Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastikte Ötme

Konu, 'Tekerlekler' kısmında mcyc tarafından paylaşıldı.

1. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle merhaba. yaklaşık 3 hafta önce bisikletime CST TRAVELLER 2.00 lastik aldım. Acil lastik değişimi yapmak zorunda olduğumdan(eski lastiklerim 5 yıllıktı ve artık dişleri kopmaya, lastiğin iç dokuması görünmeye başlamıştı) böyle bir değişim yaptım. Edirne' de bulabildiğim en iyi lastik bu. CST, daha önce duyduğumu sanmıyorum ama bir yerden tanıdık geliyor:D

işin muhabbet kısmı bu kadar. gelelim sorunuma. 3 haftada 3 kere uzun denebilecek tur yaptım(40km ve üstü), 2-3 sefer de 3-5km' lik kısa gezintilerim oldu. bisikleti bodruma kilitliyorum. ortam hafif nemli ve hafif serin. bisikleti her aldığımda ilk 100-150 m boyunca lastikler yeni alınmış gibi ötüyor. ısıtıyorum(sağ sol yapıyorum falan. ısı kaynağına maruz bırakmıyorum yani:D) lastikleri zar zor geçiyor o ötme. ilk aldığımda normal karşılamıştım, yeni lastikler ısınır bir süre sonra geçer diye. ama 3 hafta geçti aradan ve lastikleri de kullandım(50km üstü yüksek hızlara çok sık çıktım)
    neden hala ötüyor olabilirler?

soneryen bunu beğendi.
  2. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    havaları biraz inik olabilir kontrol ettinmi. kac psi hava basıyorsun?

soneryen ve mcyc bunu beğendi.
  3. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    55-60psi arası oluyorlar.

soneryen bunu beğendi.
  4. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Bazı lastikler öter. Bu yapısına veya diş şekline göre az veya çok olur.. Zemine göre de değişir. Bu zamanla da geçebilir ayrıca..Bazı arabaların lastikleri de düşük süratte bile dönüşlerde ötüyorlar..

5. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben de aynı lastiği kulanıyorum. Asfaltta akışı oldukça iyi bir lastik ve baya da uzun ömürlü ve patlamalara karşı da baya dayanıklı (2000km de 1 kere patladı belki de ben çok şanslıyım bilemiyorum) tek kötü yanı ağır olmaları. Bende de sıcak yaz günlerinde asfaltta özellikle viraja girerken ötme (arabayla keskin bir viraja hızlıca girerken çıkan ses gibi bir ötme) yapıyor. Bence buna kafanı fazla takma.

6. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    cevaplar için teşekkürler. 100-150m dert etmeyeceğim artık:D başa gelen çekilir.
    bu arada andac, lastikler hakkındaki yorumların için de teşekkürler. lastiklerimi ben de seviyorum:)

soneryen bunu beğendi.
  7. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Ötme büyük bir sorun olmamalı. Aksine çok zevkli oluyor. Sıcak havada parlak bir zeminde keskin bir dönüş yaparken ısınan lastiklerin ciyaklaması müthiş bir haz veriyor. Bazende insanlar o sesin bisiklet tekerlerinden geldiğini görünce şaşırabiliyorlar..

Takma kafana.. Bak keyfine..

8. spokesman

spokesman Forum Demirbaşı

Seviye:
    Asfalta çıkmadan önce toprak zemine giriniz bahsettiğiniz ötme kalmayacaktır.

9. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    şehirde toprak zemin bulmak, hele ki asfalt yola çıkmadan önce toprak zemin bulmak(eğer eviniz benim gibi caddeye bakıyorsa) biraz zor olabilir.
    yine de öneriniz için teşekkürler..