Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lastiklerim geldi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında observer tarafından paylaşıldı.

1. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evet arkadaşlar sonunda lastiklerim geldi olayı bilmeyenler için en baştan adam gibi anlatıyorum.
    26.04.2013 cuma günü
    internetten konya dan 1 çift cst traveller 1.15(yurtiçi kargo)
    decathlon istanbuldan 1 çift btwin 1.00-1.50 iç lastik(mng kargo)
    siparişi verdim ürünler 30 nisan salı elimde olur diye düşünüyorum.
    29 nisan 2013:
    okuldan servisle dönüyorum saat 14:15 civarı decathlondan aradılar bir sorun çıktı falan dediler ben servisteyim çok gürültü var eve gidince ben sizi ararım dedim tamam dediler.
    saat 16:30
    eve geldim aradım.sorun şuymuş resimde 1.25-1.50 iç lastik var yazıda 1.00-1.50 yazıyor.siz hangisinden istersiniz dediler.dedim aldığım dış lastiğin üstünde 26X1.15 yazıyor ondan dolayı KESİNLİKLE 26X1.00-1.50 istiyorum dedim tamam ancak o lastiklerden şu anda stokta yok dediler.ne zaman stoğa girer dedim.bu gün bize gelcek bu gün ya da yarın ( yani o gün olan 29 nisan ya da diğer gün 30 nisan) kargoya veririz dediler.1 mayısta arkadaşlarla gezeceğiz 1 mayısta elime ulaşır mı? diye sordum? 1 mayısta belki gelir ama 2 mayıs perşembe kesin gelir dediler tamam dedim
    saat 17:30 a geliyor konya'dan dış lastik siparişim geldi ve çok sevindim kargodan da (yurtiçi kargo) mağazadan da memnunum
    30 nisan salı:
    kargo gelmedi zaten normal belki yarın gelir dedim ve yarını bekliyorum.
    1 mayıs çarşamba:
    saat erken kalktım intden baktım decathlon müşteri hizmeti kaçta açılıyor diye açılır açılmaz aradım.(yine aynı abi)
    kargonuzu dün kargoya veremedik bu gün verecektik ama bu gün kargolar tatil 2 mayıs perşembe kargoya vereceğiz 2 mayıs perşembe ya da 3 mayıs cuma elinizde olur dediler.hadi bakalım öyle olsun dedim.
    2 mayıs perşembe:
    kargo gelmiyor saat 17 oldu 18 oldu yok.bi arıyım dedim kargo yarın size gelir dediler tamam dedim.
    3 mayıs cuma:
    ve kargo yine gelmedi :(((((( telefondan aradım sordum durum ne diye(bir abla açtı telefonu).bu gün bisikletçi arkadaşlar yok yarın gelirler kargoya verirler dedi.sonra da yarın da yoklarmış konuyla ben ilgileneceğim dedi.kargo ne zaman gelir yarın gelir mi dedim.pazartesi gelir mi dedim.evet gelir dedi.kesin mi diye sordum.biraz düşündü ve evet kesin gelir dedi.sıkkın bir şekilde teşekkür ettim kapadım telefonu.
    4 mayıs cumartesi:
    dişçiye gittim o oldu bu oldu geçti işte bu gün de kargo yok zaten.
    5 mayıs pazar: maili me mesaj geldi kargoya verilmiş ürün takip numarası da var durmadan kontrol ediyorum.
    6 mayıs pazartesi: okuldan eve geldim saat 16:15 falan hemen takip numarasını girdim baktım.saat 12:55 te kargo eryaman şubeye gelmiş(evime 2,5 km) kurye Soner Köse ' ye teslim edilmiş.
    http://k1305.hizliresim.com/19/6/mtzd4.png
    lastikleri şubeye gidip alsam mı diye düşündüm ama zaten lastikler şubede değil yolda ve zaten bu gün kesin gelcek dedim oturdum bekledim
    saat 18 oldu gelen yok.
    19 oldu gelen yok
    20 oldu gelen yok
    belki hemen gelirler koşarak (9 a kadar açık olan bir bisikletçi var) bisikletçiye gider yaptırır biraz sürerim dedim.saat 21 oldu gelen yok ve artık şansıma küstüm.not:bu gün gün boyunca 2 numara dan da şubeyi aradım.ya meşgul oluyor ya çalıyor onlar meşgule alıyorlar 1 telefona bile cevap vermediler.
    7 mayıs salı(yani bu gün):
    lastikleri belki erken gelir sürerim dedim OKULA GİTMEDİM.saat 9 oldu 10-11-12-13-14-15-16-17-18 gelen yok.yine belki gelir koşar yaptırırım sürerim diyorum.(not:yine sabah aradım kargonuz dağıtımda dediler bi daha aramadım.) saat 19 gelen yok.hazırlandım şubeye gittim. saat 19:30.kuryeyi telefonla aradı daha sizin eve varmamış dağıtımdalar bu gün gelir dediler (( içimden: gelsin artık)).tamam dedim döndüm eve.saat 20:30 kargo geldi.hafif bir umut sevinç içimde biriken öfke kızgınlık pedala basma isteği ve enerji patlamasıyla aldım ürünü.açtım o da ne? O KADAR ISRARLA 26X1.00-1.50 İSTEMEME RAĞMEN 26X1.25-1.50 YOLLAMIŞLAR ve üstelik eğer bu lastikleri isteseydim ürün stokta olduğu için taa geçen hafta elimde olacaktı yani bu adamlar beni oynatmışar resmen ben durmadan aradığım için galiba artık kurtulalım deyip bunu yollamışlar.tutanak tutturup yanlış ürün diye yollasam 10 gün belki daha fazlada oyalayacaklar beni bende aldım lastikleri zorunlu fazla sorun olmaz galiba dış lastik 26X1.15
    http://p1304.hizliresim.com/18/x/ml1vk.jpg
    http://p1304.hizliresim.com/18/x/ml1x6.jpg
    şimdide yarında okula gitmeyip sürsem mi diye düşünüyorum ama devamsızlıkta oldu 10,5 gün 20 olduğu an sınıfta kalıyorum :S

