Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastik Seçimi

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Raven_35 tarafından paylaşıldı.

1. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba
    Lastik almak istiyorum ama ölçü olarak karar veremedim.23'lük ve 25'lik arasında gidip geliyorum.25, bana 23'ün hızını ve çevikliğini verir mi?23'ün sık sık patlama olayı bazen insanı deli ediyor ve 25'te de aynı sorun var mı?23 otoban ve şehir yollarında iyi ama şehir dışı bozuk yollarda insanı yoruyor.Sizce hangi lastiği seçeyim?Kullanım alanı şehir içi ve uzun yollar(bozuk yollar dahil),bir de orta seviye fiyat/performans oranı yüksek bir lastik önerebilir misiniz?Cevap veren arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler...

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Aynı tip lastik ile (700x23 , 25 , 28...) hem şehir içi hemde şehir dışı + bozuk yollarda sürüş yapmak yannış olur...

O yüzden şehir içi kullanımınız ve uzun yollar + bozuk için olan lastik seçiminizi ayrı tutmalısınız...

Ama yok ben tek tip lastik ile bu işi bitiricem diyorsanız tavsiyem :

HUTCHINSON 700x20c KEVLAR'dır.

Raven_35 bunu beğendi.
  3. Bahinn

Bahinn Üye

Seviye:
    Ben sadece anadolu yakasında sahil yolunda kullanmama ragmen 700x25 kullanıyorum. Avrupanın ara sokaklarındaki yol kalitesinin bizim otobanlarımızda olmadığını düşünürsek 25 bizim yollarımız için ideal bence.

Hem cukur tümsek geçişlerinde daha konforlu hemde jant için daha güvenli.
    kazara girip çıktığım mazgalları, alçak kaldırımları inip çıktığımı ve 3500 km de hala akordumun iyi durumda olduğunu göz önüne alırsak 25 iyi bir seçim olur.

Ama bulması zor....

Raven_35 ve sprint bunu beğendi.
  4. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    HUTCHINSON 700x23c KEVLAR olmasın?
    Ben de o lastiği kullanıyorum ve çok memnunum. Öneririm ben de.

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Yazım Hatası Olmuş ;

Düzeltme İçin Teşekkürler

6. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Kış geldi.Yağmur kaçınılmaz bir şey.Islak zeminde yüksek performans gösteren lastik önerebilir misiniz?Kuru zemin lastiği aldık.Bir de ıslak zeminde iyi yol tutuş lazım.Yolda road rage tarzı kullanacağımız için ıslakta iyi tutan lastiğe ihtiyacım var.Cvp veren arkadaşlara teşekkürler

7. sprint

sprint Forum Demirbaşı

Seviye:
    kardeşim bence 700x25 mm ebatlı lastiklerden şaşma derim jantını korursun mukamevetini artırısın dengeni salamlarsın bir çok daha artısı var 2mm kalın olsun bizim yolarımıza uyum sağlasın daha güzel olur yarış koşmuyorsan 700x25mm tavsiye ederim yarış koşucak olursan bir çift de 700x23 alırısn yarışa bir hafta kala takarısn onunla devam ederisn bence

Raven_35 bunu beğendi.