Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastik Seçimi Yardım

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Ziya Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Ziya Yılmaz

Ziya Yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  2. Ziya Yılmaz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Önerilerinizi veya cevaplarınızı bekliyorum.

3. erkan sozoren

erkan sozoren Kıdemli Üye

Seviye:
    lastıklerın genıslıklerı aynıymıs maraton plus patlamaya karsı extra dayanıklı oluyo bu yuzden bıraz daha agır dıgerınden agırlıkları varılmemıs arada da bayağı bi fiyat farkı var eger cok fazla arazıye gırmem dıyorsanız maxxıx ısınızı gorur dıyorum

Ziya Yılmaz bunu beğendi.
  4. Mücahit Kıvrak

Mücahit Kıvrak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Maraton plus için ömürlük sıfatı kullanılabilir.. Patlamaya karşı dirençlidir. Ve hamuru son derece kaliteli bir lastikdir.

Maxxprotect ise aynı işlevde, daha alt bi seviye lakin maxxis'den memnun olanların sayısı az değil. Hiç satmadan kullanacağınızı düşünüyorsanız ve bütçeniz varsa maraton plus'ı alın derim..
    Ama diğeri de çok çok işinizi görür...

5. Ziya Yılmaz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    gittiğim yollarda çok fazla kırık cam falan var maraton en iyi seçim gibi olacak.

Teşekkürler : )

6. yilmaz kaynak

yilmaz kaynak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bende konu açacaktım schwalbe mi maxxis mi diye isabet olmuş. ben biraz baktım schwalbe nin 700*25 lastiği var extra korumalı maxxis overdrive ın 700*35 var daha incesi yok ne kadar ince o kadar az patlama riski diye düşünüp schwalbe alacam , schwalbe marathon plus. schwalbe marahthon plus 700*25 ile maxxis overdrive 700*35 aynı ağırlıkta.

7. Ziya Yılmaz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    700*25 ne lastiği oluyor acaba?

Bende dağ bisikleti var mesela onun ölçüsü 26inç 1.75lik al dediler. 700 25 farklı bisiklet için mi?

8. burhan çetin

burhan çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    lastiklerde iki farklı ölçü kullanılıyor.milimetre olarak 700x25'in anlamı: 700mm lastiğin çapını 25 mm ise genişliğini gösteriyor ki bu değer ingiliz ölçüsü olan inç bazında ifade edilirken 700mm/25,4mm(yani 1 inç)=27,55 inç oluyor bu değeride yuvarlarsak 28 inç'e karşılık geliyor.dolayısıyla metrik ölçü sisteminde 700x25 mm olarak ifade edilen bir lastik inç bazında 28x1.0 inch olarak değerlendiriliyor.yani senin alacağın lastiğin çapı 26 inç olmalı 28 inç(700mm) büyük gelir.

ThePoorWanderer ve Ziya Yılmaz bunu beğendi.
  9. Cenk Taşcı

Cenk Taşcı Üye

Seviye:
    Marathon plus iyi bir seçim olur :))))
    ama ağırdırda aşagı yukarı bir lastiğin ağırlığı 1kg yakındır size önerim(eğer bütçeniz varsa)benim size önerim şu an kullandığım lastikler olan Schwalbe Marathon XR bu lastik tur amaçlı bir lastikdir marathon plus en önemli farkı ağırlığıdır aşağı yukarı 800gr civarı(tek lastik) bu lastikleri bende kullanıyorum
    şu an 8-10000 km civarı oldu daha lastiğin üzerindeki çizikler duruyor lastikten cam,ataç,diken çıkardım ama bu kadar zaman dilimi içinde bir kere bile patlamadı.Cam cam berbat birşey inanırmısınız lastikdeki kesiklerin içinden cam kırıkları çıkarıyorum ama lastik hayla banamısın demiyor :))
    Tabiyki bu lastik artık üretilmiyor onun yerine
    Schwalbe Marathon Extreme Evolution faltbar Touren Reifen aldı bunu kullanan arkadaşlarımda var diğer Marathon XR farkı bu daha hafif (ama fiyat olarak pekde hafif değil) :)))) istersen şurdanda videosuna bakabilirsin

http://www.youtube.com/watch?v=8BtvpazbaUs&feature=share

eğer niyetiniz uzun turlar ve patlakla uğraşmak istemiyorsanız bu lastikleri öneririm ama işte bu lastiklerin en büyük dezavantajları ağırlıkları
    ne yapalım "Gülü seven dikenine katlanır" ben kullanıyorum ve memnunum :))