2. Murat Yavuz

Murat Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Kıvırmadan tak eğer bunları kullanacaksan, 1,00-1,50 olsa daha iyi olurmuş. :)

3. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ilk sürüşümü yaptım bu gün.bisikletçiden sonra çıktım biraz gezdim 15 km oldu.eve döndüm (okuldan döndüğümden beri yemek yemedim ondan performansım düşüktü). 2 poğoça yedim zaman kaybetmeden çıkıyım dedim yine adam gibi yiyemeden çıktım nereye gitsem nereye gitsem derken(antrenman yapasım yoktu) 8 yıllık ortaokul arkadaşıma gidiyim dedim 3,8 km tuttu yol.ben döbüyüm bi 30 km kadar daha sürmek istiyorum dedim ama bırakmadı 1 saat durdum orda sonra geç oldu eve döndüm bi 3,8 km daha.toplamda 22-23 kmlik çok minik bir gezi turu oldu durmadan kırmızıya yakalandığım için bütün sürüşler de ortalama hız 19-20-21 lerde.
    lastik hakkında yorumlarımı şöyle söyleyeyim.endomondo maksimum hızı göstermiyor ondan dolayı kesin bilgi veremeyeceğim ama tahminimce maks hızda artış yok.yokuşlara gelirsekte o kadar incelmiş baldırlarım kondisyon kardiyodan bahsetmiyorum bile yerlerde ona rağmen yokuşları yavaşlamadan çıktım yokuş performansını süper lastiğin.bi kaç kere ayran su şişeşi üstünden geçtim mazgallar fazla sorun olmadı 3-4 kere lastiği gelen taşlar vardı ancak neyseki keskin tarafları gelmedi şimdilik patlak yok bence 2 kötü yanı var 1.si boyuna göre ağırlığı fazla 2. ise çok toz tutuyor nasıl temizlemeliyim sizce :D
    ayrıca bide şöyle bir mini tamir takımı aldım.
    sol üstte solüsyon
    altta kocaman 3 yama orta boy 3 yama 3 tanede normal yama diğer yamalar nerde kullanılır acaba o kadar büyük yama kullanacağımı sanmıyorum.solüsyonun sağında zımpara.altta 2 tane plastik levye ve onun yanında alyan anahtar takımı.bence en iyi özelliği kızak sistemiyle 2 ye ayrılıyor olması.
    sizce hangisini yanımda taşımalıyım ikisi birden biraz ağır oluyor.
    resimde de gördüğünüz gibi küçük bir çantası var sol alttaki küçük yere levye yi atıyorum ve bozuk para.telefon kılıfının içine de kağıt para üstüne telefonu takınca sağlamda oluyor :D
    çantanın alt sağ tarafına solüsyonu atıyorum üstteki geniş tarafaysa anahtarları ve yamayı atıyorum.

4. Şevket Şahin

Şevket Şahin Aktif Üye

Seviye:
    cst 26x 1.15 lastikler için btwin 26x 1.25-1.50 iç lastik kullanıyorum.
    Bildiğim kadarıyla zaten btwin marka 26x 1.00-1.50 iç lastik yok.

Güle güle kullanın.