Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lastik seçimi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Cemil tarafından paylaşıldı.

1. Cemil

Cemil Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hem çamurda iyi performance vericek hemde asfalt ve arazi de kullanılabilecek lastik hangisini tavsiye edersiniz. Ayrıca çamurtutmayan lastik varmı?

2. S.GUCLU

S.GUCLU Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çamurda iyi performans verecek lastikler genelde 'MUD' ibaresi olan lastiklerdi ve çamur tutmuyorlar yanılmıyorsam ve üst seviye arazi yarışı için üretiliyorlar...Birkaç örnek verecek olursak Michelin XCR Mud,Maxxis Medusa modellerini sayabilirim.Ancak asfalt performansları için bir şey söyleyemeyeceğim.

tugche, Volkan Bilirli ve Cemil bunu beğendi.
  3. fatihgüven

fatihgüven Onursal Üye

Seviye:
    Bildiğim kadarıyla asfalt performansları çamurdakinin tam aksine, yol tutuşları çok düşük..

4. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    çamurda iyi tutan lastikler oldukça iri dişli lastiklerdir. bu nedenle çamurda iyi tutan lastikler(en azından benim kullandığm black shark mud) dağda ve özellikle çamurlu arazide süper tutuyor ama asfaltta hiç başarılı değil. ciddi derecede titreşim yapıyor. bunu şöyle düşünebilirsin, traktör tarlada ve çamurda çok iyi iş çıkarır ama yolda o kocaman dişli lastiklerden dolayı yolda hoplayarak gider.

5. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    eğer camurda gercekten yüksek performans istiyorsan schwalbe big betty yada schwalbe muddy mary tawsiye ederim ben... (tabi kadronla ilgili problem yasamassan)

6. yamaç kolatan

yamaç kolatan Aktif Üye

Seviye:
    merhaba ben maxxis medusa nın 2.10 luğunu kullanıyorum ve çamur performansı müthiş! tavsiye ederim

7. erzanaskin

erzanaskin Forum Demirbaşı

Seviye:
    Zaten bir lastiğin hem çamur uygulamaları hem de asfalt uygulamaları için üretilebileceğini düşünmüyorum. Her iki uygulama için en sağlıklısı 2 farklı lastik kullanmak bence.