Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastik ve dayaniklilik mevzusu, 2000TL'ye oneriler

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında osmanung tarafından paylaşıldı.

1. osmanung

osmanung Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar

Yaklasik 10 yildir MTB kullaniyorum. Son bisikletimi de parcaladiktan sonra yol bisikletine gecmeye karar verdim.

Ancak bu noktada yol bisikletlerinin MTB'ye gore ince jant genisligine ve lastige sahip olmasi dayaniklilik noktasinda kafami biraz karistiriyor. Bisikleti Anadolu Yakasi sahilinde kullanacagim - Kucukyalida oturuyorum, sahile kolayca inebilecegim saglikli yollar var. Ince lastik kullananlarin bu tarz yollardaki deneyimleri nelerdir? Bu noktada Cyclo-cross tercih edilmelimidir?

Yol bisikleti olarak Merida Ride 90 veya bulabilirsem Scultura 901 bakacagim. Bu fiyat bandinda (2000 TL civari) baska markalara da (Trek, Specialized, Giant benzeri) yonelebilirim.

Fikirleriniz ve onerileriniz icin simdiden tesekkurler.

2. M Manus

M Manus Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2000 tl'ye lastik arıyorsun sandım bi an.

3. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Başlığa bakınca bende öyle sandım. 2000 TL ye lastik.

4. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben Trek kullanıyorum dehşet bişi.... :) tavsiye ederim

5. M Manus

M Manus Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tam olarak aradıklarını yazarsan arkadaşlar daha iyi yardımcı olur başlık biraz havada kalmış.

6. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    O fiyatı biraz aşsa da Giant Defy 3 aldım. İncelemesi şurda, özellikle 2. sayfada resimleri görebilirsiniz:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?p=1666354#post1666354

Bütçeniz dahilinde Defy 4 bakabilirsiniz belki.

Şimdilik Defy 3'ten oldukça memnunum, Kozyatağı'ndan sahile rahatlıkla iniyorum, Suadiye tren alt geçidindeki kalın mazgalları saymazsak, yolda tehlike yaratabilecek ya da aşırı rahatsızlık verecek bir durumla karşılaşmıyorum. Minibüs yolundan Bostancı tarafına gidip ordan sahile çıkarsam yol daha da düz sayılır. Yol bisikletlerinin dayanıksız, kolay lastik patlayan cart curt gibi şehir efsanelerine kafayı takmayın, alakası yok.

Ancak her sefer söylediğim şeyi tekrar söylüyorum; yol bisikleti kullanıyorsanız, konforlu olmadığını kabul edeceksiniz. Özellikle dağ veya şehir bisikletinden geçiyorsanız, kalın lastiklerin, görece geniş selenin, süspansiyonlu maşanın konforu -kesinlikle- olmayacak.

Örneğin, Fenerbahçe Marina'dan Fenerbahçe parkı'na kadar olan bisiklet yolunda yerde belirli aralıklarla parke taşlı şeritler var ve mesela burada kullanmak ciddi yorucu.

Size ve herhangi bir kişiye değil lafım ama; Son dönemde herkes bir heves yol bisikletine geçmek istiyor ancak şahsi fikrim denemeden yol bisikletine geçilmemesi yönünde. Heves değil, gerçekten istediğiniz buysa geçin, sonra forum yol bisikleti alıp selesinden, kollarındaki ağrılardan, pedli tayt giyip giymeme ikileminden muzdarip kullanıcılarla doluyor :( (Ben pedli taytsız hiç bir şekilde kullanmıyorum bisikleti, önce sağlık)

Belirttiğiniz bütçede sıfır cycle cross var mı benim bir bilgim yok.

7. osmanung

osmanung Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Malesef konu basligini duzenleyemiyorum.

8. osmanung

osmanung Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar, degerli onerileriniz icin cok tesekkur ederim. Fikirlerinize binaen Merida Scultura 903 aldim.

9. Ufuk YILDIRIM

Ufuk YILDIRIM Yeni Üye

Seviye:
    Bisikletiniz hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim. Sakıncası yoksa kaça aldığınızı yazabilirmisiniz? Yol bisikletlerinin görüntüsüne hayranım. Ancak hala benim için uygun bir tür mü çözemedim. Kilolardan kurtulmak ve genel fitness amacı ile kullanmayı planlıyorum. (Neyse burayı fazla meşgul etmeyeyim kendi seçimiyle ilgili.)

Tapatalk'tan gönderildi.

10. erkan_harman

erkan_harman XRS 30 TIAGRA

Adı:
    Erkan Harman
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben pendik de oturuyorum hocam yol bisikleti aldiysan eglenceye grupa yonelik bir gezi yapmicaksan ana yolda kullanmani tavsiye etmiyorum hocam incik incik cogu yerde yollar bisikklet yollari perisan halde o yuzden yoldan gidiyorum ama gozunu 4 acman lazim

11. osmanung

osmanung Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar, bisikleti (nakit) 2600 liraya Izmir'de Doruk bisiklet'ten aldim. Ben bisiklet haricinde ayrica kosuyorum, amacim tamamen spor yapmak, (55 kiloyum daha fazla zayiflamaya ihtiyacim yok:) ) o nedenle biraz daha donanimi iyi bir yaris bisikletine yoneldim. Ancak 1500-2500 lira civarinda iyi (iyi kotu olusu tartisilir) alternatifler mevcut, size fikir olsun diye en azindan kendi dusundugum bisikletleri listeleyeyim. Yanlarina da gecen hafta aldigim fiyatlari yazayim.

* Btwin Triban 5 (1500TL - Decathlon)
    * Merida Scultura 901 (Nakit 2200TL)
    * Merida Ride 90 (Nakit 1750TL)
    * Carraro Race 052 (Nakit hatirladigim kadariyla 1800-1900)
    * Salcano XRS 030 Apex (Nakit 2200 TL)

Beraber surdugumuz bir arkadasim da Merida Scultura 901 var, kendisi hem spor hemde fit olmak amaciyla aldi. Haftada 3-4 defa sabahlari sahilde kullaniyor, yaklasik 1 ayda 8 kilo verdi. Yukarida yazildigi uzere yol bisikleti biraz daha konforsuz, ancak daha keyifli oldugu kesin.

Merhabalar, bende dun Bostanci'dan Pendik Marina'ya kadar gidip dondum. Kartal'a dogru geldikce sahil kenari biraz daha bozulmaya basliyor, arada yola ciktim (sahil yolu bitiyor) en sagda kalmak sartiyla biraz gittim ancak yanimdan isik hiziyla gecen araclar yuzunden tedirgin oldum. Henuz yoldan gitmenin raconunu bilmiyorum.

12. Ufuk YILDIRIM

Ufuk YILDIRIM Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim cevabınız için. Meridalara (901 ve ride 90) bakmıştım daha önce. Listenizdeki diğer bisikletlere de bakacağım. Tekrar teşekkür eder ve kazasız sürüşler dilerim.

Tapatalk'tan gönderildi.

13. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    2600 e iyi almissiniz hayirli olsun kadrosu merida team olmasi lazim :) ayrica tiagra vites sistemi

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. osmanung

osmanung Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba, evet Merida Team rengi, sanirim bir de kirmizisi var. Aslinda tam rakam 2560, 70lira kargoya verdim.