Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastik Seçimi :/

Konu, 'Tekerlekler' kısmında swat tarafından paylaşıldı.

1. swat

swat Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,Kron XC1000 kullanıcısıym.IRC 2.10 lastiklerim var ve bunları önümüzdeki günlerde değiştirmek istiyorum.Genellikle uzun yol yapmayı seviyor ancak,ister istemez bozuk yollarada girme eyleminde bulunuyorum.(Malum İstanbul yolları.) Kısacası performans için 1.50 lastik düşünüyorum ama,doğrumu düşünüyorum bilmiyorum avantajından çok dezavantaj yaratmasından korkuyorum.(İnce olması sebebiyle) Bütçe olarak çok fazla bi bütçe ayıramadım.Sizce hangi ebatta lastik kullanmalıyım.. Herkese şimdiden teşekkür ederim.İyi forumlar..

2. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    1.50 önerilecek ilk lastik maxxis detonatör dür.1.50 veya 1.75 lik bir lastik işini görür.ama 1.75 lik bir slick lastik sanırım içini daha rahat tutacaktır.bozuk yollar için.

swat bunu beğendi.
  3. Mehmet Karaçam

Mehmet Karaçam Bisikletkolik

Seviye:
    aynı kadrodan kullandım bir süre, öncelikle şunu söylemem gerekirse xc 1000 kadroların arka çatal açısı biraz daha geniş olduğu için 1,50 ebatındaki lastikler ince kalıyor ve sırıtıyor.eğer ki bütçeni biraz daha arttırabilirsen yada ikinci el az kullanılmış bulabilirsen marathon xr 1,90 lık lastikleri öneririm hele birde ağırlık konusunda takıntın yoksa (tanesi 710 gr dır) uzun süreler kullanabileceğin hem asfalt hemde hafif arazi şartlarına uyum sağlayan mükemmel bir lastiktir...

kazasız sürüşler...

swat bunu beğendi.
  4. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Mehmet çok güzel açıklamışsın.

Tşk ler.Ben ebat değil (Mehmet Gerekeni Yamış) ama marka olarak
    Hutchinson Piranha Airlight .Tubulees ise joe's sıvı kullan.
    KAzasız sürüşler.İyi Forumlar.

swat ve Mehmet Karaçam bunu beğendi.
  5. swat

swat Aktif Üye

Seviye:
    Önerileriniz için tekrar çok teşekkür ediyorum.Rubena'nın Cobra diye bir modeli var 1.90

[​IMG] Marka olarak pek bilinmesede,yapı itibariyle gözüme hoş geldi doğrusu. Lastik seçiminin kalitesi her nekadar önemliysede,birazda şans meselesi olduğunu düşünüyorum tabiki kişisel fikrim .Bende 70-80tl lastik almayı isterim tabiki ama öğrencilik malesef zor :) Bu lastik için ne düşünürsünüz tekrar iyi forumlar..

6. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    İkinci el bölümünü sürekli takip edersen uygun bir lastik bulursun.

swat ve S. YILDIRIM bunu beğendi.
  7. swat

swat Aktif Üye

Seviye:
    Konuyu 2.el bölümüyle sınırlı tutmayıp,lastik önerilerinizi ve belirttiğim lastik hakkındaki düşüncelerini belirtirseniz memnun olurum iyi forumlar...

8. Barış TOPÇU

Barış TOPÇU Forum Demirbaşı

Seviye:
    dostum 1.50 rubena al derim ben .yağmur kanalllı ortası düz olandan ağırlığı 510gr slic alıosan 1.90dan uzak dur yani tamam daha iyidir ama 1.50 düz yolda akışkan olduğu gibi bozuk yollardada yavaş bi hızda kontrollüdür.

mesela 2 hafta önceki turumuzda deniz abinin detanatorlar kaydı yol çamurlu ve bozuktu ama çok hızlıydık ondan öyle oldu.kontrolü iyi kullanan biriysen 1.50 seni götürür

swat bunu beğendi.
  9. BULUT ÇELİK

BULUT ÇELİK Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben hutchinson city slick lastiklerden kullandım gayet memnun kaldım fakat şuan ihtiyaçtan dolayı satıyorum ilanıma bakabilirsin 590gr 1.70 genişliğinde..

10. Mahmut KARABİBER

Mahmut KARABİBER Aktif Üye

Seviye:
    merhaba .rubena markasını duydum ve gördüm .başka bir modelini inceledim .şunu açıklayayım bütce yönünden çok güzel bir lastik,gerçekten hem de kaliteli.bizim arkadaş aldı yakında kullanınca daha net cevaplar verilebilinir.tabiki maxsis-hutchinson-swalbe gibi duyulmuş markalar degil.

swat bunu beğendi.
  11. swat

swat Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bi arkadaşımın yardımıyla Maxxis Overdrive 1.75 aldım.Konu,yoğunluk ve karışıklık olmaması bakımından kapatılabilir herkeze çok teşekkürler.. Bol pedallı günler..