Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lé Tour de İstanbul (02.02.14)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında vahapaydin tarafından paylaşıldı.

1. vahapaydin

vahapaydin Kıdemli Üye

Seviye:

Sevgili forumdaşlar, bisiklet sürücü ve sporcuları, pedaldaşlar ve tüm arkadaşlar;

Hatırlayacağınız üzere; geçtiğimiz günlerde ilk tur konumu açmış, rota ve seçenek belirlemeye başlamıştım.

Bu da ikinci tur konum olacak.

Yukarıda gördüğünüz üzere turumuza sabah saat 08:30'da Eminönü - Kadıköy vapur iskelesinin önünden başlayacağız. Sahilden sahilden pedallayarak Zekeriyaköy'e, Uskumruköy'e ve en sonunda Kısırkaya denilen yere varacağız.

Tabi bu esnada bir kahvaltı sıkıştırıvereceğiz araya; Ortaköy ya da Tarabyaüstü'nde kahvaltımızı edeceğiz, boğaza nazır :)

Öğle yemeği de muhtemelen mangalda kanat, sucuk, köfte şeklinde olacak :)

Performans ile keyif turu arasında bir tur olacak. Yani ne çok yavaş ne de çok hızlı, önemli olan süreklilik nihayetinde ;)

Dönüş rotasını henüz belirlememiş olmakla birlikte Rumeli Feneri, Rumeli Kavağı üzerinden sahil güzergahını takip ederek dönmemiz mümkün görünüyor. Bu sebeple dönüş için bir rota belirlemedik henüz.

Tabi ki; biyolojik ve meteorolojik etmenler turumuzu etkileyecektir, tüm bunları da göz önüne alacağız :)

Gelelim turun olmazsa olmazlarına;

-Katılacak arkadaşlardan ricam KASK takmadan bu tura katılmamaları ve katılmak için ısrarcı olmamaları. Kendilerini ve bizleri zor durumda bırakmamak adına bu konuya hassasiyetle yaklaşacaklarına eminim.

-Sıcak tutan ve nefes alan kıyafetler tercih etmeleri tur boyunca rahat etmelerine olanak sağlayacaktır. Nihayetinde; bisiklet sürerken üşümesek de duraklamalar ve yokuş tırmanışlarında tempo düşeceği için üşümemiz söz konusu olacaktır.

-Yağmurluk bulundurmakta fayda var; yağmur veya kar yağması durumunda faydalı olacaktır.

-Yedek iç lastik, pompa, yama seti vs... gibi ekipmanlar her daim önemlidirler.

-Eldiven konusu da oldukça hassas bir konu; kesik parmaklı yazlık eldivenleri bırakıp kışlık güzel bir eldiven bulma telaşına düştüm ben bile, şiddetle tavsiye ederim :)

-Dönüşümüz geceye kalabileceği için, sis olabileceği için aydınlatma konusunda da oldukça hassas davranmamız gerekmekte. Belirttiğim gibi; her şey sağlıklı ve güvenli bir tur için.

Bunun dışında; hali hazırda planlamış olduğumuz bir tur bu ve rota ufak tefek alternatifleri olsa da genel hatlarıyla bu şekilde. Bir önceki turumda geçerli olan güvenlik kurallarının tümü bu tur için de geçerlidir.

Ben dahil üç tur kaptanı olacak. Bir öncü, bir yancı bir de artçı olarak.

Eksik bıraktığım bir şey olur ise çekinmeden sorabilirsiniz.

İş saatleri içerisinde açtığım için konuyu biraz aceleci davranmış olabilirim; sürç-ü lisan etti isem affola.

Sevgiyle kalın

adnan kahveci ve NEVRES KME bunu beğendi.
  2. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sevgili Vahap,

O tarihte meşgul olduğumu bildiğinden dolayı davet etmedin sanırım ;)

Keyifli bir tur dilerim.

Selamlar

3. vahapaydin

vahapaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkür ediyorum Nevres hanım. Meşguliyetlerinizi ve turun temposunun yüksek geçeceğini bildiğimden size rahatsızlık vermeyeyim dedim :)

ihsangencer bunu beğendi.
  4. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Birgün o tempoya ulaştığımda ne diyecen merak ediyorum pedaldaş :D

5. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    vahap bey ,
    bu rotanın gidişi sabahtan 08.30 olursa özellikle sahilde gündüz o istikamette araç olmuyor ama hep dönüş beni düşündürmüştür yani dönüşü kemerburgazdan yapmışımdır direk eminönüne de ama genede merkeze yaklaşırken araç sayısı fazla olmaktadır avrupa yakada 8 milyon vatandaş yaşıyor anadolu yaka nispeten tenha oluyor ,özellikle benim etaplar
    benim turlarda sele üstünde beslenme olayı olmakta aynı zamanda matarada energel su ile karıştırılır ve içilir
    pek durmuyoruz son 70.7 km de 3 saat 35 dakika pedal bastım 6-7 eğim şile rampaları oldukça uzundur ,
    ve oruçoğlu köyünün 10 eğimleri,evet bu kısırkaya gündemimde yalnız beşiktaştan aport yaparak kısırkaya kadar non stop pedal durumları dönüş ise kesin kemerburgazdan olur gene nonstop ve eminönünde biter benim olayım ,,ya da maslaktan zincirlikuyu ve beşiktaş

http://goo.gl/maps/O0h5s

non stop pedal kesmeden düşündüğüm etap budur tam 70 km sele üstü,,
    70 km ye kadar olan yerde son 5 km de yol daralması olur ,
    evet 70 km den sonra maslak yola girdiğinizde kavşaklar fazla olmakta oradan zincirlikuyundan beşiktaşa
    tabi trafiğin olduğu yerlerde sürat yapmam

vahapaydin bunu beğendi.
  6. vahapaydin

vahapaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Kudret bey; öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Biz MTB'ler ile bu rotada ilerleyeceğimiz için biraz daha erken çıkmak durumundayız. Mevsimi gelene kadar da 26x2,20 lastikli 10-15 kg'lık MTB'ler ile tura çıkıp bacak kaslarımızı güçlendirmek niyetinde olduğumuz için non-stop turlara ayda bir kez çıkabilmekteyiz ve maksimum 100 km kadar yapabilmekteyiz. Tabi yine MTB'ler ile.

Bunun dışında her akşam bunlara nazaran daha kısa mesafelerde performans turlarına çıkıyoruz bireysel olarak.

Havaların ısınması ile birlikte zaten uzun mesafeli performans turlarımız olacak ve nasip olursa 450 km'lik ciddi bir performans turuna çıkacağız.

Tekrar teşekkür ediyorum. :in:

Ayrıca; forum yönetiminden özel bir ricam olacak görürler ise; söz konusu turu iptal etme ve bir başka performans turuna katılma kararı aldık. Konuyu kilitlemeleri uygun olacaktır.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.