Lastik tavsiyesi...Arka???

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Merhaba arkadaşlar;
Bisikleti genelde asfaltta kullanıyorum ama kimi zaman toprak zeminde de kullanırım.Yani %70 asfalt %30 diğer.
Bu şekilde kullanım için nasıl bir lastik önerirsiniz.Aklımda olan lastik michelin hard train ama fiyatı çok fazla.50 tl'ye kadar önerilerinizi bekliyorum.

Scudo

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
bende irc mytos 2 al..tabi arka lastiğini :D yada 20,30 ytl daha ver ön arka al..ben kullanıyorum gayet memnunum benim tavsiyem bu, diğer arkadaşlarımızıda bekle ama ;)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@EMREEDE
Bahsettiğiniz lastik aşağıda fotosu olan ise (ki bence öyle), asfalta pek uygun olmadığı kanaatindeyim.
http://i106.photobucket.com/albums/m265/ymgirgic/110_704_res1.jpg

Ben yukarıdaki lastikten dağda kullanıyorum ve memnunum. Ancak asfalt çoğunlukta parkurlar için mtb de kullanabileceğim 26 x1.5 kevlar hafif bir lastik de arıyorum. Konununun burada açıldığını görünce ayrıca konu açmak istemedim.
Tel çemberli ağır modeller var ancak ben kevlar tercih edeceğim.

Bilgisi olanların yanıtlarını bekliyoruz. :)

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Continental-Countryride kullanıyorum, asfaltta ve düzgün toprak yolda bayağı
iyi performansı var, ama yol bozulunca mıcır, ufak taş işin içne girince
bayağı kontrolsüz olmaya başlıyor, en ufak hatayı affetmiyor. Bozuk yollar
için yanlarına eklenmiş dişler sığ kaldığından temas etmiyor, tutuculuk
sağlamıyor.
Ben de michelin-hardterrain veya schwalbe-marathonXR 'a geçmeyi
düşünüyorum ama dediğin gibi fiyatları biraz zorlaştırıyor.
Irc Advantage Pro kullanan arkadaşlarım var benim zorlandığım koşullarda
daha rahat davrandıklarına sahit oldum, ama tam arazi şartlarına uygun
bir lastik değil onu biliyorum :) ekonomik bir seçenek.
Irc mythos slicklere de bakabilirsin, diğerlerine göre araziye daha yatkın
fiyatı da uygun. (bu yeni aklıma geldi nerede sorduysam kalmamıştı :) )

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
hımmmm Mesut abi birazda benim yanlış anlamamdan kaynaklanan bi sorun var :D ben yukarıda %70 arazi anladım ondan irc mytos 2 dedim...asfalt için önereceğim bi lastik değil kendisi kusura bakmayın :D sanada teşekkür ederim mesut abi, yanlışımı düzlettiğin için :)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Atacan

Bilgiler için gençizmirli ve kendi adıma teşekkürler.
En son araştırmalarımı neticesi 25 Euro fiyatlı Marathon Plus 1.75 Schwalbe 26 X 1,75 lastiğe rastladım. Fiyatı 50 ytl nin biraz altında. Ama kevlar değil sanırım. Yani biraz ağır olabilir :rolleyes:
Belki gençizmirliye bir alternatif olabilir diye bahsedeyim dedim.

ehehehe. kendim çaldım kendim oynadım gibi oldu ama, bir lastik daha buldum.
hemde 580 gr ağırlığında ve patlamaya dirençli.
(link)
Sanırım ben aradığım lastiği buldum. :)

Gençizmirliye kolay gelsin.

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Teşekkürler Mesut bey.Umarım lastiğinizi kazasız bir şekilde kullanırsınız.
Benim şu anda kullandığım lastik ırc,çok memlunum ama daha iyi birşeyler almak istiyorum.Tavsiyeleriniz içinde ayrıca teşekkürler.
Bu tür lastikler kullanan arkadaşların yorumlarıda olursa çok sevinirim.Teşekkürler:)

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
MICHELIN COUNTRY TRAIL...bu lastiği almalımıyım sizce kulalnan arkadaşların yorumlarını bekliyorum;)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@gencizmirli

Sorduğun lastiği kullanan yakın bir bisikletçi dostum var.

Kendisi bir profesyonel. (Aşağıdaki fotoda, bahsettiğin lastiğin yeşil renkli olanıyla -arka tekerinde- Takkeli dağ tırmanışı yapıyor.)
Sanırım arkadaşım 2 senedir aynı lastiği kullanıyor. Hemde fotoda olduğu gibi genelde hep agresif tarzda kullanıyor ve hala lastiğini değiştirmedi.
http://i106.photobucket.com/albums/m265/ymgirgic/takkel08-1.jpg

Lastiğin yakından, taban deseni de şu. Ancak bence bu lastik, senin belirttiğin gibi %70 asfalt olan yollarda değil, belki %70 offroad olan yollarda daha uygun bir seçim olur.
http://i106.photobucket.com/albums/m265/ymgirgic/8544.jpg

En üstteki fotonun yer aldığı link aşağıya da aldım. O lastiği başka bir kaç açıdan daha belki görebilirsin diye.
(link)

Kolay gelsin. Umarım karar vermene yardımcı olur.

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
@gencizmirli
Senin istediğin koşullara uygun lastik bence schwalbe racing ralph evo. 2.1 inch dönüş direnci oldukça düşüktür asfalta çok iyi gider ayrıca hafiftir(470 gr.) ben bu lastiklerden kullanıyorum.(ön ve arka)Toprak performansı da iyidir.Fiyatı 50 ytl yi geçiyor ama gerçekten iyi bir lastiktir. (45 dolar teki)Türkiye'ye ilk ithal edildiğinde ise 50 euro civarıydı.

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Merhabalar...Öncelikle herkese yorumu için teşekkürler.
Ben bisikletimi aldığımdan beri ırc pıranhapro 2.1 kullanıyorum.Aslında çokta güzel bir lastik benim kullanımım açısından.Bana bu lastik kalitesinde veya bu lastiği alacağınıza şu lastiği tavsiye ederim diyebileceğiniz bir lastik önerisi var mı acaba.?