu kalitesine göre gerekli karşılığı alıyor zaten. Ekstra yoruma gerek duyulmaması lazım herhalde...

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Halil EROĞLU

Halil Eroğlu' na hitaben:

Halil bey madem forum, benimde kendi şahsi fikirlerimi yazabilme hakkım vardır.Ayrıca siz sadece merak ettiğiniz konu başlıklarını okuyorsunuz ben görevim icabı yazılan her mesajı okumak durumundayım.Bu forumda herkesten daha fazla sorulan sorulara yardımcı olmaya cevap vermeye çalışan insanım(bunu görevim nedeni ile değil isteyerek severek yapıyorum yönetime girmeden önce de aynı şekilde tüm sorulara cevap vermeye çalışıyordum) Bırakın da rahatsızlığımı bende dile getirebileyim.Siz de beni bırakın özgürce istediğimi yazıyorum.Teşekkür eden arkadaşların da konuyu açan arkadaşı tanımasına gerek yok kişi profiline girip başlattığı konuları tıklayınca genel durum gözükebiliyor benim ile aynı fikiri paylaşıyorsa aynı şeyleri yazmamak adına teşekkür ederek yazılanı destekliyor.Bu sizi niye rahatsız etti de vahim dediniz bende onu anlamış değilim.

Not:Ayrıca arkadaşımızın açtığı tüm konuları okumuş olsaydınız bazı konuların pek inanadırıcı olmadığını da görecektiniz.Bir tanesinin örneğini verdim yukarıda tüm shimano serilerini kullanması gibi)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Daha önce de dediğim gibi, konu veya mesajlar kurallara aykırı ise gereğini yaparsınız veya yetkili diğer arkadaşlar yaparlar burası sizin göreviniz bizi bağlamaz; ama bir bisiklet veya donanımı hakkında araştırma yapan birine bugüne kadar hangisini alıp almadığını sormak da bir o kadar gereksiz olacaktır. Farzedin ki adam fikrini değiştirdi. Önce bir süre yol bisikletine ilgi gösteriyordu, daha sonra mtb'ye, en son da down hill'de karar kıldı. Ama hiçbirini almadı, alamadı, imkânı olmadı veya geleceğe dair planları var. Birisi bir bisikleti veya kafasındaki donanımı bir günde alabilirken, diğeri bir yılda alamayabilir. Bu açıdan kimin neyi alıp almadığını kimseyi bağlamaz. Konuyu ikili polemiğe dönülmemesi için benim adıma burada noktalıyorum. İsteyen istediği ilaveyi, eleştiriyi yapabilir üzerine. Ben de istediğim konuyu okumaya ve istediğime yorum yapmaya/istediğime yapmamaya devam edeceğim. Kolay gelsin...

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
hepsi biryana çeşitli iddalarda bulunup milletin baskısı ve kanıt isteği üzerine o konudan tamamen uzaklasıp hiç birşey yazmıyor daha farklı baska bir konu acıyor çok ilginç

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Halil EROĞLU

Noktalamak ile en güzelini yapıyorsunuz bırakın bizde hangi konuya kurallar dahilinde ne yazmak istersek yazalım.Kaçırdığınız nokta ise ben bu eleştiriyi herkese yapmıyorum yada kaç senedir ilk defa yapıyorum demek ki bir fark görmüşüm rahatsız olmuşum bunu da belirtmişim.Asıl siz niye bu kadar karşı savunmaya geçtiniz başkasına yapılmasını istemediğiniz şeyleri bana yapıyorsunuz anlamış değilim.Farz edin ki benimde bu konudaki görüşlerim bunlar siz niye rahatsız oldunuz, eğer ki konuyu açan arkadaşımız cevap olarak bir şeyler yazsaydı anlardım karşılıklı konuşurduk ama sizin 3 üncü şahıs olarak konuya bu şekilde "ferhat köse' ye hitaben" diyerek iştirak etmeniz bana göre hiç hoş değil.En doğal hakkım savunma hakkımdır onuda sonuna kadar kullanırım.

Ayrıca arkadaşın neyi alıp almadığını değil olmayan şeyleri iddia ettiğini söylüyorum ve bu düşüncemi de ispatlayacak unsurlar yine arkadaşımızın diğer mesajlarında var zahmet edip okursanız eminim sizde anlayabileceksiniz.Bir arkadaşımız bir konu açmış bende geçmişten gelen birikimler ile konuya cevabımı o arkadaşa vermişim burada size yazılmış bir cümle yada ima yok direk üstünüze alınıp karşı savunma çabası nedir merak ediyorum.1994 doğumlu olduğunu zannettiğiniz bir genç arkadaşı aklınız sıra korumaya çalışırken sizden 9 yaş büyük birine istediğiniz gibi yazabiliyorsunuz ayrıca hiç tanımadığınız ama sırf yazılanlara teşekkür etti diye durumunuz vahim diye yargılayabiliyorsunuz dönün biraz da kendi yazdıklarınıza bakın diyerek konuyu kapatıyorum.Umarım bu sefer anlatabilmişimdir.

Semihin belirttiği şu noktayı da anlamanız için arkadaşın tüm konularını ve mesajlarınızı okumanız lazım ama zannediyorum okumadınız.(aslında zannetmiyorum eminim.Bu mesaj yazıldığında arkadaşın sadece bir konusunu okuduğunuz konu altındaki bu konuyu okuyanlar ve takip edenler bölümünde gayet net gözüküyor.Diğer tüm konularını okumamışsınız) Semih de çok önemli bir noktayı dile getirmiş.

"hepsi biryana çeşitli iddalarda bulunup milletin baskısı ve kanıt isteği üzerine o konudan tamamen uzaklasıp hiç birşey yazmıyor daha farklı baska bir konu acıyor çok ilginç"

• Beğen
Tepkiler: Semih_ÇELİK

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ibt1994

Burada ne yazdığınızı anlayamadım ben??? Forum kullanıcılarının, sizin forumdaki haklarınızı iyi niyetle desteklediğini farketmişsinizdir. Bence bundan sonra daha dikkatli katılımlarda bulunmalısınız.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@ibt1994
Sayın ibt1994 amacım sizin konularınızı engellemek değil zaten öyle olsaydı yazdığım mesajda yönetici olarak değil normal üye olarak yazıyorum demez direk kilitler yada kaldırırdım(nitekim geçmişte mükerrer açtığınız bazı konular kaldırılmıştır). Benim amacım konu açarken daha dikkatli olmanız ve gerçekleri yansıtmanız.Yaşınızın genç olduğunu düşünüyorum öğrenme isteğinizi de anlayışla karşılıyorum ancak söylediğim gibi siz gerçekleri yazarsanız arkadaşlar ve ben de daha ciddiye alıp daha uygun cevaplar veririz.Şöyle bir geçmişe bakıp açtığınız diğer sorularda yazılanları okursanız ya yarım kalmış ilgisizleşmişsiniz(soruyu sorup bir daha bakmamışsınız) yada birileri sizin yazdıklarınızı cevapsız bırakmış boş kalmış.Sorulan pek çok soru da zaten forumda anlatılan konular.

Bu bilgiler etrafında daha dikkatli konu açarsanız kendi adıma çok sevineceğim diyerek konuyu burada noktalamak istiyorum.